forBet promocja

Temat dwadozera.pl - I liga

Co słychać w Stomilu? Urlopy, frakcje i meganiepewność

2014-06-11 01:49:20 Stomil Olsztyn, Jacek Czałpiński, Jarosław Szostek, Maciej Radkiewicz, Ireneusz Sobieski, Robert Kiłdanowicz, Galeria Warmińska

Fot. em

Fot. em

Dziś poznaliśmy wstępnie termin nadzwyczajnego walnego zebrania członków Stomilu Olsztyn (25 czerwca). Ale poza tym wciąż wiemy niewiele. Prawie nic. Nie wiemy, ani w której lidze Stomil zagra, ani kto będzie jego trenerem, ani kto w nim zagra. A przede wszystkim nie wiemy, kto będzie klubem kierować. Wiemy jedno: tak być nie powinno.

Na rozliczanie przeszłości czas jeszcze przyjdzie. Fakt jest taki, że Stomil spadł po sportowej walce, a na niepowodzenie wpływ miało nieco więcej czynników niż „brak szczęścia”, na który często się w sporcie powołuje. To oczywiste. Z takim budżetem Stomil po prostu nie miał prawa spaść. I kropka.

Na razie skupiamy się jednak na przyszłości. A ta jest mglista, niepewna i zanosi się na to, że będzie burzliwa.

Zacznijmy od ligi, w której Stomil zagra. Sportowo, jak już napisaliśmy, II liga. Jest jednak jeszcze tzw. zielony stolik, który daje olsztyńskiemu klubowi nadzieję. Z naszych informacji wynika, że szanse na otrzymanie licencji przez Kolejarza Stróże są znikome. I nie chodzi tylko o uchybienia infrastrukturalne. A skoro Kolejarz licencji nie dostanie, to nie bardzo rozumiemy, na jakiej zasadzie miałby ją odsprzedać Polonii Warszawa albo Elanie Toruń. No, ale w tej kwestii nic nas już chyba nie zaskoczy, prawda? Powiedzmy więc, że szanse na „utrzymanie” są fifty-fifty.

 

Kto odejdzie, kto zostanie…

Druga zagadka to kadra zespołu i skład sztabu szkoleniowego na sezon 2014/15. Trener Adam Łopatko planu co prawda nie wykonał i zespołu w I lidze nie utrzymał, ale trzeba mu oddać, że momentami pod jego wodzą zespół grał fajną, ofensywną piłkę, a od kiedy „Łopata” przejął zespół na początku października, Stomil zdobył 32 punkty, plasując się pod tym względem na 11. miejscu. Przede wszystkim jednak Łopatko ma ważny kontrakt, i to do końca roku.

Problem w tym, że nie za bardzo wiadomo, z kim Łopatko (lub inny potencjalny trener) będzie pracować. Piłkarze propozycje nowych umów otrzymali dopiero w poniedziałek [sic!], a dziś (we wtorek) rozjechali się na urlopy. Do klubu mają wrócić 25 czerwca, dokładnie na walne zebranie.

- Jesteśmy skołowani – nie ukrywa jeden z doświadczony graczy Stomilu w rozmowie z dwadozera.pl. – Prawie wszyscy z nas dostali jakieś oferty z innych klubów, ale większość chciałaby zostać w Olsztynie. Jesteśmy stąd i jeżeli tylko w Olsztynie będzie normalnie, to chcemy tu grać dalej. Tylko, że na razie nie wiemy ani której lidze zagramy, ani z kim mamy te nowe umowy podpisywać… Ja jadę na krótki urlop, wyciszyć się nieco, bo sam już nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć.

Na razie wiadomo tylko, że klub opuszczą prawdopodobnie Dawid Kucharski i Tomasz Bzdęga, którzy wiosny nie mogą zaliczyć do udanych, a Marcine Warcholakiem i Dawidem Szymonowiczem żywo zainteresowana jest Pogoń Szczecin, do której zimą przeniósł się ze Stomilu Dominik Kun. Sporym zainteresowaniem ze strony I-ligowych klubów cieszą się również Janusz Bucholc, Łukasz Jegliński i Grzegorz Lech. I wcale nie chodzi suwalskie Wigry, jak można wyczytać na 90minut.pl.

