forBet promocja

News - Inne

Sobociński i Witkowski królami siatkonogi na Warmii i Mazurach

2013-11-27 00:42:47 siatkonoga, Remigiusz Sobociński, Marek Witkowski, Sebastian Zajączkowski, Adam Kapusta, Dawid Kowalski, Arkadiusz Kuciński, Kamil Ludwiczak, Adam Kołakowski, Iława

Cztery nagrodzone pary iławskiego turnieju. Fot. sport-ilawa.pl

Cztery nagrodzone pary iławskiego turnieju. Fot. sport-ilawa.pl

W niedzielę 24 listopada w iławskiej hali widowiskowo-sportowej odbyły się pierwsze Mistrzostwa Warmii i Mazur w siatkonogę. Niespodzianki nie było – zwyciężyli faworyci, czyli Remigiusz Sobociński i Marek Witkowski.

Do rozgrywek przystąpiło ostatecznie 10 par, mimo że jeszcze rano na liście było ich o kilka więcej. Zespoły podzielono na dwie równe grupy, które swoje mecze rozgrywały równolegle na trzech rozstawionych boiskach. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze pary, a w finale i meczu o 3 miejsce doszło do rewanżów, bo ekipy spotkały się ze sobą ponownie. Kolejny już raz wielką klasę pokazał niepokonany nadal duet Sobociński/Witkowski, który nie dał szans młodszym kolegom, czyli Arkowi Kucińskiemu (Calisia Kalisz) i Dawidowi Kowalskiemu (Sokół Ostróda). Mecz o 3 miejsce w tym ciekawie obsadzonym turnieju wygrała para z Olsztyna – Sebastian Zajączkowski (GKS Wikielec) i Adam Kapusta (DKS Dobre Miasto), a w pokonanym polu zostawili Adama Kołakowskiego (GKS Wikielec) i Kamila Ludwiczaka (Motor Lubawa).


Szczególne wyrazy uznania należą się trójce organizatorów z Iławskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji – Markowi Witkowskiemu, Michałowi Maśkiewiczowi i Dariuszowi Akiermanowi, którzy dołożyli wszelkich starań, aby turniej wypadł jak najlepiej. Swoją cegiełkę dołożył też nieśmiertelny „Kiero”, czyli Bogdan Nerowski, który poprowadził zawody w roli spikera.


Zawodnicy, którzy wystąpili w turnieju pokazali wysokie umiejętności i obserwujący z pewnością nie mogli narzekać na słaby poziom. Niestety kibiców zjawiło się jak na lekarstwo i były to głównie rodziny uczestników. Sama liczba startujących również mogłaby być trochę większa, ale w porównaniu z pierwszym iławskim turniejem i tak można było zauważyć pewną poprawę. Niedzielne rozgrywki powinny być nie jednorazowym wydarzeniem, ale cykliczną imprezą na terenie naszego województwa, bo tak świetny sposób na szkolenie techniki i dobrą zabawę powinien być promowany jeszcze intensywniej. W takich miastach jak Iława czy Olsztyn jest to chyba najpopularniejszy sposób na spędzenie przerw w rozgrywkach ligowych, więc wprowadzenie do tego trochę większej rywalizacji z pewnością spotka się z zainteresowaniem zawodników. Była Iława – teraz kolej na następnych!


I Mistrzostwa Warmii i Mazur w siatkonodze:
- 1 miejsce: Remigiusz Sobociński/Marek Witkowski
- 2 miejsce: Arkadiusz Kuciński/Dawid Kowalski
- 3 miejsce: Sebastian Zajączkowski/Adam Kapusta
- 4 miejsce: Kamil Ludwiczak/Adam Kołakowski
- miejsca 5-10:
Andrzej Jaroń/Oskar Osika
Szymon Tarnowski/Wiktor Biedrzycki
Michał Maj/Kamil Maliszewski
Kamil Jędrzejewski/Marcin Miłoszewski
Mateusz Jajkowski/Rafał Kruczkowski
Adam Borkowski/Adrian Studziński

TS

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

        
###### # ##### 
  # # #  # 
  #  # ##### 
 #  # #  # 
 #   # #  # 
###### # #####