Liga gra! - II liga - III liga

Granat zdetonowany! Sokół wygrywa po karnych!

2014-06-19 00:18:54 Sokół Ostróda, Granat Skarżysko-Kamienna, Wojciech Tarnowski, Piotr Sikora, Kamil Smyt, Piotr Piceluk

Piotr Sikora obronił dwa rzuty karne. Fot. Artur Szczepański

Sokół w pięknym stylu odrobił straty z pierwszego meczu barażowego na drodze do awansu do II ligi i ograł Granat Skarżysko-Kamienna 2:0. W końcówce ostródzianom zabrakło pary i o ich awansie zdecydowały dopiero rzuty karne.

Sokół przeważał w tym meczu od pierwszej do ostatniej minuty i aż trudno uwierzyć, że ostródzianie mogli przegrać z Granatem 0:2. Goście byli na Mazurach wyraźnie onieśmieleni i spętani presją. Bramce Piotr Sikory zagrażali incydentalnie.

Z kolei Sokół mógł i powinien rozstrzygnąć losy meczu, nie tyle w regulaminowym czasie gry, co nawet w pierwszej połowie regulaminowego czasu gry. Grcze z Ostródy gnietli rywali od samego początku, a Kamil Smyt, po dynamicznym wejściu z lewej strony, strzelił gola na 1;0 już w 17 minucie.

Druga połowa również należała do gospodarzy. Co więcej, w 65 minucie zaczęli oni grać w przewadze i wydawało się, że gol na 2:0 jest tylko kwestią czasu. I tak było: bramka wisiała w powietrzu. W poprzeczkę trafił aktywny jak zawsze Krystian Słowicki, a w innych sytuacjach blisko strzelenia gola byli Wojciech Figurski, Przemysław Płoszczuk czy Paweł Podhorodecki.

Ostatecznie gola na 2:0 zdobył dżoker Piotr Piceluk, który pojawił się na boisku w 67 minucie spotkania. 11 minut później cieszył się już z kolegami z arcyważnego trafienia (głową, po wrzutce z prawej strony boiska w kierunku bramki).

Jeszcze przed golem na 2:0 fantastyczną, jedyną tak dobrą w meczu, okazję mieli goście. Jeden z graczy Granatu fatalnie jednak skiksował, atakując piłkę w powietrzu i kopnął daleko obok bramki.

Później tempo gry nieco siadło. Sokół atakował, ale trochę bez pomysłu, a Granatowi brakowało atutów czysto piłkarskich i mocy.

Dogrywka wyglądała podobnie jak końcówka drugiej połowy, a na dodatek w 112 minucie z boiska wyleciał Łukasz Gwiazda. I tak jak pierwsza żółta kartka dla ostródzkiego defensywnego pomocnika była bezsprzeczna, tak druga wzbudziła sporo dyskusji na trybunach.

Karne to jednak zawsze trochę loterii, dlatego kibice na stadionie w Ostródzie konkursu jedenastek woleli uniknąć. Nie udało się. Pięć serii Sokoła, cztery Granatu i wynik 4:2. Piotr Sikora wybronił aż dwa karne i, choć w samym meczu był trochę bezrobotny, w konkursie "jedenastek" nadrobił to z nawiązką.

Brawo! Teraz czas na dwumeczowe starcie z Nadwiślanem Góra (III liga opolsko - śląska).

• Konkurs rzutów karnych:
  • Konferencja prasowa po meczu:

• Zapis całego spotkania:
  • FOTORELACJA Artura Szczepańskiego

Sokół Ostróda - Granat Skarżysko-Kamienna 2:0 k. 4:2 Sokół Ostróda - Granat Skarżysko-Kamienna 2:0 k. 4:2 Sokół Ostróda - Granat Skarżysko-Kamienna 2:0 k. 4:2 Sokół Ostróda - Granat Skarżysko-Kamienna 2:0 k. 4:2 Sokół Ostróda - Granat Skarżysko-Kamienna 2:0 k. 4:2

FOTORELACJA Z MECZU

Piotr Gajewski

1. ccc 2014-06-22 15:03:34 (***.***.***.***) #45408 0:0 zgłoś

Mam pytanie, czy nasz Wojewódzki Zwiazek Piłki, płaci coś klubom za puchar, za I miejsce, II miejsce, bo widzę, ze inne związki płacą tak zwaną nagrodę po 6000, 4000. Pytam, bo to nie takie oczywiste, w tym kraju już różne dziwy widziałem

2. DAREX 2014-06-21 23:41:44 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #45395 0:0 zgłoś

Powtarzasz się buraku,to do kogo mnie zaliczasz akurat nikogo nie obchodzi,ale do czego ty zaliczasz się do gó...,które nic nie osiągneło

3. google 2014-06-21 23:25:49 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #45394 0:0 zgłoś

Darexj,jednak jesteś ćwierćinteligentem.Chciałem zaliczyć Ciebie do półinteligentów,ale sorry nie mogę !!!!