Na koniec zagadka największa, czyli kwestia władz klubu. Do nadzwyczajnego walnego zebrania członków klubu Stomilem będzie rządzić Jacek Czałpiński. Później może być naprawdę różnie. Adwersarzy mu nie brakuje, a na dodatek w całej Polsce, również w Olsztynie, zaczynają się kampanie samorządowe…

 

Karuzela nazwisk i wpisy na… Facebooku

Tajemnicą poliszynela jest natomiast istnienie nieformalnej grupy, która ma chrapkę na przejęcie pałeczki i wprowadzenie „swojego człowieka” na fotel prezesa. W kuluarach pojawia się już nawet nazwisko Macieja Radkiewicza, członka ostatniego zarządu MOKS Stomil, klubu który zniknął z piłkarskiej mapy Polski w 2003 roku. Oprócz niego we władzach klubu byli wówczas m.in. były radny Olsztyna i były piłkarski arbiter Jarosław Szostek oraz Tomasz Miętkiewicz, obecnie prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Ten  pierwszy zresztą nie ukrywa zaangażowania w życie klubu również teraz. Były ekstraklasowy sędzia dość mocno udziela się m.in. na… Facebooku, opisując sytuację, z której wynika, jakoby w klubie nie chciano mu wydać formularzy do wypełnienia dla potencjalnych nowych członków klubu. Czy tak było? Nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć. Sądząc po wpisach na łamach serwisu społecznościowego wnosimy jednak, że walka o władzę będzie iść „na ostro”.

Oto fragment wypowiedzi Jarosława Szostka, relacjonujący niedawną wizytę w biurze klubu:

<<(…)podszedł jakiś człowiek - grubas w wyciągniętych porach i wymiętolonej podkoszulce... Myślałem, że to jakiś dostawca kartofli... Chociaż, zameldował się, że prezes.... Ufff - jak nas widzą , tak najczęściej piszą... Mógłbym też przypomnieć -"jaki pan, taki kram"... Więc jesli to prawda, że ten pan jest prezesem tego klubu, to nie dziwię się, że zleciał z I ligi... Panowie piłkarze, nie chcielibyście, kogoś kto byłby godnym tej funkcji w tak zasłużonym dla naszego regionu klubie...>>.

To nie koniec spekulacji. Wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia steru przewija się też Ireneusz Sobieski, szef Grupy DBK i wieloletni sponsor Stomilu. On jednak sprawę stawia wyjątkowo jasno.

- Nie ma takiego tematu – dementuje Sobieski, dodając że, zgodnie ze swoją zapowiedzią sprzed miesięcy, dopóki nie będzie szerszej wizji rozwoju piłki w Olsztynie, dopóty on nie będzie się angażować tak mocno jak wcześniej.

Kto jeszcze? Ostatnio na karuzeli pojawiło się nazwisko Roberta Kiłdanowicza, byłego piłkarza Stomilu, który w ubiegłej dekadzie był jednym z najbardziej wpływowych piłkarskich agentów w kraju.

Z jeszcze innych stron słychać natomiast, że swojego przedstawiciela w zarządzie chciałaby mieć spółka Libra Project 2, budująca Galerię Warmińską. To przecież sponsor strategiczny Stomilu, z którym umowa będzie obowiązywać jeszcze przez blisko trzy lata. Choć są i tacy, którzy straszą, że „Galeria chce się wycofać z finansowania Stomilu, bo jej inwestorzy maja dość przejadania kasy”. Coś w tym jest, ale…

 

Spadek a sprawa stadionu

…raczej w to nie wierzymy. Podobnie jak w rozpoczęcie budowy nowego olsztyńskiego stadionu. Temat drepcze w miejscu, a nawet… się cofa.

- Na pewno sprawa spadku weryfikuje wszystkie plany, bo nie musimy teraz budować sztucznego oświetlenia przy stadionie przy al. Piłsudskiego. Wymóg posiadania takiego oświetlenia stawiano przed klubem, aby mógł grać w nowym sezonie w pierwszej lidze. Takie rozwiązanie było niezbędne, aby klub otrzymał licencję na grę – stwierdził dziś na łamach kurierolsztynski.pl prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – W budżecie mamy zarezerwowane dwa miliony złotych na opracowanie projektu nowego stadionu i zagospodarowania terenu wokół niego.

