forBet promocja

News - III liga

Granica poszuka wzmocnień w okolicy

2014-01-18 10:49:42 Granica Kętrzyn, Damian Mazurowski, Kacper Stępień

Granica poszuka wzmocnień w okolicy

Granica Kętrzyn rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. - Cel może być w tej chwili tylko jeden, utrzymanie w lidze - mówi Mariusz Niedziółka, trener kętrzynian.

Piłkarze Granicy do treningów powrócili w minionym tygodniu. - Trenujemy pięć razy w tygodniu, zaplanowaliśmy także siedem meczów kontrolnych. Być może spróbujemy jeszcze zagrać jeden czy dwa dodatkowe, w środku tygodnia - mówi Mariusz Niedziółka. Do dyspozycji drużyna ma boisko pełnowymiarowe, halę i siłownię. 

Słaba runda jesienna zmusiła działaczy do szukania wzmocnień. - Było kilka wariantów, ale chcemy strawiać na swoich, dlatego wzmocnień poszukamy w okolicy. Po słowie z nami jest Kacper Stępień, młody zawodnik Juranda Barciany. Sondujemy także możliwość ściągnięcia kilku innych graczy z najbliższej okolicy - mówi Andrzej Klimowicz, prezes kętrzyńskiego klubu. 

Granica liczy także na posiłki z Suwałk. Wigry zbroją się do walki o I ligę, wzmacniają kadrę. Ci, którzy się w niej nie zmieszczą być może trafią na wypożyczenie do Kętrzyna. - Na to musimy jednak poczekać. Więcej będziemy mogli powiedzieć, jak tylko Wigry wyjadą na obóz - wyjaśnia Klimowicz. 

Prezes Granicy potwierdza także temat Białorusinów, którzy mogli zimą wzmocnić trzewcioligowca. - Mowa o dwóch piłkarzach Dynama Mińsk. Nie stać nas jednak na pozyskanie dwóch graczy z zewnątrz, którzy pograją i pójdą w świat. Mogę zdradzić, że chcieli ok. 1000 dolarów miesięcznie. Do tego koszty wynajmu mieszkanie.... odpuściliśmy temat, choć to piłkarze grający na co dzień w najwyższej lidze Białorusi - mówi Klimowicz. 

Tyle o wzmocnieniach. Ubytków nie będzie najprawdopodobniej żadnych, choć... - Mamy mały kłopot z Damianem Mazurowskim, który dostał się do wojska i w okresie przygotowawczym nie zawsze będzie mógł z nami trenować. Damian wiosną będzie grał jednak u nas - zapewnia Andrzej Klimowicz. Skąd te zapewnienia? Ano stąd, że Mazurowski chciałby ponoć przenieść się - właśnie ze względu na pracę - do Mamr Giżycko. A przecież mowa o graczu, który jesienią stanowił o sile ofensywnej zespołu. 

Pierwszy sparing Granica rozegra w sobotę, 25 stycznia, o godz. 14. Rywalem będzie zespół MKS-u Korsze. 

Plan sparingów Granicy: 

25.01 MKS Korsze 
01.02 Rominta Gołdap 
08.02 Mragowia Mrągowo 
15.02 Mamry Giżycko 
22.02 Victoria Bartoszyce (Bartoszyce) 
01.03 Orlęta Reszel 
08.03 Vęgoria Węgorzewo

aadamiak

Komentarze

 1. jojo 2014-01-19 13:34:03 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #40996 0:0 zgłoś

  Rast, co ty pierdzielisz?

 2. JAco 2014-01-19 13:21:26 (host-***-***-***-***.gizycko.mm.pl) #40995 0:0 zgłoś

  Białorusini w Granicy? co to za jaja?

 3. RAST 2014-01-19 10:26:44 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #40991 0:0 zgłoś

  No nie powiem ciekawe stwierdzenie szukamy wzmocnień w okolicy m.inn. w Barcianach , chociaż tak jak w życiu nigdy nic nie wiadomo co odpali. Będzie nowy stadion tylko pytanie dla kogo ? Opracowanie dokumentacji budowlano - wykonawczej na przebudowę stadionu miejskiego w Kętrzynie w ramach projektu Miasta Kętrzyn i Swietłyj jako Transgraniczne Centra Kultury Fizycznej dzięki rozwojowi systemu usług społecznych związanych z integracją Grup Wrażliwych za pomocą aktywnej współpracy transgranicznej.

Dodaj swój komentarz

           
######  ##  #  # 
#    # # #  # 
##### #  # #  # 
#   ###### # ## # 
#   #  # ## ## 
#   #  # #  #