4. Do Google 2014-06-20 17:23:56 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #45352 0:0 zgłoś

Znajdę cie swinski blondynie,nawet w Olsztynie,obiecuję ze będziesz zdziwiony,lokalny dystrybutorze tanich win-obiecuję tobie

5. Radosna Morda 2014-06-20 15:12:09 (***.***.***.***) #45351 0:0 zgłoś

Ten mecz w skali 1-10 miał 15, cóż za widowisko !! Pamiętacie film Kazimierza Kutza "Zawrócony" ze Zbigniewem Zamachowskim, jak zziajany wrócił do domu, wtulił się żonie w cycki i powiedział...."Oj Helcia, ale było fajnie, a com się naśpiewoł, tom się naśpiewoł" No właśnie to oddaje przeżycia ze stadionu w Ostródzie.

Mam wielką prośbę do Darex-a,nie szukaj swojego adwersarza (chyba rozumiesz to słowo,w razie czego Wikipedia).Możesz Go spotkać ,obesrasz się i będzie głupio.

7. Ostródziak 2014-06-20 08:59:46 (***.***.***.***) #45349 0:0 zgłoś

Spiker z zewnątrz z jakiegoś radia lub telewizji, jest raczej bezstronny mimo sympatii czy antypatii powinien być bezstronny i obiektywnie prowadzić spotkanie. Rafał jest spikerem klubu Sokół, kibicem klubu Sokół, jego nawoływania, zachęta i gadanie ma informować a jednocześnie motywować do dopingu, druga sprawa, myślisz, ze piłkarzowi nie jest przyjemnie jak 2000 tysiące gardeł wrzeszczy jego nazwisko po strzeleniu bramki Rafał ma funkcje niejako wodzireja, który angażuje kibiców na stadionie do synchronicznego kibicowania. I to nie jest jego świat, to jest nasz świat

8. lima 2014-06-20 00:05:02 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #45347 0:0 zgłoś

MATI a ty masz swój i nie wychodź więcej z niego, zaścianek? zapraszamy do Ostródy, pewnie zmienisz zdanie, ale takim jak ty plujesz w twarz a dla nich pada deszcz a z gratulacjami to sobie daruj, kibicowsko Sokół już wygrał te baraże

9. raf 2014-06-19 23:37:31 (abyy***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45346 0:0 zgłoś

Odpowiadając na pytanie - na meczu było około 2100-2200 kibiców. Nieźle, jak na "zaścianek". Pozdrawiam ze swojego świata, spiker ;)

10. mati 2014-06-19 23:25:34 (***-***-***.ntlworld.ie) #45344 0:0 zgłoś

tysianc piecset , dwa osiemset ????? to ile w koncu bylo tego zascianka na meczu? a spikier to chyba wzoruje sie na komentatorze z BVB zeby skandowac nazsisko strzelca ma chlop swoj swiat .... stadiony swiata ;) ale tak na marginesie gratulacje m

11. sokolik 2014-06-19 22:42:58 (***.***.***.***) #45343 0:0 zgłoś

Na WiM bezinteresowna jest tylko nieżyczliwość, zobaczcie ile komentarzy było po porażce, a ile po sukcesie...

12. kibic płomienia 2014-06-19 21:05:10 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #45342 0:0 zgłoś

Gratuluje i życzę powodzenia dalej...

Pozdrowienia dla kibiców Huraganu,którzy skazywali Sokoła na porazkę i tego wariata z Ostródy,który mnie szykanował na portalu,mam nadzieję ze teraz nabierzecie szacunu do Sokoła Go... szukałem cie na stadionie,ale chyba wolałeś pobyt w Barze mlecznym niz na meczu

14. Jacek 2014-06-19 16:59:21 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #45337 0:0 zgłoś

Gratulacje za dobry mecz dla Sokoła.Teraz na drodze do awansu staje Nadwiślanin Góra,który jest o wiele solidniejszym zespołem od Granatu.Z racji mojej profesji widziałem nie jeden raz zespół ze Śląska.Bardzo solidna drużyna, dużą siłą ognia w ataku.Mimo tego jest do pokonania.POWODZENIA dla graczy z Ostródy.

15. z ostrody 2014-06-19 15:07:05 (acgf***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45335 0:0 zgłoś

Teraz Nadwiślan ! Jazda jazda OKS

16. apio 2014-06-19 14:29:42 (***.ostroda.vectranet.pl) #45333 0:0 zgłoś

Słowa trenera Pietrzykowskiego wyjaśniają chyba wszystko i zamykają usta tym, którzy twierdzili, że nasza grupa III ligi jest najsłabsza, zatem przytoczmy tę wypowiedź: "... dawno już nie oglądałem meczu, w którym zespół przeciwny tak by nas zdominował, w zasadzie nie pamiętam takiej sytuacji kiedy gra toczyła się praktycznie rzecz biorąc cały czas na naszej połowie i ciężko nam było utrzymać piłkę..."

