Krótko - Inne

Elbląska Liga Halowa - zobacz wyniki

2013-12-04 20:13:05 Elbląska Liga Halowa

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paju

- Dwie kolejki w SuperLidze i jedna w I lidze - tak wyglądał weekend w ELH. W SuperLidze trzy drużyny zachowały statut niepokonanej i są to: Fuks, Hydroton Dream i EKO. W I lidze natomiast popisy strzeleckie zafundowała kibicom Lira Lighting, która wygrała z ZUO aż 11:3. Bez porażki, w I lidze, pozostają cztery zespoły.

SuperLiga

W sobotę i niedzielę aż cztery drużyny zainkasowały na swoje konto komplet punktów. Cała czwórka zresztą znajduje się w czołówce ligowej tabeli.

Nowym liderem został Fuks, który w sobotę wygrał z Dowodzeniem, a w niedzielę ograł C.R.P. Wopal. Zwłaszcza sobotnia konfrontacja okazała się dla lidera bardzo udana. W meczu Dowodzeniem, ani przez chwilę przewaga zespołu Fuks nie podlegała dyskusji. Po bramkach Roberta Chodzińskiego i Piotra Siedleckiego pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 2:0. Jeszcze lepiej Fuks radził sobie po przerwie, czego efektem było pięć kolejnych bramek. Dowodzenie odpowiedziało tylko trafieniem Jakuba Szymanowskiego i mecz zakończył się wynikiem 7:1.

W niedzielę Fuks miał już zdecydowanie trudniejsze zadanie by sięgnąć po komplet punktów. W konfrontacji z C.R.P. Wopal sytuacja na boisku zmieniała się dynamicznie. Lepiej rozpoczął zespół Fuks. W 7 min. wynik otworzył Marcin Konieczki, a chwilę później na 2:0 podwyższył Damian Fedeczko. O tym, że Wopal nie zamierza tanio sprzedać skóry pokazała końcówka pierwszej odsłony i bramka kontaktowa Karola Przybyły. Prawdziwe emocje były jednak po przerwie. Najpierw w 19 minucie Kamil Żukowski doprowadził do remisu 2:2, a na pięć minut przed końcem Wopal po golu Michała Sieńczaka wyszedł na prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu Fuks. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Danjiel Czajka, dając swojej drużynie wygraną.

Z kompletu punktów w dwóch meczach mogą cieszyć się także piłkarze zespołu Hydroton Dream. W obu pojedynkach o wygraną wcale łatwo nie było. W sobotę rywalem był REM i to przeciwnicy jako pierwsi wyszli na prowadzenie po golu Radosława Wiśniewskiego. Wyrównał w 8 min. Tomasz Nowicki. Po przerwie znów na prowadzenie wyszedł REM, tym razem za sprawą gola Marcina Trochowskiego. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy Dream. Dwie bramki strzelił Paweł Bieńko, jedną dołożył Tomasz Nowicki i mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Dreamu.

Natomiast w niedzielę Hydroton Dream zmierzył się z Northservis-PSP. Tym razem Dream szybko uzyskał prowadzenie i mimo usilnych starań rywali, nie oddał go już do końca. Wynik pojedynku otworzył Tomasz Nowicki, a pięć minut później na 2:0 podwyższył Patryk Nowicki. Przed przerwą rywale strzelili bramkę kontaktową, a jej autorem okazał się Tomasz Filipowicz. W drugiej odsłonie gole strzelał już tylko Dream, który ostatecznie wygrał 4:1.

