Krótko - Inne

Elbląska Liga Halowa - zobacz wyniki

2014-02-03 11:56:43 Elbląska Liga Halowa

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paju

Choć do zakończenia rozgrywek pozostało już tylko kilka kolejek, to nadal otwarta jest sprawa zarówno tytułu mistrzowskiego jak i awansów. W SuperLidze w walce o mistrzowską koronę pozostają nadal cztery zespoły. Równie ciekawa jest sytuacja w I lidze, gdzie o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem szanse ma aż pięć drużyn.

SuperLiga

Tym razem lider musiał odpierać ataki Decoro, by utrzymać się na pierwszym miejscu w tabeli. I choć przeciwnik okupuje dolne rejony tabeli, to na boisku różnicy praktycznie nie było widać. Wszystko jednak rozpoczęło się po myśli DRE. W 10 min. zespół na prowadzenie wyprowadził Maciej Zając, a minutę później na 2:0 podwyższył Paweł Żuraw. DRE wygrało pierwszą połowę 2:0 i wydawało się, że spokojnie dowiezie korzystny wynik do końca spotkania. Jednak w drugiej odsłonie do głosu doszli piłkarze Decoro. Najpierw bramkę kontaktową strzelił Ariel Gortatowski, a w 22 minucie było już 2:2 po trafieniu Adriana Narlocha. Ostatnie słowo należało jedak do lidera. Trzy punkty ekipie DRE zapewnił najskuteczniejszy strzelec SuperLigi Maciej Zając.

Z obrony mistrzowskiego tytułu nie zrezygnowało EKO, które tym razem pokonało NORTHSERVIS-PSP. Pierwsza cześć pojedynku to absolutna dominacja EKO, któremu wystarczyły cztery minuty, by strzelić cztery bramki. W 6 min. wynik otworzył Mateusz Leśniewski, a kolejne gole strzelali Łukasz Laskowski oraz dwie Adam Niedźwiedzki. Rywale dopiero po przerwie zaczęli na poważnie zagrażać bramce EKO. Swoje umiejętności strzeleckie zaprezentowali w ciągu minut, kiedy to zdobyli dwie bramki. Najpierw trafił Szymon Waga, a następnie Robert Bojanowski. To było jednak za mało na dobrze dysponowanego rywala. Wynik pojedynku na 5:2 ustalił w 29 minucie Łukasz Laskowski.

Cały czas blisko czołówki i ze sporymi szansami na mistrzostwo pozostają Fuks i Hydroton Dream. Ci pierwsi ograli REM 4:1, choć do przerwy prowadzili zaledwie 1:0 po golu Andrzeja Szydłowskiego. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Piotr Szałkowski, a kiedy w 23 i 25 minucie do siatki trafił Daniel Czajka stało się jasne, że trzy punkty powędrują na konto zespołu Fuks. REM gola honorowego strzelił w ostatniej minucie, a jego autorem okazał się Grzegorz Liszko.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie miał Hydroton Dream, który zagrał z broniącym się przed spadkiem C.R.P. Wopal. Spotkanie lepiej rozpoczał Hydroton Dream i po sześciu minutach i golu Tomasza Nowickiego prowadził 1:0. W 12 minucie wyrównał Robert Zieliński i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej połowie przewagę uzyskał Hydroton Dream, który w ciągu dziesięciu minut zaaplikował rywalom aż cztery bramki. C.R.P. Wopal dzielnie walczył do końca, zdobył nawet kolejne trzy bramki, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Wyniki 9. kolejki:

• EKO - NORTHSERVIS-PSP 5:2 (4:0)

1:0 - Leśniewski (6), 2:0 - Łukasz Laskowski (7), 3:0 - Niedźwiedzki (8), 4:0 - Niedźwiedzki (10), 4:1 - Waga (25), 4:2 - Bojanowski (25), 5:2 - Łukasz Laskowski (29)

• DRE - Decoro 3:2 (2:0)

1:0 - Maciej Zając (10), 2:0 - Żuraw (11), 2:1 - Gortatowski (22), 2:2 - Narloch (25), 3:2 - Maciej Zając (27)

• C.R.P. Wopal - Hydroton Dream 4:6 (1:1)

0:1 - Tomasz Nowicki (6), 1:1 - Zieliński (12), 1:2 - Bieńko (18), 1:3 - Patryk Nowicki (19), 1:4 - Tomasz Nowicki (22), 1:5 - Bieńko (26), 2:5 - Zieliński (27), 2:6 - Patryk Nowicki (28), 3:6 - Zieliński (28), 4:6 - Decyk (30)

• Dowodzenie - Wiarus 1:4 (0:2)

0:1 - Gagat (5), 0:2 - Durnaś (13), 0:3 - Durnaś (18), 1:3 - Gołębiewski (20), 1:4 - Durnaś (22)

• Fuks - REM 4:1 (1:0)

1:0 - Szydłowski (10), 2:0 - Szałkowski (16), 3:0 - Czajka (23), 4:0 - Czajka (25), 4:1 - Grzegorz Liszko (30)

• Amatorzy - Metrotest 0:2 (0:1)

0:1 - Prusak (12), 0:2 - Prusak (30)

• Asenhajmer Oldboys OE - Stokrotki 6:1 (1:1)

0:1 - Bałdyga (7), 1:1 - Chrigui (11), 2:1 - Chrigui (18), 3:1 - Szaro (20), 4:1 - Krzysztof Gołębiewski (25), 5:1 - Bykowski (28), 6:1 - Krzysztof Gołębiewski (30)

16 bramek: Maciej Zając (DRE).
14 bramek: Tomasz Nowicki (Hydroton Dream).
12 bramek: Daniel Czajka (Fuks).

