forBet promocja

Temat dwadozera.pl - III liga

III liga. Tak to widzi dwadozera.pl!

2014-03-06 18:44:46 Sokół Ostróda, Mariusz Machniak, Barkas Tolkmicko, Mrągowia Mrągowo

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot: Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot: Artur Szczepański

Już w najbliższą sobotę startuje runda wiosenna w III lidze. Postanowiliśmy, w gronie redakcyjnych kolegów, ocenić kto ma największe szanse na awans, kogo czeka walka o utrzymanie, a także podsumować pokrótce zimową przerwę. Każdy z nas odpowiadał na 5 identycznych pytań. Jest trochę czytania, ale warto, bo pewnie nie zabraknie kontrowersji!

1. Kto wygra III ligę?

PG: Sokół. Innej opcji raczej nie widzę. Schody zaczną się później...

Luc: Sokół Ostróda. Zespół spod Olsztyna prezentuje się ciekawie, a ja zapamiętam go z jesieni, jako zespół naładowany emocjami, który chce dominować, nawet jeśli gra mu się nie układa. Jesienią miał słaby start, ale zespół potrzebował kilku tygodni na zgranie i swoją siłę pokazał w drugiej części rundy. Zresztą w Ostródzie mierzą chyba dalej niż w mistrzostwo III ligi, bo w tym sezonie oprócz prestiżu to niewiele daje. O awans będzie ciężko, ale warto powalczyć, bo w przyszłym sezonie, po reformie II ligi i ewentualnym spadku „naszych”, wygrać rywalizację w regionie może być jeszcze trudniej.

TS: Sokół Ostróda - obecny wicelider ma to, czego raczej nie mają pozostali rywale w walce o awans: dobrą atmosferę w zespole i zadowalającą formę podczas przygotowań, również kadrowo to chyba najsilniejsza drużyna tej ligi.

Paju: Napiszę boleśnie, ale szczerze... Co z tego, że ktoś wygra ligę, jak i tak prawdopodobnie przerżnie w barażach. Przegra "nieoficjalnie" z powodu słabej formy, a "oficjalnym" powodem będzie brak środków do rozgrywania spotkań w II lidze.

Boateng: Wydaje się, że faworyt jest jeden – Sokół Ostróda. Każde inne miejsce, aniżeli pierwsze będzie niespodzianką. Ciekawi mnie osobiście Start Działdowo, który moim zdaniem jako jedyny może zagrozić wspomnianemu Sokołowi.

Raf: Sokół Ostróda. Piłkarze dowodzeni przez trenera Wojciecha Tarnowskiego byli zdecydowanie najlepsi w końcówce rundy jesiennej, gdzie wygrali 9 kolejnych meczów z rzędu. Jeżeli dysponujący bardzo szeroką kadrą (jak na trzecioligowe warunki) ostródzianie złapią odpowiedni wiatr w żagle w pierwszych 2-3 trudnych kolejkach - powinni wygrać ligę bez większych problemów. Trudniej będzie z przebrnięciem baraży, ale w Ostródzie cel na wiosnę jest jasny... ;)

 

2. Kto spadnie z III ligi?

PG: Myślę, że od nas nikt nie spadnie. Naprawdę. Najniżej będzie Granica albo Mrągowia. Motor w końcu odpali, a Znicz zachowa miejsce w środku tabeli. Wielką niewiadomą będzie... Barkas Tolkmicko.

Luc: W dole tabeli pełno „Podlasiaków”, ale zespołom z naszego regionu chyba będzie trudno utrzymać się w komplecie. W najgorszej sytuacji jest na pewno Granica Kętrzyn. Jesienią wyglądali na mocno rozbitych po odejściu kluczowych zawodników. Blisko „kreski” są obecnie Motor Lubawa i Znicz Biała Piska, ale liczę, że w czerwcu znajdą się nad nią, kosztem Tura Bielsk Podlaski i Narewki.

TS: Liczę, że żadna z naszych ekip nie opuści III ligi. Mimo nieciekawej sytuacji w tabeli wzmocniona Granica oraz Motor powinny okazać się lepsze od drużyn z Podlasia.

Paju: W sumie ciężko przepowiedzieć kto spadnie z ligi, gdyż są za małe różnice punktowe. ;) Np. Granica wygra z Korszami, Wissa przegra z Barkasem i kętrzynianie z 16. wejdą minimum na 15. miejsce. Bardziej obstawiam, iż spadną drużyny z Podlasia.