Dalej w artykule „Kuriera” czytamy jednak, że: „(…) miasto ma zarezerwowane wstępne dwa miliony złotych. Część środków miało dołożyć Ministerstwo Sportu i Turystki, ale wniosek ratusza o dotację przepadł i w maju ministerstwo odmówiło dofinansowania. Toczą się także rozmowy z PKP, które jest właścicielem gruntów, na których miałby stanąć nowy obiekt (ul. Sybiraków), ale nie zakończyły się one żadnymi deklaracjami”.

Jeżeli rzeczywiście tak jest i na dalsze ruchy dotyczące budowy stadionu oraz utworzenie treningowej bazy rzeczywiście się nie zanosi, perspektywa przed Stomilem rzeczywiście nie wydaje się zbyt różowa. I to niezależnie od tego, kto będzie klubem rządzić i kto będzie w nim grać…

Piotr Gajewski

Komentarze

 1. mns 2014-06-15 01:01:24 (dtm***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45163 0:0 zgłoś

  Jakie pomówienia? Linki do artykułow na portalach podparte sprawami sądowymi to pomówienia? To czemu te serwisy nie były posadzone? Widać pan Jarosław Sz. bardzo lubi sądy i na odwrót heh

 2. REDAKCJA 2014-06-14 03:12:51 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #45113 0:0 zgłoś

  Ze względu na prośbę Jarosława Szostka, będącego jednym z bohaterów tekstu, usunęliśmy dwa komentarze, w których mogło dojść do pomówienia. Nikt z redakcji nie ma czasu na wycieczki do sądu. Pzdr

 3. anty szostek 2014-06-13 19:29:20 (ALille-***-***-***-***.w***-***.abo.wanadoo.fr) #45102 0:0 zgłoś

  szostek i co macicielu Stomil w 1 lidze a ty nikomu potrzebny w Olsztynie nie jestes idz sie zajmij czyms innym

 4. King 2014-06-12 17:14:09 (***.olsztyn.vectranet.pl) #45091 0:0 zgłoś

  Przynajmniej Pan Szostek ma odwage by konstruktywnie odpowiedziec i nie chowa glowy w piasek.A czalpinski to nawet slowa nie umie wypowiedziec i niech wraca se do tego biskupca i kobiec tematu.zalosni jestescie komentatorzy na podstawie wujka googla.zenada jak i caly ten portal gajewskiego.

 5. ors 2014-06-11 23:50:58 (dqa***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45074 0:0 zgłoś

  Ja jak bym mieszkal w Olsztynie to bym tam zrobil porzadek ,trzeba ze wszystimi zyc normalnie ,jak nalezy.

 6. ors 2014-06-11 23:47:57 (dqa***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45072 0:0 zgłoś

  Jak bedziecie drzec koty to nic nie bedzie ze Stomilu powinien byc jakis czlowiek ktory mocno reka walnie w stol ,jak jozek lobocki s.p.

 7. Pawlik 2014-06-11 22:33:47 (public-gprs***.centertel.pl) #45071 0:0 zgłoś

  Szostek a kim ty jesteś? Ze tu straszysz kogoś sądem itp cudzą kasa to każdy dzielić chce , ktoś ci prawdę wytknal to sądem straszysz dobre. Zresztą jaki poważny człowiek w komentarzach szuka sobie poparcia na tej stronie.

 8. wróbel 2014-06-11 20:53:49 (public***.cdma.centertel.pl) #45067 0:0 zgłoś

  to jest link do tekstu o Erwinie.. http://dwadozera.pl/6067/Erwin-van-der-Sak-Gerrard-i-cala-reszta.html Gajewski powinenes sie ze wstydu spalic i przeprosic Saka na lamach swego portalu bo jak widac gosc gadal do rzeczy natomiast ty odplywasz i powinienes leczyc sie w NFZ hehe

 9. m 2014-06-11 20:37:17 (dqa***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45064 0:0 zgłoś

  Skoro Suwalki stac na pierwsza liga to Stomil powinien grac w ekstraklasie.

 10. m 2014-06-11 20:21:13 (dqa***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45060 0:0 zgłoś

  Trzeba najpierw wybudowac stadion na wymagania europejskich pucharow ,a pozniej bic sie o mistrza Polski ,inny Stomil ktory nie bije sie o europejskie puchary mnie nie interesuje ,jak walczyc to o cos a nie byc przecietniakiem cale zycie.

