forBet promocja

News - IV liga

Zima w czwartej lidze

2014-02-20 16:51:32 IV liga, przygotowania, sparingi, Rominta Gołdap, Stomil II Olsztyn

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Do rozpoczęcia rundy wiosennej IV ligi pozostał jeszcze ponad miesiąc. Piłkarze na boiska powrócą w ostatni weekend marca. My sprawdzamy już dziś, co dzieje się u czwartoligowców z Warmii i Mazur. Jeżeli macie informacje o sparingach, które zostały już rozegrane, bądź jesteście na bieżąco z rozstrzygnięciami kadrowymi w Waszych klubach - dawajcie nam znać w komentarzach lub poprzez formularz kontaktowy!

Rominta Gołdap

Piłkarze lidera IV ligi treningi wznowili 8 stycznia. Z zespołem pożegnał się Łukasz Kiler, który wyjechał za granicę. Aspiracje Rominty do gry w wyższej klasie rozgrywkowej potwierdza plan sparingów. Gołdapianie mają zaplanowane gry kontrolne z siedmioma przedstawicielami III ligi.

Sparingi:

Granica Kętrzyn 5:2, ŁKS Łomża 1:0, Mragowia Mragowo 4:2, Legionovia Legionowo 1:3, MKS Korsze, Huragan Morąg, Wissa Szczuczyn, Znicz Biała Piska

 

Stomil II Olsztyn

Rezerwy pierwszoligowego Stomilu radzą sobie w przerwie zimowej w kratkę. Po porażce z Tęczą Biskupiec 1:2, druga drużyna z Olsztyna wygrała w minioną środę z liderem III ligi, Startem Działdowo 2:0. Do ekipy Michała Alancewicza zimą dołączyli Szymon Tarnowski i Paweł Alancewicz. Wspierany piłkarzami z pierwszego składu zespół rezerw zapewne zamiesza w czwartoligowej stawce na wiosnę.

Sparingi:

Jonkovia Jonkowo 3:2, Fortuna Gągławki odwołany, Tęcza Biskupiec 1:2, Start Działdowo 2:0, Warmia Olsztyn (1-2 marca), Błękitni Orneta (8-9 marca), Olimpia Olsztynek (15-16 marca), Pisa Barczewo (22-23 marca)

 

Olimpia Olsztynek

Trzecia drużyna IV ligi treningi wznowiła 20 stycznia. Trener Mirosław Romanowski do dyspozycji będzie miał trójkę rekonwalescentów. Do gry powrócili Mateusz Kędzierski, Jacek Łuczak i Przemysław Czerwiński.

Sparingi:

Tęcza Biskupiec 0:0, Sokół Ostróda 0:2, Mławianka Mława, Motor Lubawa, Błękitni Orneta, Warmia Olsztyn, Stomil II Olsztyn

 

Omulew Wielbark

Tracący na półmetku rozgrywek 6 punktów do wicelidera z Olsztyna piłkarze z Wielbarka wrócili do treningów 13 stycznia. Z zespołem pożegnało się aż czterech zawodników, którzy w talii Mariusza Korczakowskiego byli wyróżniającymi się postaciami. Z drużyny odeszli Daniel Włodkowski (Błękitni Pasym), Jakub Domżalski (Reda Szczytno) oraz Jarosław Berk i Mariusz Miłek.

Sparingi:

Korona Ostrołęka 3:1, Start Działdowo, Orzeł Janowiec Kościelny, Tęcza Łyse, MKS Przasnysz

 

Pisa Barczewo

Trener Pisy, Sebastian Kwiatkowski, na początku lutego nie zapowiadał rewolucji kadrowej. Z drużyną z Barczewa trenuje kilku nowych zawodników. Do gry powrócili Bartosz Rodzeński i Andrzej Skindel, którzy ostatnio leczyli kontuzje. W treningach piątej drużyny rundy jesiennej bierze udział 23 piłkarzy. Frekwencji Pisie pozazdrościć może nie jeden trzecioligowiec!