Nie łatwo o punkty miał obrońca mistrzowskiego tytułu zespół EKO (w poprzednim sezonie Energa Kogeneracja). Najpierw rywalem był zawsze groźny zespół DRE. Spotkanie było bardzo wyrównane, a o wygranej EKO zadecydowała lepsza skuteczność. Do przerwy kibice zobaczyli dwie bramki. Wynik meczu otworzył Tomasz Sambor, a w 1 min. na 2:0 podwyższył Przemysław Sambor. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, choć tym razem skuteczniejsze było DRE. Na cztery minuty przed końcem honorową bramkę zdobył Kamil Piotrowski i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Dzień później EKO zmierzyło się z C.R.P. Wopal. I także tym razem kibice obejrzeli ciekawe widowisko. EKO zaskoczyło rywali już na początku spotkania. W 5 min. na listę strzelców wpisał się Adam Bianga, a minutę później było już 2:0 po golu Przemysława Sambora. Wopal w tej części meczu odpowiedział jedynie trafieniem Jakuba Wojtkiewicza. Po przerwie obie drużyny zdobyły jeszcze po bramce. Najpierw do siatki Wopalu trafił Tomasz Jodziałło i zrobiło się 3:1, a wynik meczu na 3:2 ustalił w ostatniej minucie Karol Przybyła.

Tuż za pierwszą trójką w ligowej tabeli znalazły się Stokrotki. To efekt dwóch weekendowych zwycięstw. Imponująca była zwłaszcza sobotnia wygrana z Metrotestem. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla Stokrotek. W 5 min. Maciej Rogowski wyprowadził Metrotest na prowadzenie, a pięć minut później na 2:0 podwyższył Bartosz Płachecki. Kiedy jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Łukasz Gładek wydawało się, że jest już po meczu i Stokrotki po takim ciosie nie zdołają się już podnieść. Rzeczywistość okazała się z goła odmienna. Ambitnie grające Stokrotki pokazały, że walczyć należy do końca. W ciągu minuty dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bartosz Mróz i przewaga Metrotestu stopniałą tylko do jednej bramki 2:3. W 24 min. Piotr Wiernicki doprowadził do wyrównania i jak się okazało nie było to ostatnie słowo Stokrotek. Tuż przed końcową syreną Stokrotki wyprowadziły decydujący cios, a zadał go Piotr Bałdyga, dzięki czemu dał swojej drużynie wygraną 4:3.

W niedzielę o komplet punktów wcale łatwiej nie było. W pojedynku z Decoro wprawdzie to Stokrotki dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, ale za każdym razem rywale zdołali wyrównać. Po raz ostatni w 23 min. kiedy po trafieniu Adriana Narlocha mieliśmy remis 2:2. Ostatnie słowo przypadło jednak Stokrotkom. Po raz trzeci wyszli na prowadzenie po tym jak gola strzelił Bartosz Nróz, a wynik pojedynku na 4:2 ustalił chwilę przed końcem Piotr Bałdyga.

Wyniki 2. kolejki:

• C.R.P. Wopal - EKO 2:3 (1:2)

0:1 - Bianga (5), 0:2 - P. Sambor (6), 1:2 - Wojtkiewicz (14), 1:3 - Jodziałło (22), 2:3 - Przybyła (30)

• Wiarus - Amatorzy 0:4 (0:1)

0:1 - Zdunek (4), 0:2 - Grabowski (16), 0:3 - Grabowski (26), 0:4 - Kosiński (27)

• Decoro - NORTHSERVIS-PSP 4:5 (0:3)

0:1 - Filipowicz (12), 0:2 - Rakoczy (13), 0:3 - Laskowski (14), 1:3 - Tytek (18), 2:3 - Gortatowski (19), 3:3 - Dinh (20), 3:4 - Ramsz (23), 3:5 - Ramsz (25), 4:5 - Gortatowski (28)

• Metrotest - Stokrotki 3:4 (3:0)

1:0 - Rogowski (5), 2:0 - Płachecki (10), 3:0 - Gładek (12), 3:1 - Mróz (17), 3:2 - Mróz (17), 3:3 - Wiernicki (24), 3:4 - Bałdyga (29)

• Hydroton Dream - REM 4:2 (1:1)

