forBet promocja

News - III liga

Mrągowia trenowała po raz pierwszy z nowym szkoleniowcem

2014-01-08 10:29:05 Mrągowia Mrągowo, Artur Twardowski

Trenerzy Artur Twardowski (z lewej) i Karol Lemecha. Fot. Piotr Piercewicz

Trenerzy Artur Twardowski (z lewej) i Karol Lemecha. Fot. Piotr Piercewicz

Trzecioligowa Mrągowia Mrągowo rozpoczęła przygotowania do wiosennej części rozgrywek. Na pierwszym treningu pojawiło się 19 piłkarzy w większości stanowiących trzon kadry w rundzie jesiennej.

Mrągowia rozpoczęła przygotowania pod wodzą nowego szkoleniowca Artura Twardowskiego. Drugim trenerem pozostaje Karol Lemecha, który będzie zbierał cenne doświadczenie już przy trzecim z kolei szkoleniowcu. W przerwie zimowej w drużynie nie doszło do rewolucji kadrowej. Przynajmniej na razie. Niepewna jest gra skrzydłowego Konrada Rusieckiego, który próbuje znaleźć inny klub, ale jeśli mu się to nie uda, wróci do treningów z drużyną. Na pierwszym treningu zabrakło także Szymona Nałysnyka, ale jedynie z powodów zdrowotnych. Byli natomiast podstawowi piłkarze Mrągowii w rundzie jesiennej – między innymi Paweł Kowalewski, Piotr Osmański, Damian Majak, Przemysław Kulig, Mariusz Machniak, Kacper Rokicki czy Piotr Wojnicki.

Jak zapowiadają władze klubu nie spodziewajmy się transferowych hitów. Podstawą jest utrzymanie kadry z jesieni i rozszerzenie jej o wyróżniających się piłkarzy z klubów niższych lig. Już na pierwszym treningu pojawili się nowi w zespole, którym na razie przygląda się trener Artur Twardowski. Napastnik Radosław Pawłowski z Salętu Boże oraz młody bramkarz Sławomir Kurowski (bez klubu). W klubie ma pojawić się także ponownie Piotr Szadurski (Salęt Boże), który zaliczył już kilka występów w Mrągowii za kadencji trenera Rafała Szweda. Z drużyną przygotowywać się będą także juniorzy: Adrian Styliaras, Bartosz Fedor i Michał Lubowiecki.

Mrągowia w trakcie przygotowań ma rozegrać siedem sparingów.

Plan sparingów:

 • Granica Bezledy (1 lutego, Bartoszyce)
 • Granica Kętrzyn (8 lutego, Kętrzyn)
 • Rominta Gołdap (15 lutego, Kętrzyn)
 • Mamry Giżycko (22 lutego, Kętrzyn)
 • MKS Korsze (1 marca Ketrzyn)
 • Victoria Bartoszyce (8 marca, Bartoszyce) - mecz odbędzie się jak nie ruszą rozgrywki III ligi
 • Start Kozłowo (15 marca, Kętrzyn) - mecz odbędzie się jak nie ruszą rozgrywki III ligi

Piotr Piercewicz

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # #  # 
 #  # # #  # 
 #   #  #  # 
 #   #  # ## # 
 #   #  ## ## 
 #   #  #  #