 11. BR 2014-06-11 19:20:35 (aetn***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45055 0:0 zgłoś

  Nie rozumiem czemu tak się podniecacie tym Boguszem? Facet ma tak naprawdę gdzieś Stomil a chodzi mu tylko działkę, na której stoi stadion. Całkiem nie dawno zresztą ściął się z Grzymowiczem w innej sprawie i leje ciepłym moczem na Stomil. Bogusz, Sobieski i trener Kaczmarek nie przyszli do Stomilu za rządów Małkowskiego tylko w 2010 gdy prezydentem był już Grzymowicz. Każdy mówi, że Bogusz to facet z jajami, ale gdy zobaczył, że szybko nie zrealizuje swoich interesów to szybko zwinął i tyle. W mojej opinii także Pan Szostek powinien już dać sobie spokój z kolejną próbą wkręcenia się do klubu pozdrawiam.

 12. van der sar 2014-06-11 18:47:18 (drv***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45054 0:0 zgłoś

  Sak mia l rację? Miał. Teraz to widać. Jacuś boisz się ludzi, wyłaź z nory..

 13. 1945 2014-06-11 17:20:20 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #45052 0:0 zgłoś

  ... cd... http://www.futbolnews.pl/informacje/informacje-regionalne/warminsko-mazurskie/art,120,byly-sedzia-jaroslaw-szostek-nie-jestem-pieniaczem.html

 14. ww 2014-06-11 15:36:33 (***.olsztyn.vectranet.pl) #45048 0:0 zgłoś

  za lechem napewno nie bede plakal!

 15. Przemek 2014-06-11 14:39:31 (***.olsztyn.vectranet.pl) #45045 0:0 zgłoś

  mi się wydaje że mówiąc o szerszej wizji rozwoju przekazuje nam co jest z tym miastem. Prezydent i radni mają w dupie piłkę nożną i mi się wydaje że właśnie tu jest pies pogrzebany. Dlaczego Sobieski i Bogusz rządzili Stomilem jak prezydentem był jeszcze Małkowski a teraz już nie? Bo Grzymowicz i jego watacha mają nas wszystkich i Stomil w dupie! A pierdolenie Grzymowicza o tym ile on zrobił dla Stomilu jest wręcz ŻAŁOSNE!!!

 16. jt 2014-06-11 12:18:21 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #45037 0:0 zgłoś

  w klubie powinni być tacy ludzie jak Sobieski i Bogusz, konkretni, dobrze zarządzający. Kiedyś już pokazali że można na nich liczyć, a teraz trzeba zrobić wszystko żeby. Jeśli np Sobieski chce wejść do klubu pod pewnymi warunkami, rozmawiajmy, co ma na myśli mówiąc o szerszej wizji rozwoju, i ja, i wszyscy kibice którym zależy na klubie chyba myślą podobnie jak on, bo jak widać to co się teraz dzieje i jemu nie odpowiada i nam, więc jak on to widzi? co tutaj musiałoby się aby bardziej się zaangażował....

 17. do sz. 2014-06-11 11:35:31 (acaj***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45035 0:0 zgłoś

  może trochę pokory

 18. j.szostek 2014-06-11 11:16:17 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #45033 0:0 zgłoś

  z reguły nie odpowiadam na chamskie zaczepki anonimowych tchórzy, więc i tym razem nie odpowiem.... A jesli chodzi o przeszłość, o której tchórz p.n 1945 wspomina... Proszę napisać to wprost podać nazwisko i imię czy też na Walnym przedstawić w jakiejkolwiek formie, to bez wątpienia spotkamy się w sadzie. Fakty a nie pomówienia pod nickiem.... A co sie tyczy przeszłości... Byłem 3 m-ce członkiem zarządu klubu wraz z m.in. obecnym prezesem OZPN p. Tomaszem Miętkiewiczem, ale mając do czynienia z ludźmi pokroju obecnego prezesa i widząc, że nie ma szans na zmianę sposobu funkcjonowania klubu... Zrezygnowaliśmy i jak czas pokazał - słusznie. A długi... Tak Sąd powszechny rozstrzygnął kilka lat temu prawomocnym wyrokiem, kto był za nie odpowiedzialny.... Nas na tej liście nie było. Więc panie 1945 proszę myśleć zanim pan coś powie lub nasmaruje... pozdrawiam mimo wszystko

 19. 1945 2014-06-11 10:48:59 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #45032 0:0 zgłoś