0:1 - Wiśniewski (3), 1:1 - T. Nowicki (8), 1:2 - M. Trochowski (17), 2:2 - Bieńko (18), 3:2 - Bieńko (21), 4:2 - T. Nowicki (23)

• DRE - Asenhajm er 2:2 (2:0)

1:0 - Wołyniec (8), 2:0 - Piotrowski (11), 2:1 - MAłkiński (20), 2:2 - Gołębiewski (21)

• Dowodzenie - Fuks 1:7 (0:2)

0:1 - Chodziński (10), 0:2 - Siedlecki (15), 0:3 - Czajka (18), 1:3 - Szymanowski (18), 1:4 - Bukowski (23), 1:5 - Konieczki (25), 1:6 - Szałkowski (26), 1:7 - Czajka (26)

Wyniki 3. kolejki:

• NORTHSERVIS-PSP - Hydroton Dream 1:4 (1:2)

0:1 - T. Nowicki (1), 0:2 - P. Nowicki (6), 1:2 - Filipowicz (14), 1:3 - Piasta (19), 1:4 - T. Nowicki (27)

• Fuks - C.R.P. Wopal 4:3 (2:1)

1:0 - Konieczki (7), 2:0 - Fedeczko (8), 2:1 - ?, 2:2 - Żukowski (19), 2:3 - Sieńczak (25), 3:3 - Czajka (25), 4:3 - Czajka (26)

• EKO - DRE 2:1 (2:0)

1:0 - T. Sambor (8), 2:0 - P. Sambor (11), 2:1 - Piotrowski (26)

• Asenhajmer Oldboys OE - Metrotest 1:0 (0:0)

1:0 - Buchalski (30)

• Stokrotki - Decoro 4:2 (1:0)

1:0 - Wiernicki (4), 1:1 - Narloch (20), 2:1 - Kołecki (21), 2:2 - Narloch (23), 3:2 - Mróz (26), 4:2 - Bałdyga (29)

• Amatorzy - Dowodzenie 2:2 (1:0)

1:0 - Pleszkun (12), 2:0 - Stalmirski (16), 2:1 - Gołębiewski (19), 2:2 - Kęska (23)

• REM - Wiarus 0:6 (0:3)

0:1 - Uhryn (1), 0:2 - Uhryn (8), 0:3 - Bandurski (13), 0:4 - Durnaś (18), 0:5 - Bandurski (20), 0:6 - Uhryn (25)

I liga

To była niedziela obfitująca w ilość zdobytych bramek. W sześciu meczach zespoły strzeliły łącznie 46 goli, co daje średnią ponad siedem bramek na mecz. Najskuteczniejsi okazali się piłkarze zespołu Lira Lighting, którzy pokonali ZUO aż 11:3. Od pierwszej do ostatniej minuty tego pojedynku wygrana Liry ani przez moment nie była zagrożona. Po dziewięciu minutach Lira prowadziła już 4:0 i w tym momencie pozwoliła sobie na lekkie rozprężenie. Wykorzystali to rywale i po dwóch trafieniach Patryka Bryndy przegrywali 2:4. Ostatnie słowo w tej części pojedynku należało do Liry. Gole Kamila Żmijewskiego i Tomasza Chęsego sprawiły do że przerwy Lira prowadziła 6:2. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Dominowała Lira, która swoją przewagę udokumentowała pięcioma kolejnymi bramkami. ZUO odpowiedziało tylko jednym celnym trafieniem, a jego autorem okazał się Adam Apanowicz.