Sparingi:

MKS Jeziorany 1:2, Warmiak Łukta, DKS Dobre Miasto, Start Działdowo, Stomil II Olsztyn, Warmia Olsztyn, Leśnik Nowe Ramuki

 

Zatoka Braniewo

Piłkarze z Braniewa do treningów powrócili 13 stycznia. Z Zatoką w przerwie zimowej pożegnali się Paweł Żuraw i Jakub Urbański. Nie wiadomo, kiedy do gry gotowy będzie Marcin Śniegocki, który nabawił się urazu na początku lutego. Do występów w szóstej drużynie IV ligi przymierzani są Łukasz Gładek (Concordia Elbląg) i Andrzej Liszko (Olimpia Elbląg). W pięciu rozegranych dotychczas sparingach Zatoka przegrała 4 mecze i wywalczyła 1 remis.

Sparingi:

Huragan Morąg 1:3, Dąb Kadyny 1:3, Pomezania Malbork 2:2, Olimpia II Elbląg 1:2, Sokół Ostróda 0:7, Błękitni Orneta, Żuławy Nowy Dwór Gdański, Błękitni Stare Pole, Olimpia Sztum, Tęcza Miłomłyn

 

GKS Wikielec

15 stycznia do treningów powrócił zdobywca Wojewódzkiego Pucharu Polski, GKS Wikielec. Z zespołem pożegnali się Przemysław Roszkowski oraz Jacek Hulewicz. Z nowych twarzy warto wymienić Kamila Ludwiczaka (Motor Lubawa) i Krzysztofa Jarząba (powrót z wypożyczenia do Jezioraka Iława).

Sparingi:

Sokół Ostróda 1:4, Huragan Morąg 0:4, Naprzód Jabłonowo, Orzeł Janowiec Kościelny

 

Vęgoria Węgorzewo

Piłkarze Vęgorii do zajęć wrócili w drugim tygodniu nowego roku. Już 19 stycznia rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny, w którym przegrali aż 1:5 z trzecioligowym MKS Korsze.

Sparingi:

MKS Korsze 1:5

 

Warmiak Łukta

Mała rewolucja kadrowa nastąpiła zimą w drużynie z Łukty. Trenujących na co dzień w Olsztynie podopiecznych Zbigniewa Kieżuna opuściło dwóch zawodników. Z Warmiakiem pożegnali się Krzysztof Chmiel i Damian Rogalski. Do drużyny czwartoligowca dołączyli natomiast Mariusz Kaczmarczyk, Damian Kuształa, Mariusz Gębicki i Jakub Skirzewski. Ten ostatni świetnie zaprezentował się w sparingu w Ostródzie, gdzie piłkarze z Łukty niespodziewanie wygrali z ostródzkim Sokołem 2:1. Skirzewski dwukrotnie wpisał się w tym meczu na listę strzelców.

Sparingi:

LKS Różnowo 6:1, Błękitni Orneta 2:2, Sokół Ostróda 2:1, MKS Jeziorany 4:0, Pisa Barczewo, Stomil II Olsztyn, Warmia Olsztyn, Polonia Pasłęk, Granica Bezledy, Fortuna Gągławki

 

Mamry Giżycko

Piłkarze giżyckich Mamr wrócili do treningów 15 stycznia. Żaden z zawodników nie opuścił drużyny w przerwie zimowej, a pierwszym wzmocnieniem został Karol Domurat, który przeszedł z MKS Ruciane Nida.

Sparingi

Śniardwy Orzysz 1:4, Lechia II Gdańsk 1:1, Granica Kętrzyn 0:0Czarni Olecko, MKS Korsze, Start Kruklanki

 

Victoria Bartoszyce

Jedenasta drużyna rundy jesiennej rozpoczęła przygotowania 23 stycznia. Pierwsze przetarcie podopieczni Marka Rabczuka zaliczyli 1 lutego w Sępopolu. W turnieju o Puchar Burmistrza Sepopola drużyna z Bartoszyc po porażkach z MKS Korsze (0:2) i Łyną Sępopol 2:4) zajęli ostatnie, trzecie miejsce.

ZOBACZ WYNIKI TURNIEJU W SĘPOPOLU!

