Temat dwadozera.pl - Nasi za granicą

W Ekstraklasie wygrało tylko dwóch "naszych"

2011-03-08 10:58:57 -

Łukasz Broź to najregularniej grający w Ekstraklasie zawodnik z naszego regionu. Fot. zpierwszejpilki.com.pl

W pierwszej wiosennej kolejce zagrało tylko pięciu piłkarzy z naszego województwa. W ostatni weekend mieliśmy progres, bo na boisku pokazało się sześciu "naszych". Jako zwycięzcy schodzili z murawy tylko Tomasz Zahorski i Łukasz Broź.

Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - klub z Zabrza rozgromił 5:1 Zagłębie, ale "Zahor" - mimo 90 minut spędzonych na boisku - nie wpisał się na listę strzelców, ani nie zaliczył asysty. Mógł otworzyć wynik w 35 min., ale strzelił niecelnie. Niecałe pół godziny później dostał za to żółtą kartkę. W sumie występ bez szału.

Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - w derbach Warszawy grał 90 minut z nie do końca zaleczoną chorobą, ale i tak był najlepszy na boisku. Inna sprawa, że przy tak słabo grających kolegach nie było to trudne. W 39 min. był blisko zdobycia bramki, ale po minięciu Wojciecha Skaby obrońcy Legii wybili mu piłkę.

Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław) - zaliczył 72 minuty w meczu z Cracovią (0:0), które śmiało można uznać za jedno z najsłabszych spotkań kolejki. Napastnik z Olsztyna zagrał jednak niezłe zawody i kilka razy był blisko wpisania się na listę strzelców. Niestety, zabrakło skuteczności... Już w 3 min. mocnym strzałem sprawił problemy Wojciechowi Kaczmarkowi. Jeszcze groźniejsza była akcja Śląska z 15 min., kiedy bramkarz Cracovii z trudem sparował strzał "Gikiego". Kwadrans później Gikiewiczowi zabrakło dosłownie centymetrów, by skierować piłkę do siatki. W 71 min. zmienił go Remigiusz Jezierski.

Łukasz Broź (Widzew Łodż) - wychowanek Mamr Giżycko rozegrał 90 minut i po raz kolejny udowodnił, że jest mocnym punktem łódzkiego Widzewa. Łodzianie ograli 3:1 Koronę Kielce, a dla Brozia był to już 16 pełny mecz w tym sezonie (na 17 możliwych).

Zbigniew Małkowski (Korona Kielce) - meczu z Widzewem bramkarz z Olsztyna nie będzie dobrze wspominać. Miał mnóstwo roboty i nie zdołał uchronić swojego zespołu przed porażką 3:1. W 21 min. przelobował go 19-letni Gruzin Nika Dzalamidze. W 29 min. strzałem głową nie dał mu szans Ugochukwu Ukah, a 20 minut przed końcem spotkania bombę pod poprzeczkę zasadził mu Adrian Budka.

Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - gracz rodem z Ełku rozegrał pełne spotkanie z Widzewem (porażka 3:1). W pierwszej połowie jego niezły strzał sparował Maciej Mielcarz. Poza tym próbował centrować, ale jego wrzutki albo nie dochodziły do celu, albo nie przynosiły oczekiwanego efektu z winy pudłujących na potęgę partnerów.