forBet promocja

Temat dwadozera.pl - IV liga

IV liga. Tak to widzi dwadozera.pl!

2014-03-26 19:29:03 Mazur Ełk, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Stomil II Olsztyn, Kamil Jędrzejewski, Piotr Głowacki, Adrian Korzeniewski, Pisa Barczewo, Marcin Łukaszewski, Rominta Gołdap

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

W najbliższą sobotę startuje runda wiosenna w IV lidze. Postanowiliśmy podobnie jak w przypadku IV ligi w gronie redakcyjnych kolegów, ocenić kto ma największe szanse na awans, kogo czeka walka o utrzymanie, a także podsumować pokrótce zimową przerwę. Każdy z nas odpowiadał na 5 identycznych pytań.

1. Kto awansuje do III ligi?

rys: O licencji na III ligę mogą już myśleć działacze Rominty Gołdap oraz Stomilu II Olsztyn. W przypadku tych drugich chodzi bardziej o boisko do gry, bo Dajtki już "nie przejdą" na tym poziomie.

Boateng: Tak na dobrą sprawę walka toczy się wyłącznie o jedno miejsce premiowane awansem, ponieważ Rominta Gołdap już jest w III lidze. Obok niej awansuje Stomil II Olsztyn, ponieważ nikt inny nie chce awansu, no może po za Drwęcą, ale ta ma za dużą stratę punktową.

raf: Pewniakiem do awansu jest Rominta Gołdap, a drugie premiowane grą w III lidze miejsce zapewne zajmą rezerwy Stomilu. Gdyby Drwęca miała chociaż 5 punktów więcej, to upatrywałbym w niej jednego z kandydatów do walki o awans, ale podejrzewam, że drużynie z Nowego Miasta może trochę zabraknąć.

TS: Bez niespodzianek - Rominta Gołdap i Stomil II Olsztyn.

PG: Rominta to megapewniak. Stomil II też, o ile działacze I-ligowca załatwią boisko do gry. Jeżeli nie, o III lidze mogą myśleć w Olsztynku i... Nowym Mieście Lubawskim.

Paju: Myślę, że Rominta oraz 

2. Kto spadnie z IV ligi?

rys: Start Nidzica już jest w V lidze, podobnie jak Mazur Ełk. Kłopoty z utrzymaniem może mieć także Olimpia II Elbląg.

Boateng: Podobnie jak z awansem tak i ze spadkiem, znamy już jedno rozstrzygnięcie i bez dwóch zdań w przyszłym sezonie w "okręgówce" będzie grał Start Nidzica. Poleci też Mazur Ełk, a także zakładając, że z III ligi spadnie "nasz" przedstawiciel o ligowy byt musi martwić się również DKS Dobre Miasto.

raf: Tak jak pewniakiem do wygrania ligi jest Rominta, tak tabelę zapewne zamknie Start Nidzica. Ciężko z utrzymaniem mogą mieć też Mazur Ełk i Olimpia II Elbląg. W zależności od tego ile (i czy w ogóle) drużyn z naszego regionu spadnie z III ligi o byt mogą obawiać się też DKS Dobre Miasto i Victoria Bartoszyce.

TS: Nie będę oryginalny i do pewnego spadku typuję Start Nidzica, oprócz nich "ciepło" powinien mieć Mazur Ełk.

PG: Start Nidzica raczej się nie uratuje. Podobnie ełcki Mazur, co jest karygodne. Gorąco będzie mieć też DKS, który powinien zacząć analizować tabelę III ligi.

Paju: Start Nidzica praktycznie wyląduje w "okręgówce". Mazur myślę, że może utrzymać, ale wszystko zależy od ilości naszych drużyn, które będą spadać z "wojewódzkiej Ekstraklasy", czyli III ligi. Obok Startu spadnie - moim zdaniem - drugi zespół Olimpii Elbląg.


3. Najciekawszy transfer

rys: Największym zaskoczeniem dla mnie jest powrót do piłki Kamila Jędrzejewskiego, który ostatnio pracował jako arbiter piłkarski.

Boateng: Tu powiem przekornie, że najciekawsze transfery zrobił... Stomil II Olsztyn w barwach którego często będzie grał najprawdopodobniej Piotrek Głowacki, Adrian Korzeniewski czy Patryk Gondek. Nie można również zapomnieć o "Żuberku" (Marcin Łukaszewski - red.), który wrócił do Pisy Barczewo.

raf: Marcin Łukaszewski do Pisy Barczewo, a także Jakub Skirzewski i Bartek Wojtaszewski do Warmiaka Łukta. Jeżeli Bartkowi pozwoli zdrowie, to na pewno będzie wielkim atutem w talii Zbigniewa Kieżuna, bo chłopak ma olbrzymi potencjał i wielkiego pecha do zdrowia.

TS: Dla mnie wygląda to trochę ciekawiej niż w III lidze. Na pewno dwa powroty między słupki: Kamil Jędrzejewski do Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie i Maciek Kula do GKS-u Wikielec oraz przejście Marcina Łukaszewskiego do Barczewa.