Sparingi:

Błękitni Orneta 1:3, Granica Kętrzyn (22 lutego), Mamry Giżycko (1 marca), Mrągowia Mrągowo (8 marca), Syrena Młynary (15 marca), Warmia Olsztyn (22 marca)

 

DKS Dobre Miasto

Zawodnicy z Dobrego Miasta, podobnie jak duża część czwartoligowców, treningi rozpoczęli w drugim tygodniu stycznia. Z zespołu na testy do Huraganu Morąg pojechał Paweł Kułakowski. Ekipa z Dobrego Miasta próbowała u siebie z kolei Arkadiusza Żukowskiego z Victorii Bartoszyce.

Sparingi:

Leśnik Nowe Ramuki 2:1, Cresovia Górowo Iławieckie 5:1, Polonia Lidzbark Warmiński 0:1 i 0:4, Stomil Olsztyn - juniorzy starsi, MKS Jeziorany, Pisa Barczewo

 

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

...a właściwie Finishparkiet Drwęca. W Nowym Mieście Lubawskim w przerwie zimowej pozmieniało się najwięcej. Klub występować będzie pod nową/starą nazwą, a jego dyrektorem sportowym został niegdysiejszy prezes, Zygmunt Dąbrowski. Drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego ma też nowego trenera – Piotra Zajączkowskiego. Wiemy już, że w Drwęcy nie zagrają wiosną Mariusz Wiśniewski, który zmienił klub, oraz George Gilmore, który początek roku spędzi na rehabilitacji po ubiegłorocznym zabiegu. W zespole testowani są m.in. Mariusz Bartkowski i Adam Grisgraber.

TUTAJ PISALIŚMY WIĘCEJ O SYTUACJI W DRWĘCY!

Sparingi:

Elana Toruń 1:2, Promień Kowalewo Pomorskie 0:2, Lech Rypin 0:0, Motor Lubawa 4:2, Barkas Tolkmicko 4:3

 

Olimpia II Elbląg

Z wielkim animuszem przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze rezerw drugoligowej Olimpii Elbląg. W planach mają rozegranie aż jedenastu meczów kontrolnych. Trzynasta drużyna tabeli będzie chciała zatrzeć złe wrażenie z pierwszej części sezonu i stopniowo piąć się w górę tabeli. Elblążanom na pewno pomoże ewentualne wsparcie z pierwszej drużyny.

Sparingi:

Olimpia Elbląg - juniorzy 3:1, Polonia Pasłęk 2:1, Błękitni Stare Pole 2:4, Zatoka Braniewa 2:1, Dąb Kadyny 5:0, Grom Nowy Staw (22 lutego), Powiśle Dzierzgoń (1 marca), Żuraw Godkowo (12 marca), Żuławy Nowy Dwór (15 marca), Olimpia Elbląg - juniorzy (19 marca), Syrena Młynary (22 marca).

 

Mazur Ełk

Piłkarze z Ełku po zimowej przerwie do treningów powrócili 15 stycznia. Przygotowania do rundy rewanżowej ełczanie rozpoczęli od wzięcia udziału w dwóch turniejach halowych. W Gołdapi zajęli ostatnie, piąte miejsce. Tydzień później w Szczuczynie również zakończyli zmagania na piątej pozycji, wyprzedzając tym razem Orła Kolno. Zawodników Mazura czeka mały sparingowy maraton. Trzy mecze kontrolne już za nimi, a do wiosny zagrają jeszcze 6 razy.

Sparingi:

Warmia Grajewo 1:3, Orzeł Kolno 3:0, Czarni Olecko 2:3, Śniardwy Orzysz (22 lutego), Czarni Olecko (26 lutego), Sparta Augustów (1 marca), Mazur Ełk – juniorzy starsi (8 marca), Pojezierze Prostki (15 marca), Śniardwy Orzysz (22 marca)

 

Start Nidzica

Zamykający tabelę piłkarze Startu Nidzica do treningów wrócili 14 stycznia. Z zespołem pożegnali się Tomasz Perwejnis (Fortuna Gągławki) oraz Piotr Pilipienko. Drużynę wzmocnił natomiast Jakub Nidzgorski z Warmii Olsztyn.

