News - II liga - III liga - Sparingi

Sokół ograł Concordię

2014-02-12 20:14:36 Sokół Ostróda, Concordia Elbląg, sparing

W rozegranym w środowy wieczór meczu kontrolnym trzecioligowy Sokół Ostróda pokonał Concordię Elbląg 3:2.

Spotkanie rozgrywane na bocznym boisku przy 3-ego Maja w Ostródzie lepiej rozpoczęło się dla elblążan. W 13 minucie wykorzystali oni błąd w komunikacji ostródzkiej defensywy i wyszli na prowadzenie. W 17 minucie ostródzianie doprowadzili do wyrównania. Po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony boiska, gola głową zdobył Łukasz Gwiazda. Trzy minuty później z rzutu karnego na 2:1 dla gospodarzy bramkę strzelił Przemysław Płoszczuk.

W drugiej części gry obie drużyny dołożyły po jednym trafieniu. Najpierw w 68 minucie piłkę po odbiciu od słupka dobił Wojciech Figurski i podwyższył na 3:1. Kontaktową bramkę Concordia zdobyła w ostatniej minucie gry, po raz kolejny wykorzystując niefrasobliwość obrony Sokoła.

- Cieszy na pewno i samo zwycięstwo i postawa w dużej części tego spotkania - mówił po meczu trener ostródzian, Wojciech Tarnowski. - Niestety nie ustrzegliśmy się prostych błędów. Obie bramki praktycznie podarowaliśmy rywalowi. Kontrolowaliśmy przebieg gry przez większość czasu. Cieszy mnie, że moi piłkarze zobaczyli, że nie ma wcale dużej różnicy między nami a drugoligowcami.

Concordia:

Matłoka, Nakatani, Carlos, Katahashi, Broniarek, Pawłowski, Shota, Juanma, Fujikawa, Song, Adolfo oraz Hrynowiecki, Firlej, Bogdanowicz, Burzyński, Lewandowski, Hector, Zapata

Sokół:

Łoźniewski, Sędrowski, Gwiazda, P. Śnieżawski, Kowalski, Szostek, Kozioł, Podhorodecki, Płoszczuk, Smyt, Figurski oraz Lipiński, Burchart, T. Śnieżawski, Mazik, Nawotka, Szymański, Gołębiewski

Sokół Ostróda - Concordia Elbląg 3:2 (2:1)

0:1 - Shota (13), 1:1 - Gwiazda (17), 2:1 - Płoszczuk (20 k), 3:1 - Figurski (68), 3:2 - Zapata (90)