Po karnym i bez goli. Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0

2014-04-12 19:25:40 Olimpia Elbląg, Wigry Suwałki

Olimpia Elbląg zremisowała 0:0. Fot. Maciej Radzicz

Olimpia Elbląg nie przegrała piątego meczu z rzędu i w czwartym spotkaniu z rzędu nie straciła bramki. Tym razem podopieczni Adama Borosa zatrzymali suwalskie Wigry.

Olimpia Elbląg zremisowała 0:0 z Wigrami Suwałki. Oba zespoły nie wykorzystały rzutów karnych. W takiej sytuacji gola nie strzelili Anton Kołosow i pochodzący z naszego regionu Tomasz Tuttas. Było kilka dogodnych sytuacji również poza karnymi, ale obu stronom brakowało skuteczności. Zespół trenera Adama Borosa liczył na wgraną, jednak trzeba szanować zdobycz punktową z nieprzypadkowo zajmującym trzecie miejsce klubem z Suwałk.

Od początku atakowała Olimpia. W 5 minucie Oleg Ichim z bliska nie trafił w bramkę po dośrodkowaniu Kamila Piotrowskiego. Z kolei zagrania Tomasza Sedlewskiego w 11 minucie nie wykorzystał w polu karnym Anton Kołosow, trafiając w bramkarza. To nie był koniec - w 27 minucie sędzia podyktował rzut karny po  faulu na Sedlewskim, jednak i tej okazji na bramkę nie potrafił zamienić Kołosow.

W drugiej części przeważali goście. W 55 minucie dobrą okazję miał Tomasz Tuttas, ale nie zdołał trafić w piłkę zagraną ze skrzydła. Mógł strzelić gola również w 66 minucie z rzutu karnego, jednak najpierw obronił Hieronim Zoch, a dobitka była za słaba i bramkarz Olimpii zdołał złapać. Olimpia odgryzła się w 82 minucie, gdy Kamil Kopycki znalazł się w sytuacji sam na sam z Karolem Salikiem, ale bramkarz odbił jego strzał. W samej końcówce bramkę mógł zdobyć ponownie Tuttas, jednak w 89 minucie Zoch fantastycznie wybił piłkę.

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0 Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0 Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0 Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0 Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0

Zobacz pełną galerię zdjęć: Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0

Strona internetowa profesjonalnego fotografika Macieja Radzicza: ZOBACZ!

• Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0

Żółte kartki: Lewandowski, Prusinowski, Piotrowski, R. Stępień, Sedlewski (Olimpia), Karłowicz, Luksys, Mackiewicz (Wigry)

Olimpia: Zoch - Prusinowski, Lewandowski, Ichim, Sambor, Piotrowski (59 Kopycki), Ressel, Sedlewski, Stępień, Kołosow (71 Maciejak), Leśniewski (68 Graczyk)

Wigry: Salik - Bogusz, Karankiewicz, Atanković, Tuttas, Mackiewicz, Lauryn, Michałowski (73 Luksys), Bartkowski, Karłowicz (58 Bujalski)