Olimpia Elbląg wygrywa po bramce Kołosowa

2014-03-29 17:46:59 Olimpia Elbląg, Anton Kołosow, Stal Stalowa Wola

Bramkę dla Olimpii Elbląg strzelił Anton Kołosow. Fot. Maciej Radzicz

Olimpia Elbląg z trzema punktami po meczu ze Stalą Stalowa Wola! Piłkarze z Elbląga wygrali po bramce najlepszego strzelca Antona Kołosowa. Napastnik Olimpii pokonał bramkarza gości w 12 minucie spotkania.

Zespół trenera Adama Borosa okazał się bardziej zdeterminowany w tej rywalizacji i wygrał zasłużenie. Bramkę strzelił nieoceniony Anton Kołosow, który wystąpił w pierwszym składzie po kontuzji odniesionej w poprzednim spotkaniu. To już 10 gol tego zawodnika w sezonie.

Warto też dodać, że gospodarze ograli trudnego rywala, nad którym nie potrafili triumfować od 2010 roku.

Trener Boros zapowiadał, że wygrana w Zambrowie byłaby nieważna, gdyby nie trumf ze "Stalówką". Piłkarze Olimpii go chyba posłuchali i na boisku pokazali ambicję godną zespołu, który walczy o utrzymanie.

Jedyny gol meczu padł w 14 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Anton Kołosow główkuje na bramkę Tomasza Wietechy jednak piłka odbija się przed nim i przelatuje nad interweniującym Pawłem Wtorkiem. 1:0! Ta sytuacja sprawiła, że goście zaatakowali większą liczbą Olimpię, ale nie przyniosło to rezultatów.

Stal grała w tym spotkaniu bardzo przeciętnie i nie przypominała klubu aspirującego do walki o awans. Potrafiła stworzyć tylko jedną sytuację, po której mogła zdobyć gola. To okazja z 37 min., kiedy Tomasz Płonka nie zdołał wykorzystać zagrania w pole karne i strzelić w stronę bramki rywala.

W drugiej połowie Stal miała większe posiadanie piłki i gospodarze musieli jednak więcej biegać, by ją przejąć. Nie przeszkodziło im to jednak w kontratakach.

Szczególnie dobrze wyglądała współpraca Kamila Graczyka z Kamilem Kopyckim. W 79 minucie Kołosow minimalnie nie sięgnął piłki po akcji tych zawodników, kiedy to Kopycki podał wzdłuż bramki.

Okazje miał też Radosław Stępień, jednak najpierw strzelił zbyt lekko znajdując się przed bramką a potem jego strzał obronił Wietecha.

• Olimpia Elbląg – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)

1:0 – Kołosow (14)

Żółte kartki: Lewandowski, Petrache, Sedlewski, Kopycki (Olimpia), Czarny, Wietecha (Stal)

Olimpia: Zoch – Ressel (87. Sokołowski), Ichim, Lewandowski, Sambor, Prusinowski, Graczyk, Petrache (46. Stępień), Sedlewski, Piotrowski (60. Kopycki), Kołosow (66. Maciejak)

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:0 Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:0 Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:0 Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:0 Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:0

Więcej zdjęć Maćka Radzicza i więcej na temat jego usług fotograficznych na MaciejRadzicz.pl