17. Olsztyniak 2014-06-19 13:14:56 (aayn***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45332 0:0 zgłoś

Brawa dla Sokoła! Dobry mecz, zasłużony awans do kolejnej rundy. Super atmosfera na stadionie! Brawa też dla kibiców ze Skarżyska, jak na III ligę przyzwocie. Oby II liga dla Sokoła!

18. do ostródy 2014-06-19 12:55:21 (drw***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45331 0:0 zgłoś

jakby graliście juniorami to wynik byłby większy i by nie zmarnowaliście tyle sytuacji i by karnych by nie było a na karnych to trzeba mieć szczęście

19. do oks 2014-06-19 12:31:29 (public-gprs***.centertel.pl) #45329 0:0 zgłoś

masz rację kolego - również chciałbym podziękować byłemu burmistrzowi Olgierdowi Dąbrowskiemu. To dzięki niemu jest ten stadion i min. dzięki niemu został odwołany ( marnotrawienie pieniędzy jako zarzut ). A ciekawe, że wszyscy jego przeciwnicy siedzieli wczoraj w loży VIP i oglądali mecz...fajnie było na meczu posiedzieć? No jak brzmi odpowiedź przeciwnicy stadionu i byłego burmistrza??? Panie Olgierdzie dziękuje, dziękuje piłkarzom i trenerowi, całemu sztabowi i kibicom...p.s. dzisiejsze zachrypnięte gardło bezcenne:)

20. kibic 2014-06-19 11:51:03 (abyy***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45327 0:0 zgłoś

Coś cicho po tym meczu, po pierwszym forum wrzało, gdzie warczący z Warmii i Mazur, gdzie głośny w necie Granat? Co jest z Wami?

21. oks 2014-06-19 10:21:10 (***.***.***.***) #45324 0:0 zgłoś

Deprecjonujcie, psioczcie - my i tak swoje! 2,300 gardeł, mecz kosmos, co nie, panie Gajewski? Sokół - atmosfera I ligi! Gra kosmiczna! Awans jest nasz! Brawo piłkarze, kibice, działacze, spiker, maskotka, lekarze, noszowi, księgowa! Wszyscy robimy to razem! I dzięki Olgierd za stadion, bez Ciebie by tego nie było! Gramy, Sokół, gramy!!!!

22. kiki 2014-06-19 09:30:56 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #45320 0:0 zgłoś

Ciekawe jaki wpływ na postawę piłkarzy ze Skarżyska miała wiadomość , że nawet jak wygrają baraże nie będą mogli grać w II lidze . To co robi ten śmieszny PZPN jest chore.

23. Ostróda 2014-06-19 08:20:04 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #45318 0:0 zgłoś

To prawda, dziwię się, ze Sokół przegrał pierwszy mecz, praktycznie nie było poważnych zagrożeń pod bramką Sokoła, graliśmy jak z juniorami, tyle, ze w Sokole odwieczny problem, brak skuteczności. Jechaliśmy z nimi równo i fakt w normalnym czasie gry powinno być 6:0 No, ale dzięki temu mieliśmy więcej emocji, nie wiem ilu było kibiców 1500-1800. A do pieniaczy, przestańcie się dąsać i złorzeczyć, przyjedźcie 28 czerwca na mecz i pomóżcie drużynie z regionu. Gwarantuje, że nie będziecie żałować, bo 1500 gardeł krzyczących i śpiewających w nocy to bajka dla kibica

24. sprostowanie 2014-06-19 06:42:44 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #45316 0:0 zgłoś

Przy tej jedynej okazji to napastnik nie skasował tylko sikora wybronił.

25. manitoo 2014-06-19 06:07:47 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #45315 0:0 zgłoś

Gratulacje!!Świetna wiadomość.

26. chłopiec 2014-06-19 02:03:07 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #45314 0:0 zgłoś

przez 120 minut byłem pewny że dwumecz wygra Granat, ich bramka była jak zaczarowana, wszyscy wkoło lamentowali że to się zemści, ale wygraliśmy, ale mecz, ale emocje, po 23 w barach nad Drwęckim wszechobecna chrypa, bezcenne

27. Jowisz 2014-06-19 01:38:18 (***.ostroda.vectranet.pl) #45313 0:0 zgłoś

Bardziej niz szczesliwie pasuje okreslenie zasluzenie. Granat w tym meczu nie istnial nawet przez minute. Tylko przez fatalna skutecznosc Sokol nie wygral tego meczu w regulaminowym czasie przynajmniej z 5:0

28. mars 2014-06-19 00:42:09 (acgd***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45310 0:0 zgłoś

Karne to loteria.SOKOL SZCZESLIWIE WYGRAL DOPIERO PO KARNYCH ,KAZDY WYNIK BYL MOZLIWY.