Liga gra! - I liga

W Ząbkach po ząbkach... Dolcan - Stomil 4:2

2014-03-15 17:06:06 Stomil Olsztyn, Dolcan Ząbki, Karol Żwir

Stomil przegrał 2:4 w Ząbkach. Fot. Emil Marecki

Bez punktów wrócą do domu piłkarze Stomilu Olsztyn z drugiego wiosennego wyjazdu w tym roku. W Ząbkach olsztynianie przegrali 2:4, kończąc mecz w dziesiątkę.

To nie był ten Stomil, który świetnie zaprezentował się w Rybniku. W Ząbkach goście z Olsztyna dali się zdominować świetnie grającemu Dolcanowi i zasłużenie przegrali 2:4.

Początek meczu nie zwiastował jednak braku happy endu. Już w 25 min. znakomitym podaniem piętką błysnął przed polem karnym Grzegorz Lech, a Piotr Darmochwał ubiegł obrońcę i przy bliższym słupku skierował piłkę do siatki.

Już osiem minut później było jednak 1:1. Z prawej strony zakręcił Damian Jakubik i dośrodkował do zamykającego akcję Łukasza Sierpni, a ten z bliska skierował piłkę do siatki.

Trzy minuty później było już 2:1. Tym razem Sierpnia uciekł lewą stroną Januszowi Bucholcowi i w pełnym biegu, z ostrego kąta pokonał niepewnie interweniującego Piotra Skibę.

Po przerwie Dolcan nie zwalniał. 3:1 mogło być już w 53 min., ale tym razem groźny strzał gospodarzy przeszedł tuż obok bramki. Kilka minut później Skiba wybronił też sytuację jeden na jednego. Co się jednak odwlecze...

Trzecią bramkę Dolcan zdobył w 69 min. za sprawą Dariusza Zjawińskiego. Najlepszy snajper I ligi dostał dobre podanie z głębi pola, wygrał pojedynek biegowy i strzelił nie do obrony.

Ale to nie był koniec strzelania. Na 10 minut przed końcem gwóźdź do trumny dla Stomilu wbił były zawodnik olsztyńskiej drużyny Grzegorz Piesio. Tym razem defensywa Stomilu pogubiła się już całkowicie, a Piesio dopełnił jedynie formalności plasowanym strzałem.

Trafienie na otarcie łez zaliczył w doliczonym czasie gry Karol Żwir. Młodzieżowiec Stomilu wykorzystał nieporozumienie graczy Dolcanu i na raty pokonał Rafała Leszczyńskiego.

POWIEDZIELI PO MECZU

Piotr Darmochwał, pomocnik Stomilu

- Dolcan zwyciężył zasłużenie. Od początku do końca byli zdecydowanie lepsi od nas. Po przerwie można było strzelić i pokusić się o jakieś punkty, ale gospodarze szybko pozbawili nas złudzeń. Zimny prysznic przed kolejnym spotkaniem. W sobotę zagramy z Kolejarzem, który jest także w dole tabeli. Będzie to mecz o tzw. "sześć punktów".

Piotr Klepczarek, obrońca Dolcanu i wychowanek Stomilu

- Wygraliśmy i bardzo się z tego cieszę. Szkoda, że na Stomilu ale... najważniejsze są punkty. Stomil jeszcze się odbije i utrzyma się w I lidze. Na gorąco nie chce mówić dlaczego wygraliśmy, ale zdecydowanie byliśmy lepsi dzisiaj od Stomilu. Nawet po tej straconej bramce nie myślałem o porażce czy remisie.

Adam Łopatko, trener Stomilu

- Gospodarze zagrali dzisiaj bardzo dobre zawody. Piłkarze z Ząbek obnażyli wszystkie nasze braki. Zabrakło koncentracji po strzeleniu pierwszej bramki. Wiedzieliśmy że Dolcan dalej będzie grał bokami, chcieli podwajać krycie na skrzydłach. Po przerwie liczyłem, że ta pogoda nam trochę pomoże i uda nam się doprowadzić do remisu. Dolcan był jednak dzisiaj zdecydowanie lepszy od nas i dlatego wygrał. Ja chłodzę te zapędy wszystkich, że jesteśmy tacy mocni, że będziemy wszystkim zabierać punkty. Okazuje się, że czeka nas ciężka walka o utrzymanie się w I lidze

Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 4:2 Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 4:2 Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 4:2 Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 4:2 Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 4:2

• Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 4:2 (2:1)

0:1 - Darmochwał (25, asysta Lecha), 1:1, 2:1 - Sierpnia (33, 35), 3:1 - Zjawiński (69), 4:1 - Piesio (80), 4:2 - Żwir (90, bez asysty)

Żółte kartki: Piesio (Dolcan), Jegliński, Mroczkowski (Stomil)

Czerwona kartka: Mroczkowski (Stomil, 72 - za dwie żółte)

Dolcan: Leszczyński - Długołęcki, Klepczarek, Grzelak, Jakubik (82 Tarnowski), Łukszkiewicz, Matuszek, Piesio (84 Prejs), Sierpnia, Wiśniewski (73 Osoliński), Zjawiński

Stomil: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Koprucki, Mroczkowski - Darmochwał, Paweł Głowacki (62 Warcholak), Lech (77 Piotr Głowacki), Jegliński, Kato - Bzdęga (74 Żwir)