forBet promocja

News - II liga - Transfery

Sambor w Olimpii. W Concordii zagra Japończyk?

2014-01-18 14:13:23 Olimpia Elbląg, Adam Boros, Tomasz Sedlewski, Mateusz Kołodziejski, Aleskiej Rogaczow, Concordia Elbląg, Song, FC Barcelona, Tomasz Sambor, Mateusz Bogdanowicz

Tomasz Sambor to jeden z ulubionych graczy trenera Adama Borosa. Fot. Michał Kuna

Tomasz Sambor to jeden z ulubionych graczy trenera Adama Borosa. Fot. Michał Kuna

Transferowa karuzela nabiera tempa i kręci się coraz mocniej. W Elblągu kluby wzmacniają składy, i to zawodnikami znanymi na miejscowym rynku. Dodatkowym, innym tropem poszła Concordia, ściągając pokaźny zaciąg z Hiszpanii.

O graczach z Półwyspu Iberyjskiego jest najgłośniej. Trener Jesus Vicente Gimenez będzie dysponował pokaźną kadrą. Jak na razie posiłki zaczynają dopiero przybywać do klubu. Z zespołem trenują pomocnik Hector Faura, napastnik Alfredo Zapata, obrońca Miguel Linares. Znanego brata ma Willy Song, który występuje w... FC Barcelona. Awizowany jest również Miguel Palencia, wychowanek Realu Madryt. W klubie ma zagrać także obrońca Carlos Garcia Munoz z Villarubia. Ponadto, oprócz Hiszpanów z zespołem trenuje Japończyk Tomoki Fujikawa, który występował w Arce Gdynia. Z polskich zawodników w zajęciach uczestniczą Łukasz Gładek, Sebastian Tomczuk oraz nowy bramkarz Kamil Hrynowiecki.  To były zawodnik Olimpii, który był w składzie tego klubu od sezonu 2012/2013. Był głównie zmiennikiem Aleksieja Rogaczowa.

W Olimpii natomiast trenuje kilku zawodników dobrze znanych trenerowi Adamowi Borosowi. Mateusz Bogdanowicz, z Borosem awansował do drugiej ligi z Concordią i wyróżniał się w tych rozgrywkach, będąc czołowym obrońcą ligi. Potem spisywał się słabiej a w rundzie jesiennej 2013/2014 występował już w Barkasie Tolkmicko. Teraz zdecydował się na powrót do macierzystego klubu. Taką decyzję podjął również obrońca Tomasz Sambor. Inni gracze związani z Concordią, których ma na oku Olimpia to bramkarz Hieronim Zoch i Radosław Stępień. A do tego dochodzą jeszcze byli gracze Olimpii: Tomasz Sedlewski i Mateusz Kołodziejski, o których pisaliśmy już wcześniej.

Z klubem rozstali się za to Rafał Pietrewicz, Bartosz Firlej i Rafał Lisiecki, którzy szukają klubów.

Michał Libuda

@libudamichal

(śledź również na Twitterze!)

Komentarze

 1. wdx 2014-01-19 15:16:00 (abst***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #40998 0:0 zgłoś

  Bravo conca. A w olimpi już widać kolesiostwo.

Dodaj swój komentarz

           
######  ##  ##### 
#    # # #  # 
##### #  # #  # 
#   ###### ##### 
#   #  # #   
#   #  # #