Boateng: Wydaje się, że dwa zespoły z naszego województwa będą do ostatniej kolejki desperacko walczyły o utrzymanie. Granica Kętrzyn i Motor Lubawa, bo o nich mowa, poważnie się wzmocniły, co daje nadzieję na utrzymanie. Minimalnie większe szansę daję Granicy.

Raf: Lokalny patriotyzm mówi mi, że najchętniej widziałbym w strefie spadkowej 6 drużyn z Podlasia. Wydaje mi się jednak, że najwięcej kłopotów z utrzymaniem się w III lidze będzie miała Granica Kętrzyn. Z dołu tabeli wydostać powinien się za to lubawski Motor, który niedawno zaprezentował się z bardzo dobrej strony w sparingu w Ostródzie. Myślę też, że sporo do drużyny wniesie Michał Maj, do niedawna grający trener Kormorana Zwierzewo. Maj może pomóc zarówno na murawie, jak i z ławki trenerskiej.

 

3. Najciekawszy transfer

PG: Mariusz Machniak i jego burzliwe przejście z Mrągowii do Granicy. W ogóle transfery na tej linii to prawie jak przejścia z Barcy do Realu...

Luc: Moją listę otwierają zawodnicy, którzy zimą... odeszli do innych klubów, choćby z ełckiego Płomienia. Graczem robiącym różnicę wydaje się być Krystian Słowicki z Sokoła. Jesienią nie występował w meczach o punkty, ale zawodnik ograny w II lidze, wybrany najlepszym piłkarzem sezonu w suwalskich Wigrach nie powinien mieć problemów z pokazaniem swoich możliwości na tym poziomie.

TS: Odejście Mariusza Machniaka z Mrągowii do Granicy.

Paju: Ciekawe jak sobie poradzą młodzi gracze Huragana, czyli 19-letni Dariusz Gawryś oraz Paweł Kułaowski, a także 17-letni Damian Krajewski.

Boateng: Oj, działo się tej zimy na rynku transferowym. Wielu zawodników poprzez dobrą grę w rundzie jesiennej zapracowało sobie na angaż w wyższej lidze (Gondek, Głowacki, Stefanowicz, Filipek, Sambor) Jeżeli chodzi o ciekawsze transfery do "naszych" zespołów to na pewno powrót Machniaka i Wojnickiego do Granicy, Nadolny do Barkasu, Dzierbicki do Płomienia czy Słowicki do Sokoła..

Raf: Zima upłynęła pod znakiem raczej spektakularnych osłabień niż wzmocnień. Z Sokołem pożegnał się Piotr Głowacki, Huragan opuścili Radek Stefanowicz i Krzysztof Filipek, osłabił się też Płomień i Barkas. Ciężko mi wskazać, kto będzie największym personalnym wzmocnieniem dla trzecioligowców, ale osobiście mocno liczę na Krystiana Słowickiego! Dużo kontrowersji wywołała też sprawa Mariusza Machniaka, ale jak ktoś przechodzi z Mrągowa do Kętrzyna (lub odwrotnie), to emocje są normą.

 

4. Kto zostanie "rycerzem wiosny" i najmocniej zamiesza w rewanżach?

PG: Z ekip z Podlasia ŁKS 1926 Łomża. A od nas Granica i Motor. W Granicy zaczyna się coś układać, a Motorowi po prostu nie przystoi być tak nisko. W końcu obie te ekipy muszą zacząć lepiej punktować.

Luc: Stawiam lokalnie na Znicz. Jesienią wyglądali, jakby nie przestawili się warunki gry w III lidze po awansie, a w dodatku kluczowych zawodników nękały kontuzje. W poprzednich sezonach grali kilka ważnych meczów, w pozostałych golili rywali, jak chcieli. Teraz w każdym meczu trzeba gryźć trawę. W Białej Piskiej na pewno to potrafią, bo ograli u siebie Sokoła czy Płomień. Wiosną gościć będą Start, Korsze, Mrągowię czy Huragan, więc też będzie ciekawie. Kluczowe będą jednak punkty zdobywane na wyjazdach w Narewce, Kętrzynie, Lubawie czy Bielsku Podlaskim, a z tym był największy problem. Liczę jednak na przełamanie Znicza i miejsce w górnej połówce tabeli.

