Czerwono, z emocjami, bez punktów... Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1

2013-10-12 21:25:57 Olimpia Elbląg, Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Olimpia Elbląg przegrała pierwszy mecz na własnym stadionie. Elblążanie ulegli 0:1 Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, a po meczu zarówno piłkarze, jak i kibice mieli mnóstwo pretensji do arbitra sobotniego meczu.

Świt wygrał w sobotę w Elblągu 1:0, ale gdyby nie świetne interwencje w bramce gospodarzy Aleksiej Rogaczowa to rozmiary porażki byłyby na pewno większe. Bramkarz Olimpii w drugiej połowie miał ręce pełne roboty. Wcześniej, w pierwszych 45 minutach to gospodarze przeważali, stworzyli więcej sytuacji podbramkowych. Jednak żadnej nie zamienili na bramkę.
Goście też mogli gola zdobyć jeszcze przed przerwą. Kamil Szczepański znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, trącił piłkę nogą, ale jakimś cudem Rogaczow ją zatrzymał.

Po przerwie Świt, dotąd koncentrujący się bardziej na defensywie, ruszył do ataku i szybko osiągnął przewagę. Właśnie za sprawą 23-letniego pomocnika było najgoręcej pod bramką Olimpii. W 54. min popisał się precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego - Rogaczow przeniósł w ostatniej chwili piłkę nad poprzeczką. Za chwilę bramkarz Olimpii za chwilę wybronił także sytuację sam na sam ze Szczepańskim. Skapitulował w 74. min, kiedy 23-latek huknął po długim rogu z około 14 metrów. Jeszcze w doliczonym czasie gry, w podobnej sytuacji, trafił w słupek.

Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu. W 78. min z boiska wyleciał Lewandowski ukarany czerwoną kartką za faul. Ten sam los spotkał Rafała Pietrewicza, który już w doliczonym czasie gry został po raz drugi w tym meczu ukarany żółtą kartką.
Spotkanie może i by zakończyło się inaczej, gdyby w 70. min sędzia podyktował karnego za zagranie ręką piłki w polu karnym. Tomasz Białek kazał jednak grać dalej.

Po meczu trener Oleg Raduszko nie ukrywał, że ma do pracy arbitra mnóstwo zastrzeżeń.

Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1