PG: Przenosiny lidera strzelców z Olsztynka do Barczewa, czyli transfer "Źrubka" (Marcina Łukaszewskiego - red.) do Pisy.

Paju: Transfer Marcina Łukaszewskiego oraz powrót Kamila Jędrzejewskiego.

 

4. Kto zostanie "rycerzem wiosny" i najmocniej zamiesza w rewanżach?

rys: Najwięcej zwycięstw osiągnie Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, ale nie wystarczy to do awansu do III ligi.

Boateng: Jeżeli chodzi o miano "rycerzy wiosny" to rozstrzygnie się to pomiędzy Stomilem II Olsztyn a Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

raf: Drwęca Nowe Miasto Lubawskie wydaje się być bardzo mocna. Do tego rezerwy Stomilu, w którego barwach będą zapewne grać (częściej niżby chcieli) byli trzecioligowcy z Ostródy i Ełku. Wiosną na pewno będzie bardzo ciekawie!

TS: Oprócz faworytów z Gołdapi i Olsztyna najmocniejsza będzie Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, ale dopiero po 3-4 kolejkach.

PG: Jeżeli Drwęca nie skończy rundy w pierwszej szóstce, to będę mocno zaskoczony. Ekipa Piotra Zajączkowskiego jest najmocniejsza finansowo i coraz mocniejsza kadrowo. Wiosną na pewno namiesza.

Paju: Myślę, że z czasem rozkręci się Drwęca, a także... namiesza Pisa z Wielbarkiem.

5. Największa wtopa zimy

rys: Kłopoty kadrowe Mazura Ełk, który miał problemy ze skompletowaniem kadry na jeden ze sparingów. Podobnie może być w lidze i Mazur może nie wygrać żadnego spotkania.

Boateng: Chyba mimo wszystko sytuacja Mazura Ełk. Klub z takimi tradycjami, a także możliwościami nie może rok w rok balansować pomiędzy okręgówką a IV ligą. W Ełku powinno się wsiąść przykład z Elbląga i spróbować połączyć Mazura z Płomieniem.

raf: Pewnie narażę się wielu kibicom, ale uważam, że największą wtopą jest... mocny skład rezerw Stomilu. Podejrzewam, że dobrze grająca ostatnio jedenastka z I ligi nie będzie miała zbyt dużo rotacji, a co za tym idzie w Stomilu II będą grali zawodnicy, którzy do niedawna walczyli o II ligę w Ostródzie czy Ełku, albo o utrzymanie w niej w Elblągu. Pozostaje sobie zadać pytanie, czy przejście do Olsztyna w tym momencie było dla tych graczy słusznym rozwiązaniem? Ja mam wątpliwości.

TS: Słaba sytuacja w Mazurze Ełk, który podobno miał problemy ze złożeniem ekipy do gry w sparingach.

PG: Mazur Ełk! To kompromitujące, że ekipa z trzeciego pod względem wielkości miasta w województwie bije się o utrzymanie w IV lidze, a zimą miewa problemy z zebraniem składu. Szok. Tym bardziej, że kryzys organizacyjno-sportowy nie trwa w Mazurze od wczoraj...

Paju: Sytuacja w ełckim Mazurze. Rok temu cieszyli się z awansu (i spora seria zwycięstw z rzędu), a teraz mieliby spaść? Zobaczymy czy problem ze skompletowaniem składu będzie powtarzał się w lidze.

Zebrał rys

Komentarze

 1. kibic mazura 2014-03-28 09:43:27 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42381 0:0 zgłoś

  Prostki sie szykójta na derby - do okrenguwki wracamy

 2. ktoś 2014-03-28 08:02:20 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42378 0:0 zgłoś

  Jeszcze wasz iskrownik sie posypie, zobaczycie

 3. Max 2014-03-27 22:49:50 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42372 0:0 zgłoś

  prawda boli...

 4. do przezyjemy 2014-03-27 22:39:42 (aczs***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #42371 0:0 zgłoś

  a co prawdy sie boicie ze wam ktos napisze.to jaki masz plan na poprawde sytuacji waszego klupu?czy to tez tajemnica ?...hehekomedia

 5. Przeżyjemy wszystko. 2014-03-27 22:11:21 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42369 0:0 zgłoś

  PG: Mazur Ełk! To kompromitujące, że ekipa z trzeciego pod względem wielkości miasta w województwie bije się o utrzymanie w IV lidze, a zimą miewa problemy z zebraniem składu. Szok. Tym bardziej, że kryzys organizacyjno-sportowy nie trwa w Mazurze od wczoraj... Trochę za ostro Panie szoku , można pisać ale nie bez przesady! I nie interesuj sie Pan kryzysem w Mazurze!

 6. Coraz mniej osób tu zagląda, w 2014-03-27 22:08:45 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42368 0:0 zgłoś

  Tylko Płomień w Ełku.

