Temat dwadozera.pl - Nasi za granicą

Zwycięski był tylko „Giki”

2011-03-14 23:10:01 Łukasz Broź, Tomasz Zahorski, Zbigniew Małkowski, Tomasz Lisowski, Paweł Sobolewski, Łukasz Gikiewicz, Grzegorz Lech, Adrian Mierzejewski

W trzeciej wiosennej kolejce Ekstraklasy zagrało najwięcej, bo aż ośmiu „naszych”. Z piłkarzy z Warmii i Mazur w najlepszym humorze mecz zakończył Łukasz Gikiewicz, który ze swoim Śląskiem wygrał jako jedyny.

Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) – 18 minut w zremisowanym 2:2 w Zabrzu meczu z Arką Gdynia. PO jego wejściu (za Daniela Sikorskiego) zabrzanom udało się wyrównać.

Zbigniew Małkowski (Korona Kielce) – 90 minut w zremisowanym 3:3 w Kielcach meczu z Polonią Bytom. Przy pierwszym golu nie miał za wielkich szans, bo błąd popełnili obrońcy. Podobnie było przy drugim, samobójczym golu Hernaniego i przy trafieniu Marcina Radzewicza w 71 min. W doliczonym czasie gry świetną interwencją uratował Koronie jeden punkt.

Tomasz Lisowski (Korona Kielce) - 90 minut w zremisowanym 3:3 w Kielcach meczu z Polonią Bytom. W 33 min. oddał niegroźny strzał. Przeciętne zawody.

Grzegorz Lech (Korona Kielce) – cała druga połówka w zremisowanym 3:3 w Kielcach meczu z Polonią Bytom. W przerwie, gdy Korona przegrywała już 0:2 zmienił nerwowo grającego Aleksandara Vukovicia. W 53 min. oddaje bardzo niecelny strzał na bramkę Polonii.

Paweł Sobolewski (Korona Kielce) – 90 minut i dobre zawody w zremisowanym 3:3 w Kielcach meczu z Polonią Bytom. Już w 1 min. świetnie wyłożył piłkę Ediemu, ale ten zmarnował okazję. Również Ediemu „Sobol” dogrywał piłkę w 58 min., ale Brazylijczyk znowu nie znalazł drogi do bramki. W końcówce już raczej niewidoczny.

Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław) – pojawił się na boisku w 39 minucie wygranego 2:1 meczu z Legią w Warszawie, zmieniając Dariusza Sztylkę. Pod sam koniec pierwszej połowy oddał strzał zza pola karnego. Trochę bezbarwny występ.

Łukasz Broź (Widzew Łódź) – grał do 71 minuty w przegranym 2:0 meczu z Wisłą w Krakowie. W 25 min. opuszcza na chwilę boisko po starciu z Gordanem Bunozą. W 52 min. świetnie blokuje strzał Andraża Kirma, a 10 min. później świetnie odbiera we własnym polu karnym piłkę Patrykowi Małeckiemu. W 71 min. zmienia go Fin Riku Riski.

Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) – pełne 90 minut w przegranym 1:0 w Lubinie meczu z Zagłębiem Lubin. W 35 min. Bartosz Rymaniak dostaje kartkę za faul na „Mierzeju”. W drugim kwadransie drugiej połowy kilka razy fajnie pociągnął lewą stroną, ale bez specjalnego zagrożenia pod bramką lubinian. Podobnie w samej końcówce, kiedy można było odnieść wrażenie, że tylko pomocnikowi z Olsztyna zależy na zmianie niekorzystnego wyniku.