Sparingi:

Leśnik Nowe Ramuki 2:2, Błękitni Pasym 1:1, Makowianka Maków Mazowiecki 2:5, Tęcza Miłomlyn 2:3, Gmina Kozłowo, Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna, GKS Stawiguda, Polonia Iłowo

 

 

 

Raf, LGle

Komentarze

 1. Bar 2014-02-24 14:45:35 (barczewo.macrosat.pl) #41543 0:0 zgłoś

  Marcin. Juz na 100% w Pisie.

 2. gabber 2014-02-24 10:37:29 (***-***-***-***.tktelekom.pl) #41538 0:0 zgłoś

  jaki łukaszewski ?

 3. Bar. 2014-02-22 13:27:31 (barczewo.macrosat.pl) #41509 0:0 zgłoś

  Prawdopodobnie bedzie hit .Lukaszewski wraca do Barczewa!!!!

 4. znawca 2014-02-22 10:32:37 (***.***.***.***) #41504 0:0 zgłoś

  Duze wzmocnienie dla Warmiaka. Po kontuzji z Sokola zostal wypozyczony Wojtaszewski. W sparingu z Sokolem pokazal ze bedzie mocnym punktem druzyny

 5. kibol 2014-02-22 09:52:15 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #41499 0:0 zgłoś

  sparing 21.02.2014 - Stomil II Olsztyn 0-3 Drwęca

 6. warmiak 2014-02-21 19:50:53 (***.olsztyn.vectranet.pl) #41489 0:0 zgłoś

  do REDAKCJI Damian Kuształa juz całą poprzednia rundę grał w Warmiaku wiec jak dołączył teraz do Zespołu ????

 7. asd 2014-02-21 16:37:17 (***.***.***.***) #41486 0:0 zgłoś

  A co takiego ciekawego w tym Tolkmicku? Drużyna się rozpada, czy co?

 8. oni 2014-02-21 15:45:45 (***.braniewo.vectranet.pl) #41485 0:0 zgłoś

  Raf w Tolkmicku ciekawsze rzeczy sie dzieja niz w Węgorzewie !!!!

 9. raf 2014-02-21 15:20:57 (abyn***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #41484 0:0 zgłoś

  Dzięki za kolejne informacje! Ktoś ma może jakieś wieści z Węgorzewa?

 10. (R) 2014-02-21 10:27:51 (dsd***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #41478 0:0 zgłoś

  Rominta 1:0 Łomża, Rominta 4:2 Mrągovia, Rominta grała też z Legionovią Legionowo, przegrała 1:3

 11. robi 2014-02-21 07:27:19 (emx***.internetdsl.tpnet.pl) #41475 0:0 zgłoś

  Tak gwoli ścisłości Olimpia Olsztynek przegrała z Sokołem 0:2

 12. kibic 2014-02-20 22:07:23 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #41473 0:0 zgłoś

  Warmia mega słaby , pewniak do spadku

 13. zawodnik 2014-02-20 21:11:09 (s***-***.opera-mini.net) #41472 0:0 zgłoś

  kiedy napiszcie o barkasie. i o tym co tam sie dzieje. zawodnicy zgłaszają sie do sadu pracy i walcza o swoje wynagrodzenia. barkas idzie na dno

 14. Zatoka Braniewo 2014-02-20 20:28:43 (***.braniewo.vectranet.pl) #41469 0:0 zgłoś

  Zapomniał pan dodać jeszcze Rosjanina Iwana Garbulina z Baltiki Kaliningrad super zawodnik

 15. on 2014-02-20 20:28:09 (***.braniewo.vectranet.pl) #41468 0:0 zgłoś

  podobno extra dzieje sie w Barkasie!! napiszcie cos na ten temat !!warto

 16. raf 2014-02-20 19:21:21 (***.***.***.***) #41467 0:0 zgłoś

  Dzięki za czujność!;)

 17. obiektywny 2014-02-20 19:01:53 (cmg***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #41466 0:0 zgłoś

  do REDADKCJI !! KRZYSZTOF CHMIEL ! NIE CHMIELEWSKI -.-

 18. Jeziorany 2014-02-20 17:38:14 (***.***.***.***) #41465 0:0 zgłoś

  Pisa Barczewo - MKS Jeziorany 1:2, Warmiak Łukta - MKS Jeziorany 4:0

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #### 
#  # #   #   
#  # #####  #### 
# ## # #      # 
## ## #   #  # 
#  # ###### ####