forBet promocja

News - Juniorzy

W Iławie grają o Puchar Tymbarku

2014-03-28 11:47:59 Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, Puchar Tymbarku, Tomasz Aziewicz, Marek Łukiewski, W-MZPN

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. zpodworkanastadion.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. zpodworkanastadion.pl

Dwie kategorie wiekowe chłopców oraz dziewcząt i ponad tysiąc młodych piłkarzy i piłkarek. W piątek i w sobotę w Iławie będzie trwać rywalizacja o zwycięstwo na wojewódzkim szczeblu zmagań o Puchar Tymbarku.

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” organizowany dotychczas dla dzieci do lat 10, był największą piłkarską imprezą w tej kategorii wiekowej w Europie. Do ostatniej XIII edycji zgłoszonych zostało 185 tys. dziewcząt i chłopców. Co drugi 10-latek w Polsce dostał szansę rywalizacji o Puchar Tymbarku. W tym roku Turniej będzie ma nową odsłonę.

Organizator, którym jest Polski Związek Piłki Nożnej, po sukcesie zawodów w wydaniu U-10, podjął decyzję o otwarciu rozgrywek na dodatkowe grupy wiekowe. W tegorocznej XIV edycji rywalizacja o mistrzowski tytuł toczyć się będzie w kategoriach U-10 i U-12, a od 2015 r. Turniej docelowo będzie obejmować trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12.

--- --- ---

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej postarał się nawet o relację na żywo ze zmagań w Iławie. Wszystko, co dzieje się w rywalizacji o Puchar Tymbarku w piątek i sobotę będzie można śledzić tutaj:

--- --- ---

W-MZPN podesłał nam fotkę z lotu ptaka. Pięknie to wygląda! Aż szkoda, że Jeziorak tylko w V lidze...

PG

Komentarze

 1. asdsad 2014-03-29 13:58:04 (dom***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #42423 0:0 zgłoś

  jakei takei strasznie udze te boisko sie wydaje hehe

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # # ## # 
#  # #  # ## ## 
 ####  #### #  #