forBet promocja

News - A klasa

Skromnie, po cichu chcą awansować do V ligi

2013-11-25 20:17:13 GLKS Jonkowo, Adam Zejer, Jacek Olszewski

Skromnie, po cichu chcą awansować do V ligi

GLKS Jonkowo zakończył rundę jesienną na pierwszym miejscu w grupie 3 A-klasy. Zespół spod Olsztyna ma pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Knopinem. Nie każdy wie, że trenerem Jonkowa jest Adam Zejer, były piłkarzy m.in. Stomilu Olsztyn i Besiktasu Stambuł.

Zespół z Jonkowa nie przegrał żadnego spotkania i tylko dwa zremisował. Z dorobkiem 35 punktów podopieczni Adama Zejera prowadzą w tabeli. Dlatego oczywistą sprawą jest, że w Jonkowie mogą poważnie myśleć o powrocie do V ligi (kiedyś liga okręgowa - red.). Jednak Jacek Olszewski, prezes klubu podchodzi spokojnie do sprawy awansu: 

- Jeszcze za wcześnie jest, żeby myśleć o awanse. Jeżeli się uda to super, jeżeli nie to nie będzie tragedii. Nie myślimy jeszcze jakie warunki byśmy musieli spełnić, żeby grać w V lidze. Wszystkie jednak jest do przeskoczenia.

Zespół prowadzi znany w regionie, ale i także nadal mile wspominany w Turcji (to opowieść na felieton redaktora naczelnego portalu) Adam Zejer. Jak były piłkarzm.in. Stomilu Olsztyn i Besiktasu Stambu trafił do Jonkowa? 

- W poprzednim sezonie rundę jesienną graliśmy bez trenera. W lutym zrodził się pomysł żeby trafił do nas Adam Zejer. Szybko doszliśmy do porozumienia i teraz bardzo dobrze to wszystko wygląda - wyjaśnia Olszewski.

Zespół GLKS-u tworzą praktycznie sami piłkarze z gminy Jonkowo. - Z Olsztyna to ja tylko jestem - śmieje się Adam Zejer. Warto zauważyć, że Jonkowo nie ma kłopotów z piłkarzami, mimo tego, że w gminie są jeszcze inne dwa kluby piłkarskie.

- To dobrze, że jest tyle osób chętnych do gry w piłkę. KS Wrzesina to nasze rezerwy, autonomiczne co prawda, ale dobrze współpracujemy ze sobą. Mieli się stać oddzielnym klubem, ale ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu. Pracy klubu Jonkovia Jonkowo nie chcę oceniać, ale nie ma nic w tym złego, że w naszej miejscowości mamy dwa kluby  - mówi prezes Olszewski.

Jaka to była runda w ocenie trenera?

- Za nami bardzo dobra runda. Dwa, czy trzy mecze zagraliśmy słabo w tej rundzie, a mimo tego nie zaznaliśmy porażki. To świadczy o sile tego zespołu w tych rozgrywkach. W każdym meczu wychodzimy na boisko z chęcią zwycięstwa. O awansie jednak głośno nie mówi. Chcemy to zrobić po cichu, bez rozgłosu - mówi Zejer.

Warto oglądać w akcji zespół z Jonkowa bo jest szansa zobaczyć w akcji Adama Zejera. A każdy kto choć raz obejrzał w akcji tego piłkarza, wie, że to czysta przyjemność. Ostatnio przedstawiciele redakcji dwadozera.pl widzieli trenera Jonkowo w akcji na Memoriale Józefa Łobockiego w Łukcie i byli pod wrażeniem. Przypominamy, że Adamowi Zejerowi 3 listopada stuknęła pięćdziesiątka!

- Wchodzę na boisko wtedy tylko kiedy muszę. Przeważnie wtedy jak z któryś z ważnych zawodników ma kontuzję - mówi Zejer.

Piłkarze z Jonkowa w ramach roztrenowania obecnie spotykają się dwa razy w tygodniu na orliku. Od stycznia rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej. Lista spotkań sparingowych jest jeszcze w powijakach, ale niewykluczone, że zespół z Jonkowa zagra m.in. z Pisą Barczewo czy Startem Działdowo.

rys

Komentarze

 1. Bradley 2015-10-25 07:05:53 (***.***.***.***) #54809 0:0 zgłoś

  vpVCjB http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

 2. anonim 2013-11-26 20:48:57 (***.***.***.***) #39958 0:0 zgłoś

  Chciałem żeby GLKS awansował, ale jeżeli ich trenerem jest ZEJER to już nie chcę !! ;]

 3. hhe 2013-11-26 17:53:39 (***-***-***-***.tonetic.pl) #39952 0:0 zgłoś

  co ten zejer gada za głupoty , na meczu wyzywa chłopaków! trzaba go nagrać i pokazac , pijaka czerwonego.

 4. Wielbark 2013-11-26 16:26:05 (***-***-***-***.matcom.com.pl) #39948 0:0 zgłoś

  Jonkowo to solidna ekipa

 5. junior 2013-11-26 00:10:50 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #39929 0:0 zgłoś

  fajtułapa i karakan

Dodaj swój komentarz

           
#  #  ##  #  # 
#  #  # # #  # 
####  #  # #  # 
# #  ###### #  # 
#  # #  # # # 
#  # #  #  ##