TS: Ani ruchy kadrowe, ani wyniki sparingów nie wyłaniają chyba jakiegoś potencjalnego czarnego konia rundy wiosennej i myślę, że faworyci z Ełku i Ostródy będą zbierać najwięcej punktów.

Paju: Przeczuwam, że "rycerzem wiosny" może zostać Płomień (pomimo zmiany trenera) lub Sokół. Coś mi podpowiada, że MKS Korsze troszkę może zamieszać w walce o pierwsze miejsce.

Boateng: Bardzo bym chciał, aby to był mój MKS Korsze. Wyniki w grach kontrolnych (7 zwycięstw i remis), napawają optymizmem. Jeżeli w trzech pierwszych meczach mocno zapunktujemy (7-9 pkt.) to ciężko będzie nas zatrzymać.

Raf: Jeżeli za rycerzy wiosny uważamy drużynę, która zrobi największy progres w stosunku do jesieni, to stawiam na Motor Lubawa. Piłkarze dowodzeni przez trenera Czacharowskiego po fatalnej pierwszej rundzie powinni w rewanżach punktować znacznie częściej. Namieszać może, jak zwykle, MKS Korsze, którego piłkarze mają olbrzymi potencjał, wielkiego ducha walki i niewątpliwy "team spirit".

 

5. Największa wtopa zimy

PG: Kwas z Machniakiem w Mrągowii. Różnie może się dziać, ale jednak "Mario" to w III lidze postać i nie powinno się go w ten sposób żegnać. Poza tym - sytuacja Barkasu Tolkmicko. W klubie zaczęło się dziać nieciekawie i nawet do naszej redakcji co chwila docierały niepokojące sygnały.

Luc: Wydaje się, że pękł sztucznie dmuchany balonik w Barkasie. Chyba nikt w III lidze jesienią nie dawał więcej, niż obiecali w Tolkmicku, aż w końcu miarka się przebrała. Po odejściu kluczowych graczy odpowiedzialność za wyniki spadnie pewnie na miejscowych zawodników, którzy w poprzedniej rundzie byli praktycznie odsunięci od pierwszej drużyny i grali w rezerwach. Na A klasę umiejętności wystarczyło, ale w III lidze może być ciężko.

TS: Odsunięcie od zespołu, a potem rozwiązanie kontraktu z najlepszym zawodnikiem Mrągowii, Mariuszem Machniakiem.

Paju: Sytuacja z Mariuszem Machniakiem.

Boateng: Za wtopę zimy uważam wszystko co się dzieje w Mrągowii Mrągowo, a także Barkasie Tolkmicko. Zmiany trenerów i odejścia kluczowych zawodników pokazują, że nie najlepiej dzieje się w tych klubach.

Raf: Ciężko mi wyróżnić jedno wydarzenie, zasługujące na miano wtopy zimy. Poza sytuacją kadrową w Barkasie jest jeszcze konflikt na linii „4 M”, czyli Mariusz Machniak – Mrągowia Mrągowo oraz kiepska sytuacja kadrowa Huraganu, który spotkała plaga kontuzji. Mimo wszystko najgorzej wygląda to wszystko w Tolkmicku. Te kłopoty Barkasu zapewne będą mieć przełożenie na miejsce w tabeli na koniec sezonu.

Zebrali: Raf, Boateng

Komentarze

 1. 100 2014-03-06 22:36:52 (***.***.***.***) #41674 0:0 zgłoś

  takich klubów gdzie zawodnicy grali za kase ,trenerzy zarabiali dobre pieniądze było i jest dużo Olsztynek, Lubawa , Wikielec Iława Nidzica Dobre Miasto teraz niektorzy meczu nie mogą wygrać albo graja w A klasie.

 2. mati 2014-03-06 19:59:12 (***-***-***.ntlworld.ie) #41672 0:0 zgłoś

  powtarzalem i bede powtarzal na przykladzie Barkasu kasa za granie i to nie mala w 3 lidze !!!! do roboty nasluchali sie Romana obiecanek a teraz obudza sie w 5 lidze dobrze ze ta liga sie reformuje i ci co nie maja kasy odpadna

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### ###### 
#  # #  # #   
###### #  # ##### 
#  # #  # #   
#  # #  # #   
#  # #### #