News - II liga - Sparingi

Przegrany sparing Olimpii

2014-01-26 20:17:22 Olimpia Elbląg, Bytovia Bytów

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Olimpia Elbląg w swoim trzecim sparingu przegrała w Bytowie z tamtejszą Bytovią 2:3. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Adama Borosa zdobyli Kamil Graczyk (z karnego) oraz Mateusz Bogdanowicz.

Po starciach z ekstraklasową Zawiszą i I-ligową Olimpią Grudziądz drużyna trenera Adama Borosa rozegrała kolejny mecz z wymagającym rywalem. W składzie ekipy z Elbląga pojawił się też nowy zawodnik, którego władze klubu i trenerzy na razie nie ujawniają.

Sparing dobrze zaczął się dla II-ligowca z Bytowa, bo gospodarze już po 17 minutach prowadzili 2:0 po strzałach Wojciecha Wilczyńskiego i Macieja Michalskiego. W 25 min. po kontrataku i faulu bramkarza Bytovii, kontaktowego gola dla piłkarzy z Agrykola zdobył z rzutu karnego Kamil Graczyk.

W drugiej części meczu gra była wyrównana, a na kilkanaście minut przed końcem Olimpia doprowadziła do remisu po błędzie gospodarzy, który z łatwością wykorzystał Mateusz Bogdanowicz.  Ostatnie słowo należało jednak do Bytovii, która wygrała po samobójczym trafeniu Tomasza Lewandowskiego.

Kolejny mecz kontrolny żółto-biało-niebiescy rozegrają w najbliższą środę w Gdyni z Arką.

• Bytovia Bytów - Olimpia Elbląg 3:2 (2:1)

1:0 — Wilczyński (7), 2:0 — Michalski (17), 2:1 — Graczyk (34 k), 2:2 — Bogdanowicz (73), 3:2 — Lewandowski (81 s)

Olimpia: Imianowski (46 Zoch) — Miecznik, (46 Lewandowski), Molga, Ichim (46 Sambor), Czerniewski, Piotrowski (46 Bogdanowicz), Maciążek (46 Pietrewicz), Skierkowski (46 Zieliński), Sedlewski (46 Wojtkiewicz), Graczyk (46 Liszko), Kołosow (46 Kopycki)