I liga

Victoria pewnie od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy po awans do SuperLigi. Tym razem pokonała aż 9:2 zespół EDBA. Choć pierwsze minuty mogły wskazywać, że lider będzie miał problemy z odniesieniem zwycięstwa. Już w 1 minucie EDBA objęła prowadzenie, a do siatki trafił Maciej Folc. Chwile później było już 2:0 po golu Tomasza Stypułkowskiego. Strata goli podziałała na Victorię jak zimny prysznic. Jeszcze przed przerwą lider nie tylko odrobił straty, ale także wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. W drugiej odsłonie gole zdobywali już tylko zawodnicy Victorii. Dwukrotnie trafili Michał Tomczyk i Kamil Kuczkowski, a raz na listę strzelców wpisał się Mateusz Lipiński. Sporą niespodziankę sprawili w tej kolejce piłkarze ostatniego w tabeli ZUO, którzy ograli zespół All Sammahalla 9:5. Losy meczu rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie, po której ZUO prowadziło aż 5:0. W drugiej odsłonie do siatki trafiali kolejno Cezariusz Szulc, Michał Brynda oraz Andrzej Jaźwiec i zrobiło się 5:3. ZUO kontrolowało jednak wydarzenia na boisku, nie dali się dogonić rywalom i komplet punktów powędrował na ich konto.

Ciekawy przebieg miało także spotkanie w którym Lira Lighting zmierzyła się z ECM El-Hurt. Pojedynek dwóch aspirujących do awansu drużyn mógł podobać się publiczności. Pierwsze minuty choć wyrównane nie przyniosły bramek. Dopiero w 12 minucie kibice obejrzeli pierwszego gola i była to bramka samobójcza. Bramkarz Liry pokonał Kamil Żmijewski. Wynik do przerwy 1:0 zapowiadał emocje także po przerwie. I tak też było. Lira starała się wyrównać, natomiast ECM El-Hurt groźnie kontratakował. Wreszcie w 24 minucie Lira postawiła na swoim i doprowadziła do wyrównania. Gola strzelił Jan Rogala. Radość nie trwała jednak zbyt długo. Niespełna minutę później ECM El-Hurt znów był na prowadzeniu, tym razem po trafieniu Grzegorza Krzeszewskiego. Mimo akcji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

• ZUO Elbląg - All Sammahalla 9:5 (5:0)

1:0 - Barcikowski (6), 2:0 - Jarosiński (11), 3:0 - Apanowicz (12), 4:0 - Apanowicz (13), 5:0 - Barcikowski (15), 5:1 - Szulc (17), 5:2 - Michał Brynda (20), 5:3 - Jaźwiec (22), 6:3 - Sidor (23), 6:4 - Szulc (24), 6:5 - Szulc (26), 7:5 - Apanowicz (28), 8:5 - Jarosiński (29), 9:5 - Kijewski (30)

• Paradoks - Exclusive Sport/PC Koni 0:4 (0:3)

0:1 - Żak (3), 0:2 - Fudala (14), 0:3 - Gapski (15), 0:4 - Gapski (30)

• Legioniści - PBG Jankowiak 3:6 (1:4)

0:1 - Szwarc (5), 0:2 - Piotr Jakubiak (8), 0:3 - Światkowski (12), 1:3 - Wandyk (12), 1:4 - Olszewski (14), 2:4 - Kacała (17), 3:4 - Grzelak (21), 3:5 - Olszewski (22), 3:6 - Światkowski (23)

• Lambada - Alstom Power Zakład Turbin 6:3 (3:1)

1:0 - Dudek (6), 1:1 - Bildziuk (7), 2:1 - Kowalski (8), 3:1 - Iwankowski (11), 4:1 - Kowalski (16), 4:2 - Radosław Kuszyk (17), 5:2 - Jakub Czyżak (20), 5:3 - Lubiejewski (23), 6:3 - Kowalski (26)

• EDBA - Victoria 2:9 (2:4)

1:0 - Folc (1), 2:0 - Stypułkowski (2), 2:1 - Tomczyk (8), 2:2 - Kuczkowski (10), 2:3 - Kuczkowski (13), 2:4 - Kuczkowski (14), 2:5 - Tomczyk (16), 2:6 - Kuczkowski (18), 2:7 - Mateusz Lipiński (18), 2:8 - Kuczkowski (21), 2:9 - Tomczyk (27)

• Lira Lighting - ECM El-Hurt 1:2 (0:1)

0:1 - Żmijewski (12), 1:1 - Rogala (24), 1:2 - Krzeszewski (25)