forBet promocja

Liga gra! - II liga

Czerwono, z emocjami, bez punktów... Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1

2013-10-12 21:25:57 Olimpia Elbląg, Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Czerwono, z emocjami, bez punktów... Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1

Olimpia Elbląg przegrała pierwszy mecz na własnym stadionie. Elblążanie ulegli 0:1 Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, a po meczu zarówno piłkarze, jak i kibice mieli mnóstwo pretensji do arbitra sobotniego meczu.

Świt wygrał w sobotę w Elblągu 1:0, ale gdyby nie świetne interwencje w bramce gospodarzy Aleksiej Rogaczowa to rozmiary porażki byłyby na pewno większe. Bramkarz Olimpii w drugiej połowie miał ręce pełne roboty. Wcześniej, w pierwszych 45 minutach to gospodarze przeważali, stworzyli więcej sytuacji podbramkowych. Jednak żadnej nie zamienili na bramkę. 
Goście też mogli gola zdobyć jeszcze przed przerwą. Kamil Szczepański znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, trącił piłkę nogą, ale jakimś cudem Rogaczow ją zatrzymał.

Po przerwie Świt, dotąd koncentrujący się bardziej na defensywie, ruszył do ataku i szybko osiągnął przewagę. Właśnie za sprawą 23-letniego pomocnika było najgoręcej pod bramką Olimpii. W 54. min popisał się precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego - Rogaczow przeniósł w ostatniej chwili piłkę nad poprzeczką. Za chwilę bramkarz Olimpii za chwilę wybronił także sytuację sam na sam ze Szczepańskim. Skapitulował w 74. min, kiedy 23-latek huknął po długim rogu z około 14 metrów. Jeszcze w doliczonym czasie gry, w podobnej sytuacji, trafił w słupek.

Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu. W 78. min z boiska wyleciał Lewandowski ukarany czerwoną kartką za faul. Ten sam los spotkał Rafała Pietrewicza, który już w doliczonym czasie gry został po raz drugi w tym meczu ukarany żółtą kartką. 
Spotkanie może i by zakończyło się inaczej, gdyby w 70. min sędzia podyktował karnego za zagranie ręką piłki w polu karnym. Tomasz Białek kazał jednak grać dalej.

Po meczu trener Oleg Raduszko nie ukrywał, że ma do pracy arbitra mnóstwo zastrzeżeń.

Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1

ZOBACZ FOTORELACJĘ MICHAŁA KUNY!

oraz więcej zdjęć

 

 • Olimpia Elbląg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 (0-0) 

0:1 - Szczepański (74)

Żółte kartki: Pietrewicz, Rogaczow (Olimpia), Szczepański, Szabat, Zawiska (Świt)

Czerwone kartki: Lewandowski (Olimpia, 78), Pietrewicz (Olimpia, 90)

Olimpia: Rogaczow - Lewandowski, Kopycki, Ichim, Kołosow, Skierkowski (80 Molga), Graczyk, Ressel, Pietrewicz, Lisiecki (60 Piotrowski), Leśniewski

Świt: Sak - Drwęcki, Krzymiński, Reinaldo (30 Maślanka), Nowotka, Szabat, Grzelak (90 Olszewski), Sosnowski, Kiwała (76 Kamiński), Zawiska (81 Rembiejewski), Szczepański

PG

źródło: elblag.wm.pl

Komentarze

 1. wit 2013-10-13 09:02:10 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #37920 0:0 zgłoś

  bramka z meczu dostępna tutaj http://www.youtube.com/watch?v=1pLlKpEpqd0

Dodaj swój komentarz

          
 #### #  # #  # 
#    # # ## ## 
 ####  #  # ## # 
   #  #  #  # 
#  #  #  #  # 
 ####  #  #  #