 7. Janek 2014-03-27 22:06:28 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42367 0:0 zgłoś

  To nie chodzi oto, tylko bardzo mocno zwłaszcza PG ciśnie po Mazurze. A zreszta pilnujcie swoich druzyn.

 8. do janka 2014-03-27 21:39:36 (aczs***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #42366 0:0 zgłoś

  ale redaktorzy mowia prawde !naprawde wam nie wstyd?przeciez wy nie macie zadnego pomyslu na to zeby bylo lepiej w klubie zyjecie przeszloscia i tym co kiedys bylo a jaka wy macie zachete dla waszych zaweodnikow i wychowankow?zadnej taka prawda.spiewajcie dalej i zyjcie sukcesami lat 80 i 90.gratulacje

 9. Ełk 2014-03-27 21:35:53 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42365 0:0 zgłoś

  A ty Paju patrz problemów w swojej ekipie bo patrzę urosłeś chłopczyku.

 10. Janek 2014-03-27 19:37:37 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42364 0:0 zgłoś

  Jaki Ełk, PG tylko zapalniczke promuje a na Mazura jedzie. Jako kibic Mazura mówię mu odwal sie od naszego klubu!!!

 11. Do Zatoki 2014-03-27 18:30:11 (***.braniewo.vectranet.pl) #42362 0:0 zgłoś

  Więc jeżeli mowa o transferach to do Zatoki przybył Mateusz Szmydt czołowy zawodnik w II ligowej Concordii Elbląg ale jednak wybrał IV ligowca a tu cisza na 90 Minut pl o tym piszą a tu nawet nie zauważają !!!! Widzą tylko Olsztyn Ostródę i Ełk chyba administratorzy są z tych miast !!!

 12. ANONOM 2014-03-27 15:04:34 (***-***-***-***.matcom.com.pl) #42360 0:0 zgłoś

  MARIUSZ MIŁEK ,BERG JAROSŁAW,WŁODKOWSKI DANIEL ,DOMŻALSKI KUBA,ABRAMCZYK MATEUSZ

 13. Janek 2014-03-27 13:31:07 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42358 0:0 zgłoś

  Oni są od PG!!!

 14. kibic mazura 2014-03-27 13:25:33 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42356 0:0 zgłoś

  mazur to jest potenga, tylko nie chco sie zapisywac do naszej wielkiej rodziny , juz kilka lat i dalej tylko 52 nazwiska- niekture powturzone kilka razy, zeby wiencej bylo

 15. Maro 2014-03-27 13:12:22 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42355 0:0 zgłoś

  Ciekawe czy Mazur zbierze 11-stu do grania w tej rundzie

 16. Mazurowiec 2014-03-27 13:10:43 (aenv***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #42354 0:0 zgłoś

  Nie rozumiem nielicznych kibiców Płomienia... Nie dość, że jest was niewielu to jeszcze przeważnie mówicie o Mazurze! Tak was to boli, że młodym ełczanom zależy na tym klubie? Chłopaki nie grają dla pieniędzy, starają się i walczą, a czy osiągną cel jakim jest utrzymanie zweryfikuje boisko. My zawsze będziemy z Mazurem, i na dobre i złe, czy to się komuś podoba czy nie! :) Pozdrawiam wszystkich ogarniętych.

 17. Do PG 2014-03-27 12:33:14 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42353 0:0 zgłoś

  Kompromitujące to są twoje wypowiedzi PG, ześ się przyczepił tego Mazura!

 18. Mazur. 2014-03-27 12:32:07 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42352 0:0 zgłoś

  Kompromitujące to są twoje wypowiedzi, ześ się przyczepił tego Mazura!

 19. ksp 2014-03-27 11:38:09 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #42351 0:0 zgłoś

  Boateng w Ełku będzie jeden klub masz święta rację, będzie to płomień, bo mazura rozwiążą. Nie może istnieć coś co nazywa się klubem a przynosi taki wstyd miastu i jego mieszkańcom :)

 20. do anonima 2014-03-27 10:14:32 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #42348 0:0 zgłoś

  Kolego a wiesz gdzie poodchodzili zawodnicy z wielbarka i kto?

 21. ANONOM 2014-03-27 08:09:11 (***-***-***-***.matcom.com.pl) #42343 0:0 zgłoś

  Kadrowo słabo to wygląda w Wielbarku gdzie odeszło 6 ludzi w tym 5 podstawowych zawodników a nikt nie przyszedł do gry

 22. mistrz 2014-03-27 06:13:21 (ahn***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #42340 0:0 zgłoś

  mazur elk to skandal i wstyd dla elku.oni sie jeszcze nie obudzili z lat 90tych gdzie miasto pokrywalo wszelkie koszty.ale najwazniejsze jest haslo jedno miasto jeden klub!!do boju

 23. l 2014-03-27 05:24:10 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #42339 0:0 zgłoś

  to niech wlodarze miasta pomysla i rozwiaza ten klup ktory kompromituje, a ile jeszcze on kosztuje

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # ###### 
##  # # #   # 
# # #  #   #  
# # #  #   #  
#  ##  #  #   
#  #  #  ######