  Alez ma pan tupet. Mlodsi kibice juz nie pamietaja, wiec moze ja wszystkim przypomne. Mielismy swoj klub, ktory zwal sie MOKS Stomil. Klub ten byl zawsze traktowany jak prywatny folwark. A politycy pchali sie do niego drzwiami i oknami. Pan Szostek, rowniez robil kilka podejsc. W koncu po prawdziwej wojnie o wladze, gdzie wpierw przepadl w glosowaniu, bo nie byl w stanie z nikim sie porozumiec i wszyscy mieli dosc jego arogancji i wywyzszania. Potem zakwestionowal wyniki i sie dostal do zarzadu, mimo ze sam zlamal prawo w identyczny sposob. Cale jego dzialanie w Stomilu skonczylo sie 12 mln pln dlugow i ucieczka z klubu. Czy Pan Szostek wzial odpowiedzialnosc za upadek klubu? Nie i widac juz nie pamieta, a raczej wyparl z pamieci tamte wydarzenia. Teraz czytam jego wywod o Czlapinskim i nie wierze. Szostek skopiowal wpisy o samym sobie sprzed kilkunastu lat i tylko podmienil swoje nazwisko na Czlapinskiego. Ja mowie zdecydowanie NIE dla tego Pana w Stomilu, bo to my kibice odbudowalismy Stomil. Bo to my zalozylismy nowy Stomil pokazujac, ze mozna to zrobic. Teraz OKS 1945 dzieki nam widnieje w tabelach jako Stomil i znow pojawia sie Pan Szostek. Pewnie jest wiecej powodow. Moze kasa w klubie. Jest kasa jest Szpstek, sa dlugi Szostek pierwszy ucieka. Moze przegrane wybory do Rady Miasta z Komitetu Grymowicza, daly impuls, by zaczepic sie na innej cieplej posadzce. Czyzby kolejny czlowiek Grzymowicza, po Marku Szterze, mial sie promowac naszym kosztem. Mowiac naszym, mam na mysli kibicow i klub. Panie Szostek, jak chce Pan mieszac sie do walnego, to prosze sie przygotowac na zestaw pytan o przeszlosc. My przyjdziemy przygotowani.

 20. j.szostek 2014-06-11 09:20:25 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #45024 0:0 zgłoś

  Właśnie przed chwilą otrzymałem maila z potwierdzeniem, iż deklaracja dotarła do klubu.... Będę więc 25 czerwca na zebraniu, niezależnie od tego, czy prezes zdecyduje się na przyjęcie mnie w poczet członków (może nie zdążyć tego zrobić - ;) ). Jeszcze raz proponuję wszystkim, którzy nie tylko chcą gadać i na wszystko i wszystkich narzekać, by zrobili to samo... Będzie w ten sposób mieli wpływ na to, kto i jak ma zarządzać tym klubem.... Pozdrawiam

 21. j.szostek 2014-06-11 09:10:01 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #45022 0:0 zgłoś

  Deklarację otrzymałem 9 czerwca mailem, po kolejnej interwencji.... Wypełniłem i przesłałem skanem prosząc o potwierdzenie otrzymania. Póki co, nie otrzymałem.. I deklaracja - nie jestem zainteresowany uczestnictwem we władzach "Stomilu", ale to ten klub był kiedyś dla mnie jednym z istotnych fundamentów dla mojego hobby i dużej części mojego życia.... Chciałbym móc się za tę organizację nie wstydzić... Dzisiaj z tym zarządem, z takim wizerunkiem, nie jest to możliwe. Przyznaję, że chociaż kibicowałem Stomilowi zawsze, od jakiegoś czasu, nie mogę się przemóc, by pójść na mecz... Żeby coś zbudować fajnego na przyszłość potrzebni są wizjonerzy, ale też doskonali organizatorzy.... Czy takim jest J.Czałpiński ??? Pytanie z tych retorycznych.. A kibice powinni sobie odpowiedzieć na pyt. " Czy chcą dalej uczestniczyć w takiej siermiężnej rodem z PRL-u ? Jestem pewien, że odpowiedź może być tylko jedna - NIE. Tylko jest jeden problem - człowiek, który dzisiaj "zarządza"klubem raczej nie wygląda na takiego, który powie - nie osiągnąłem celu - podaje się do dymisji... Wręcz, jestem przekonany, że będzie kurczowo trzymać krzesło pod d.... . 25 czerwca będzie sprawdzianem - czy chcecie (chcemy) innej jakości, czy zadowolimy się bylejakością...? Czy opinie w Polsce o Stomilu jako organizacji da się odmienić, czy też nie ? Czy chcemy profesjonalizmu, czy też akceptujemy pegerowski styl kierowania klubem ? I jeszcze raz na koniec - nie interesuje mnie władza w Stomilu, ale to jest być może nie istotne... Większym problem jest to, że kilku byłych piłkarzy - ikon klubu, z którymi rozmawiałem na ten temat, też nie jest zainteresowanych, bo nie wierzą, że w tym klubie może być inaczej, a tego co jest nie akceptują... Porównajcie to z klubami, które są topowe w Europie, w Polsce... Czy jest tak samo? - NIE.... Więc chyba czas to zmienić... Każdy z czytających ten wpis, też może.... Idź do klubu, wypełnij deklaracje i przyjdź na zebranie 25 czerwca.... A zmieniaj.... Twoje prawo, wynikające z Ustawy o Stowarzyszeniach.... Skorzystaj z niego, a nie tylko narzekaj. POZDRAWIAM CZYTELNIKÓW portalu