Sporą ilość bramek zaaplikował swoim rywalom wicelider zespół Exclusive Sport/PC Koni. Trzeba jednak przyznać, że wygrana 8:5 wcale łatwo nie przyszła. W pierwszej odsłonie to Victoria trzykrotnie wychodziła na prowadzenie. Wynik meczu otworzył już w 1 min. Michał Tomczyk. Rywale odpowiedzieli golem Dawida Rozpędowskiego. Pięć minut później znów gola strzelił Tomczyk i Victoria znów bardzo krótko cieszyła się z prowadzenia. Tym razem do remisu doprowadził Artur Ziemczonek. Po raz trzeci i ostatni Victoria wyszła na prowadzenie w 8 min. po golu Mateusza Lipińskiego. Tym razem rywale odpowiedzieli aż trzema trafieniami. Najpierw do bramkarza Exclusive Sport pokonał Marcin Bożek, następnie Rafał Wulczyński, a wynik pierwszej odsłony na 5:3 ustalił Ziemczonek. Po przerwie świetną skutecznością błysnął Rozpędowski, a jego trzy bramki sprawiły, że w 28 min. Exclusive Sport/PC Koni prowadziło aż 8:3. Rozmiary porażki zmniejszył nieco Tomczyk strzelając dwa gola i ustalając wynik meczu na 8:5.

Na trzecim, najniższym stopniu podium, znajduje się zespół ECM El-Hurt, który po zaciętym meczu okazał się lepszy o jedną bramkę od piłkarzy ekipy EDBA. Po pierwszych dość wyrównanych minutach, w kolejnych lekka przewaga zarysowała się po stronie zespołu EDBA, który w 7 min. za sprawą Piotra Kopyckiego wyszedł na prowadzenie. Rywale mimo prób i usilnych starań nie zdołali odpowiedzieć gole. Udało się to dopiero po przerwie. Najpierw do remisu doprowadził Wojciech Jurewicz, a dwa kolejne trafienia Grzegorza Krzeszewskiego sprawiły, że El-Hurt w ostatniej minucie meczu prowadził już 3:1. EDBA odpowiedziała wprawdzie golem Tomasza Stypułkowskiego, ale na więcej zabrakło już czasu.

• Victoria - Exclusive Sport/PC Koni 5:8 (3:5)

1:0 - Tomczyk (1), 1:1 - Rozpędowski (2), 2:1 - Tomczyk (6), 2:2 - Ziemczonek (7), 3:2 - Lipiński (8), 3:3 - Bożek (12), 3:4 - Wulczyński (14), 3:5 - Ziemczonek (15), 3:6 - Rozpędowski (25), 3:7 - Rozpędowski (27), 3:8 - Rozpędowski (28), 4:8 - Tomczyk (29), 5:8 - Tomczyk (29)

• Alstom Power Zakład Turbin - PBG Jankowiak 2:4 (1:2)

0:1 - Jakubiak (4), 0:2 - Światkowski (8), 1:2 - Bildziuk (10), 1:3 - Światkowski (19), 2:3 - Bildziuk (23), 2:4 - Światkowski (24)

• EDBA - ECM El-Hurt 2:3 (1:0)

1:0 - Kopycki (7), 1:1 - Jurewicz (24), 1:2 - Krzeszewski (24), 1:3 - Krzeszewski (30), 2:3 - Stypułkowski (30)

• All Sammahalla - Lambada 2:1 (0:1)

0:1 - Liszewski (8), 1:1 - Malinowski (19), 2:1 - Włodarczyk (27)

• ZUO Elbląg - Lira Lighting 3:11 (2:6)

0:1 - Kliński (1), 0:2 - Żmijewski (2), 0:3 - Chęsy (7), 0:4 - Rogala (9), 1:4 - P. Brynda (9), 2:4 - P. Brynda (10), 2:5 - Żmijewski (12), 2:6 - Chęsy (14), 2:7 - Damnic (17), 2:8 - Rogala (19), 3:8 - Apanowicz (20), 3:9 - Rogala (22), 3:10 - Chęsy (23), 3:11 - Chęsy (26)

• Paradoks - Legioniści 1:4 (1:0)

1:0 - Borecki (4.), 1:1 - Wieczorek (17.), 1:2 - Wieczorek (20.), 1:3 - Cywiński (25.), 1:4 - Grzelak (27.).