Raport "Nasi w Ekstraklasie": Wełnicki znowu w pierwszym

2013-11-27 02:39:21 Tomasz Wełnicki, Zbigniew Małkowski, Rafał Gikiewicz, Paweł Dawidowicz

Tomasz Wełnicki gasi

Tomasz Wełnicki gasi "czerwoną latarnię" ligi. Fot. roosevelta81.pl

Po przerwie związanej z meczami reprezentacji Polski nasi ekstraklasowicze powrócili na boiska. Wśród nich także zawodnicy z Warmii i Mazur, choć ich forma pozostawia wiele do życzenia. Jak wypadli w ostatniej serii spotkań, dowiesz się tylko u nas z raportu „Nasi w Ekstraklasie”!

• Tomasz Ptak (Zagłębie Lubin)

Tomek spędza 90 minut na ławce rezerwowych, a jego zespół w żenującym stylu przegrywa 0:2 z Piastem Gliwice. Goście wywożą z Lubina cenne trzy punkty, choć kończą mecz w dziewięciu po dwóch czerwonych kartkach dla Łukasza Henzela (byłego gracza Zagłębia) oraz Krzysztofa Króla.

ocena dwadozera.pl: -

• Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

W meczu z Wisłą Kraków bramkarz Korony kapituluje dopiero w 87 minucie. I ma ogromne szczęście, że w ogóle dogrywa te zawody do ostatniego gwizdka… Powód? Otóż chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry dotyka piłki ręką poza polem karnym, za co zostaje ukarany zaledwie żółtym kartonikiem. Lucky men ;) Poza tym notuje kilka dobrych interwencji.

ocena dwadozera.pl: 4/10

• Tomasz Lisowski (Korona Kielce)

Poza kadrą meczową.

• Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

Występ Pawła delikatnie mówiąc słaby. Jeden strzał na bramkę w dodatku niecelny to raczej nie jest szczyt jego możliwości. Łapie żółtko za przepychankę z Łukaszem Burligą.

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Krystian zalicza cały mecz przeciwko Zawiszy Bydgoszcz. Odnotowujemy taki fakt i na tym poprzestajemy. Jego drużyna  nadal nie potrafi zdobyć choćby punktu poza Łodzią. Tym razem porażka 0:2.

ocena dwadozera.pl: 5/10

• Jonatan Straus (Jagiellonia Białystok)

Zawodnik Jagi wciąż zmaga się z kontuzją kolana.

ocena dwadozera.pl:  –

• Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok)

• Adam Waszkiewicz (Jagiellonia Białystok)

Adam dostaje od trenera Stokowca jedną połowę zwycięskiego 3:1 meczu ze Śląskiem Wrocław. W przerwie zostaje zmieniony przez Jakuba Tosika. Ostro fauluje Sylwestra Patejuka, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

W Białymstoku jest zaledwie rezerwowym.

• Łukasz Broź (Legia Warszawa)

W meczu z Pogonią Szczecin (Legia wygrywa 3:1) Łukasz pełni rolę rezerwowego.

• Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

• Paweł Dawidowicz (Lechia Gdańsk)

Na jego konto wędruje 90 minut bezbramkowego spotkania z Ruchem Chorzów. W przekroju całego meczu pomocnik Lechii niczym szczególnym się nie wyróżnia. Na początku drugiej części gry groźnie strzela na bramkę Michała Buchalika.

• Norbert Witkowski (Górnik Zabrze)

Rezerwowy w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górnik pokonuje gości 2:0.

• Tomasz Wełnicki (Górnik Zabrze)

Tomek już trzeci raz pojawia się na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, co bardzo nas cieszy. Trzeba powiedzieć, że mecz z Podbeskidziem po prostu mu wyszedł. Był pewnym punktem Górnika, a zero w tyłach to przede wszystkim jego zasługa.