Pachnie II ligą... GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:0

2014-04-27 14:36:26 GKS Tychy, Stomil Olsztyn

Piłkarze Stomilu przegrali arcyważne spotkanie w Jaworznie. Porażka z GKS Tychy sprawia, że w Olsztynie zaczyna mocno pachnieć II ligą.

W spotkanie w Jaworznie Stomil wszedł dobrze. Genialną sytuację miał m.in. Yasuhiro Kato, ale fatalnie dysponowany tego dnia Japończył nie wykorzystał dogodnej okazji. Później, z minuty na minutę, w pierwszej połowie było coraz gorzej. W ofensywie Stomil nie forsował tempa, a każdą udaną akcję nieporadnym zagraniem finalizował Tomasz Bzdęga, natomiast w tyłach olsztynianie grali bardzo niepewnie.

Stomil stracił gola w 32 minucie, gdy Denis Popović sprytnie uniknął spalonego i pokonał bezradnego w tej sytuacji Piotra Skibę. Wcześniej bramkarz Stomilu przynajmniej dwa razy ratował skórę kolegom.

W drugiej połowie olsztynianie, mimo zdecydowanej przewagi, nie potrafili zdobyć wyrównującej bramki. Świetnie w mecz wprowadzili się m.in. Rafał Remisz (zagrał na boku obrony) i Michał Trzeciakiewicz, który poukładał grę w środku pola. Kilkoma fajnymi zagraniami błysnął też Grzegorz Lech. To właśnie po jego zagraniu bramkową okazję zmarnował jak dziecko wspomniany już Bzdęga. Groźnie było też po główce Trzeciakiewicza w samej końcówce spotkania, ale ostatecznie piłka nie wpadła do bramki tyszan.

Nic dziwnego, że po meczu piłkarze z Olsztyna długo siedzieli na murawę, nie mogąc uwierzyć, że przegrali tak ważne spotkanie.

• GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

1:0 - Popović (32)

Żółte kartki: Gąsior, Chomiuk, Dzięgielewski (GKS), Kucharski, Trzeciakiewicz (Stomil)

Sędziował: Idzik (Poznań)

GKS: Misztal - Chomiuk, Kopczyk, Masternak, Mączyński - Grzybek (66 Dzięgielewski), Zganiacz, Gąsior (61 Żunić), Popović, Szczęsny - Wodecki (76 Małkowski)

Stomil: Skiba - Bucholc, Kucharski (44 Remisz), Czarnecki, Głowacki - Lech, Jegliśńki Szymonowicz, Kato (46 Trzeciakiewicz) - Darmochwał - Bzdęga (81 P. Kun)