Jedenastka tygodnia dwadozera.pl

2013-09-24 17:01:00 Piotr Skiba, Andrzej Miliszewski, Janusz Bucholc, Mateusz Lachowski, Oleg Ichim, Paweł Sawicki, Przemysław Płoszczuk, Tomasz Borkowy, Kamil Graczyk, Jakub Ciuńczyk, Paweł Kowalewski, Paweł Dymiński

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Rys. Paju

Jak co wtorek prezentujemy subiektywnie wyselekcjonowaną 11 tygodnia dwadozera.pl. Zapraszamy do komentowania!

Kryteria wyboru do „Jedenastki tygodnia dwadozera.pl” są wybitnie subiektywne. Na pewno ktoś został w naszej zabawie pominięty. Nie byliśmy jednak na wszystkich meczach i nie ze wszystkich meczów czytaliśmy relacje, ale, podkreślamy, w tej zabawie chodzi o... zabawę. Chcemy wyróżniać pozytywne postacie i ich wyczyny, a także pobudzać Was do dyskusji. Zachęcamy do przedstawiania swoich typów!

-------Skiba (Stomil) / Miliszewski (Czarni)-------
-------Bucholc (Stomil)-------Lachowski (Granica)-------Ichim (Olimpia E.)-------Sawiski (MKS Korsze)-------
-------Płoszczuk (Sokół)-------Borkowy (Osa)-------Graczyk (Olimpia E.)-------Ciuńczyk (Płomień)-------
-------Kowalewski (Mrągowia)-------Dymiński (Śniardwy)-------

• Piotr Skiba (Stomil Olsztyn) / Andrzej Miliszewski (Czarni Olecko): W naszym zestawieniu na pierwsze 45 minut trafia bramkarz z Olsztyna, który w meczu z GKS-em Bełchatów wybronił trzy sytuacje i uratował swój zespół od kompromitacji. W drugiej połowie Skiba wpuścił trzy bramki, ale przy żadnej nie popełnił rażących błędów. A Miliszewski? Zawodnik Czarnych Olecko rozegrał dobry mecz przeciwko Leśnikowi Nowe Ramuki (1:1 - red.). Wybronił rzut karny w ostatniej minucie meczu, dzięki temu Czarni podtrzymali serię pięciu meczów bez przegranej.
  • Janusz Bucholc (Stomil Olsztyn): Bardzo dobry występ kapitana Stomilu w meczu przeciwko GKS-owi Bełchatów. Zawodnik najpierw strzela bramkę na 1:0, a potem asystuje przy golu na 2:2. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa na własnym stadionie.
  • Mateusz Lachowski (Granica Kętrzyn): Obrońca Granicy trzymał w ryzach całą obronę. Jego zespół niespodziewanie wygrał 2:1 z Barkasem Tolkmicko.
  • Oleg Ichim (Olimpia Elbląg): Obrońca, który regularnie strzela bramki to skarb! Ichim strzelił w Siedlcach na 1:0, a tydzień temu w Elblągu także otwierał wynik spotkania. Olimpia Elbląg wygrała 3:1 z Pogonią Siedlce i została liderem II ligi.
  • Paweł Sawicki (MKS Korsze): Filar obrony zespół z Korsz. Zawodnik nie do przejścia. MKS wygrywa u siebie 3:0 z rezerwami Jagiellonii Białystok.
  • Przemysław Płoszczuk (Sokół Ostróda): Piłkarz strzela dwie bramki i przy jednym trafieniu asystuje. Sokół wygrywa 7:1 z LZS Narewka.
  • Tomasz Borkowy (Osa Zabrowo): Trafia tutaj za skuteczność i za wynik jaki osiągną ze swoją drużyną. Borkowy strzelił cztery bramki w wygranym 12:1 meczu z Iskra Smykówko.
  • Kamil Graczyk (Olimpia Elbląg): Robi to co do niego należy. Asystuje, rozgrywa, króluje na środku pomocy. To dzięki niemu Olimpia wygrała dwa ostatnie spotkania w II lidze i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli.
  • Jakub Ciuńczyk (Płomień Ełk): 19-letni pomocnik strzelił bramkę w Łomży, a jego Płomień wygrał 2:1 i nadal jest na pierwszym miejscu III ligi. Dla młodego zawodnika Płomienia była to trzecia bramka w tym sezonie.
  • Paweł Kowalewski (Mrągowia Mrągowo): Napastnik, który przed sezonem przyszedł z Granicy Kętrzyn strzelił w sobotę trzy bramki, a jego zespół wygrał 3:1 ze Zniczem Biała Piska. Ostatnia bramka kandydować może gola rundy. Napastnik Mrągowii przelobował bramkarza strzałem zza połowy boiska.
  • Paweł Dymiński (Śniardwy Orzysz): Świetny występ w meczu z Polonią Lidzbark Warmiński okraszony trzema golami. Jest to trzeci hattrick 20-latka od początku sezonu, w dziewięciu meczach strzelił łącznie już trzynaście goli.