Krótko - Inne

Jeden punkt w Gnieźnie na dobry początek

2013-10-08 18:29:33 Constract Lubawa

Herb Constractu Lubawa. Fot. constract.futbolowo.pl

Całkiem udanie wypadła inauguracja sezonu w wykonaniu absolutnego debiutanta 1 ligi futsalu - reprezentujący nasze województwo zawodnicy Constractu Lubawa ugrali cenne "oczko" w pojedynku z zespołem KS Gniezno. Wynik spotkania - 1:1.

Mimo, że w bardziej doświadczonej ekipie z Gniezna aż roiło się od braków kadrowych, to do meczu pierwszej kolejki przystępowali oni z pozycji zdecydowanego faworyta. Lubawianie nie przestraszyli się jednak rywala i w 18 minucie spotkania objęli prowadzenie. Po dobrze rozegranym aucie świetnym strzałem ze sporej odległości popisał się Arkadiusz Modrzewski i tym samym otworzył wynik spotkania. W drugiej części spotkania do ataku rzucili się gospodarze i w 33 minucie udało im się wyrównać za sprawą Oskara Stankowiaka. Przyjezdni mogli jednak w końcówce meczu zadać ostateczny cios i zgarnąć całą pulę, jednak sytuację 2 na bramkarza zmarnowali Paweł Ossowski i Daniel Sass. Mimo, że wygrana była na wyciągnięcie ręki, to lubawianie z pewnością bardzo cieszą się z tego, że po swoim pierwszym meczu nie wrócili do domu na tarczy.

• KS Gniezno - Constract Lubawa 1:1 (0:1)

0:1 - Modrzewski (18), 1:1 - Stankowski (33)

Constract: Piotrowicz, Jarzembowski, Licznerski, Jarzembowski, Malinowski, Ossowski, Mederski, Sass, Szulc, Modrzewski, Sadowski

W drugiej kolejce Constract zmierzy się na wyjeździe z ekipą Vamos Gdańsk, która swój pierwszy mecz przegrała z KS Unisław aż 1:11. Spotkanie odbędzie się 13 października.