forBet promocja

News - Juniorzy - Inne

Stomil Huvepharma Cup 2014 – Turniej z pasją!

2013-11-27 21:55:24 Stomil Olsztyn, Stomil Cup, Akademia Piłkarska Stomilu Olsztyn

Tak prezentuje się plakat turnieju! Fot. www.stomilcup.pl

Tak prezentuje się plakat turnieju! Fot. www.stomilcup.pl

- Chcemy „pozytywnie zaszokować" Olsztyn! – tak o nadchodzącym turnieju Stomil Huvepharma Cup mówią jego organizatorzy z Akademii Piłkarskiej Stomilu Olsztyn. Impreza, wspierana przez Huvepharma Polska i OSiR w Olsztynie, zaplanowana jest na drugi weekend stycznia w hali Urania i zapowiada się na turniej, który faktycznie zaimponuje swoim rozmachem.

Zgłoszeń więcej niż miejsc

W Stomil Huvepharma Cup weźmie udział 12 zespołów młodzieżowych z rocznika 2002 z całego kraju. Do Olsztyna przyjadą tak uznane marki jak: Widzew Łódź, Lechia Gdańsk, Warta Poznań, Raków Częstochowa czy Wisła Płock.

- Zespołów, które chciały do nas przyjechać było zdecydowanie więcej, niż miejsc, które mogliśmy im zapewnić. - mówi organizator, Mariusz Borkowski. – Oferowano nam pomoc przy zaproszeniu ekip z zagranicy, takich jak chociażby Zenit Sankt Petersburg czy Bate Borysów, ale zdecydowaliśmy się na formułę, w której udział wezmą , w tym roku, tylko drużyny z kraju.

Wielkie widowisko sportowe

- Przygotowania do zawodów rozpoczęliśmy już w styczniu tego roku, zaraz po zakończeniu II edycji turnieju – opowiada organizator. - Wiedzieliśmy już wtedy, że kolejna odsłona naszej imprezy musi być wyjątkowa, musi być czymś nowym, czymś, co olsztynianie zapamiętają na długo. Nieprzypadkowo połączyliśmy się z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, dzięki naszej współpracy i wspólnemu terminowi – możemy więcej!

Już dziś widać, że organizatorzy nie rzucają słów na wiatr. Profesjonalne boisko z oświetleniem i specjalnie przygotowaną murawą, telebim ustawiony przed halą dla osób, które nie zmieszczą się w Uranii, konkursy dla dzieci i dorosłych, gamefestival czy pokazy freestylefootball. Ponadto planowane jest uroczyste otwarcie w kinie Helios (rozmowy na ten temat jeszcze trwają), połączone z losowaniem drużyn i projekcją filmów promujących turniej i, na dokładkę, prowadzący to wszystko DJ Ucho – znany m.in. z Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej.

- To jeszcze nie koniec atrakcji dla tych, którzy zjawią się w Uranii! Możemy już teraz zapewnić, że Enej zagra na Stomil Cup! - zapewnia główny organizator. - Prowadzimy rozmowy w sprawie kilku kolejnych wydarzeń towarzyszących turniejowi i specjalnych gości. Nie chcę na razie zdradzać szczegółów, ale już teraz warto, a nawet trzeba, rezerwować sobie czas na naszą imprezę.

Dzieci tworzą historię

- Formuła turnieju jest czymś całkowicie nowym, nie tylko w skali Olsztyna – opowiada Mariusz Borkowski - Stomil Huvepharma Cup to turniej dla dzieci, przez dzieci współtworzony. Cała otoczka zawodów to pomysły, którymi współautorami są właśnie najmłodsi. Chcemy, by wspólnie z nami tworzyli w Olsztynie historię, chcemy, by zapamiętali ten weekend na długo.

Według organizatorów, wyniki sportowe podczas turnieju są sprawą drugorzędną.

- Nie każdy z naszych wychowanków musi być wielkim piłkarzem, ale wierzymy w to, że w każdym z nich może obudzić się wielki piłkarz. To motto Akademii Piłkarskiej Stomilu Olsztyn, zawsze bardzo aktualne – mówi organizator. - W takich imprezach jak nasza najważniejsza jest pasja. Pasja zarówno wśród nastoletnich piłkarzy, jak i wśród kibiców, tych starszych i młodszych, którzy przyjdą oglądać turniej do Uranii.

 Turniej idealny?

- Dobór sponsorów do Stomil Huvepharma Cup był nie lada wyzwaniem – przyznaje główny organizator. - Nie zależało nam na współpracy z firmami, które wyłożyłyby tylko pieniądze i dalej umywałyby ręce. Każdy kto do nas dołączył i każdy, kto jeszcze zechce nam pomóc musi wnieść coś nowego.

Organizatorom udało się chyba znaleźć idealną formułę turnieju. Zawody dla młodych ludzi z całego kraju, połączone z mnóstwem atrakcji dla kibiców we wszystkich kategoriach wiekowych. Do tego całe multum imprez towarzyszących – wszystko to sprawia, że Stomil Huvepharma Cup 2014 zapowiada się być turniejem jedynym w swoim rodzaju!

- Zaznaczę jeszcze raz, że w tej imprezie chodzi o dzieci. Chcemy spełniać ich marzenia, chcemy, by wpajane im były dobre nawyki i zdrowy styl życia, by bawiły się z nami rewelacyjnie – dodaje organizator - Jesteśmy przekonani, że naszym turniejem zaskoczymy Olsztyn! - kończy.

Stomil Huvepharma Cup 2014 odbędzie się w dniach 11-12 stycznia 2014. Jeżeli nie macie planów na ten weekend, to możecie śmiało wpisać sobie w kalendarzach wizytę w Uranii. Będzie się działo!

 

Zajrzycie na stronę internetową turnieju!

 

Raf

Komentarze

 1. kibic 2014-01-08 19:01:39 (adri***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #40797 0:0 zgłoś

  BIAŁYSTOK BĘDZIE BĘDZIE SIĘDZIAŁO POZDRAWIAM!!!!!!!!!!

 2. klik 2013-11-29 00:14:30 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #40025 0:0 zgłoś

  z dobrego źródła, musialem to sparawdzić ... to się dzieję na prawdę i tam będzię boisko w Urani, ja pierd...e ale jazda

 3. klik 2013-11-28 21:51:38 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #40024 0:0 zgłoś

  fajna muza do tego filmiku, ale jakos nie chce mi sie wierzyć w to, ze to bedzie... ale jak się okaże że to prawda, to naprawdę duża sprawa

 4. suzik84 2013-11-28 19:49:52 (***.***.***.***.cable.dyn.petrus.com.pl) #40023 0:0 zgłoś

  HALLO REDAKCJO! CZY TEJ ZIMY BĘDZIE II EDYCJA RG DWADOZERA.PL CUP? :)

Dodaj swój komentarz

           
##### #  #   # 
#  # #  #   # 
##### #  #   # 
#  # #  #   # 
#  # #  # #  # 
#####  ####  ####