 22. mars 2014-06-11 09:09:07 (cmc***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45021 0:0 zgłoś

  O co wam ,chodzi zrobcie plan awansu do ekstraklasy a nie myslicie o tej lidze co spadliscie ,miejsce Stomilu jest w ekstraklasie.Piszecie jakbyscie spadli i juz nie mozna ,kiibic z Olsztyna musi miec ekstraklase ,Swiatla musza byc.

 23. mars 2014-06-11 08:58:03 (cmc***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45019 0:0 zgłoś

  12 milionow ,dziesiec lat temu zostalo umorzone a np.Granicy Ketrzyn 150 tysiecy nikt nie umorzyl i musiala splacac przez dziesiec lat to prawda jest Borewicz ma racje jednym umarzaja a drugim nie ,ja to wszystkiego tego tez pojac nie moge ,czemu wszystkim nie umarzacie?

 24. BOREWICZ 2014-06-11 08:47:12 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #45015 0:0 zgłoś

  zaraz zapomnicie o wielkim budżecie, zaraz długi trzeba bedzie splacac, mam nadzieję ,że teraz żaden przekręt ze zmianą nazwy się nie uda , rozliczcie się z długów Stomilu, ktorych nie splaciliscie, nie nazywajcie się żadną dumą Warmii i Mazur bo to klamstwo - na Mazurach nikt was nie lubi - jesli juz to wolimy Wigry Suwalki

 25. walne 2014-06-11 08:41:59 (public-gprs***.centertel.pl) #45014 0:0 zgłoś

  Ja słyszałem, że KKP STOMIL OLSZTYN chce przejąć Stomil.

 26. mars 2014-06-11 08:31:52 (cmc***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45012 0:0 zgłoś

  Jak robimy pilke to w oparciu na dzialaniu calego sztabu szkoleniowego a nie w oparciu jednego trenera ,tak jest w Suwalkach .Tam jest sztab szkoleniowo -medyczny nie'tylko trener ,oraz mentalnie nastawieni zawodnicy ktorzy maja wyznaczony cel.

 27. King 2014-06-11 08:12:06 (public-gprs***.centertel.pl) #45011 0:0 zgłoś

  i bardzo dobrze napisal szostek -ten pseudoprezes tak wlasnie wyglada i sie zachowuje,to jest chore,ze on jeszcze tu jest.to tylko pokazuje jacy kibice sa slabi i niezorganizowani,ze nie potrafia wywalic dziada z klubu.chyba,ze ma ktos w tym swoj interes

 28. OKS 2014-06-11 08:03:41 (***.***.***.***) #45010 0:0 zgłoś

  Ty panie gajewski jestes jednak słaby - najpierw cytujesz weszlo teraz fejsbuki,swietny redaktorek,moze by nalezało sie skontaktowac z tym panami a nie snuc jakies durne przypuszczenia wyssane z palca.jak zwykle pan z biskupca jest dla ciebie wspaniałym prezesem,a ja i klilu moich kolegów równiez było w klubie i nie otrzymało deklaracji,wiec jak można pisac,ze nie jesteśmy w stanie rozstrzygnac,poza tym jacy my?!sam piszesz te brednie od dawna,z których kazdy szanowany i znający się na rzeczy kibic ma tylko polewke.żenada

Dodaj swój komentarz

        
#  # # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
 # # # # # 
 ##  #  ##