Krótko - III liga

W sparingu trzecioligowców lepsza Mrągowia

2014-02-10 09:14:04 Mrągowo, Kętrzyn, Mrągowia Mrągowo, Granica Kętrzyn, piłka nożna, III liga, sparing,

W sparingu trzecioligowców, lepsza była Mrągowia. Fot. Piotr Piercewicz

W sobotnim sparingowym spotkaniu trzecioligowców, Mrągowia okazała się lepsza od Granicy Kętrzyn, wygrywając 3:1.

Spotkania Mrągowii z Granicą Kętrzyn zawsze budzą dodatkową porcję emocji. Nawet mecz testowy zgromadził dość sporą publiczność. W pierwszej połowie meczu wiało jednak nudą. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej części gry zrobiło się ciekawiej. Na prawym skrzydle świetnie zachował się Przemysław Kulig, zagrał w pole karne granicy, a tam akcję zamykał Michał Wołowik, który nie miał problemów z pokonaniem Mateusza Korowaja. Wołowik to jeden z testowanych piłkarzy, który prawdopodobnie będzie grał w Mrągowii.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy dał Granicy bramkę wyrównującą. Błąd defensywy Mrągowii wykorzystał Ernest Skórka, który doskoczył do odbitej przez bramkarza Michała Lubowieckiego piłki i z łatwością umieścił ją w bramce. Skórka to wychowanek Granicy, który po raz ostatni w barwach kętrzyńskiej drużyny grał w 2009 roku. Teraz ma szansę powrócić do macierzystego klubu.

Mrągowia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w odstępie dwóch minut. Prowadzenie Mrągowii dał Paweł Kowalewski, a wynik meczu strzałem głową po rzucie rożnym ustalił Kamil Skrzęta.

KKS Granica Kętrzyn – MKS Mrągowia Mrągowo 1:3 (0:1)

0:1 45' Michał Wołowik
1:1 58' Ernest Skórka
1:2 70’ Paweł Kowalewski
1:3 71’ Kamil Skrzęta

Granica: Korowaj (46' Zawodnik Testowany) - Gan (70' Wojnowski), Lachowski, Traut, Mańkowski (46' Łukomski), Piątkowski (46' Szmelc), Wierzbowski (60' Jakubczak), K. Rałowiec, Stępień (60' J. Wołowik), M. Rałowiec (70' Pawłowski), Szerszeń (46' Ernest Skórka)

Mrągowia: Lubowiecki - Kulig, Miąsko, Wojnicki, Majak, Gabryszak, Skrzęta, Rokicki, Bladosz, M. Wołowik, Kowalewski oraz Pawłowski, Juśkiewicz i Wiśniewski.

Sparing: MKS Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn 3:1 Sparing: MKS Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn 3:1 Sparing: MKS Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn 3:1 Sparing: MKS Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn 3:1 Sparing: MKS Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn 3:1