Kryzysu ciąg dalszy. Termalica - Stomil 3:1.

2013-09-15 18:57:51 Stomil Olsztyn, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Tomasz Bzdęga, Zbigniew Kaczmarek

Tomasz Bzdęga zdobył pierwszą bramkę w barwach Stomilu. Fot. Artur Szczepański

W coraz gorszej formie są piłkarze ze stolicy Warmii i Mazur. Tym razem podopiecznym trenera Zbigniewa Kaczmarka nie udało się przywieźć choćby punktu z dalekiej Niecieczy. Termalica okazała się mało gościnna i pewnie pokonała Stomil 3:1. Honorowego gola dla pokonanych zdobył Tomasz Bzdęga.

Który to już raz scenariusz pojedynków olsztynian jest dokładnie taki sam? Zdaje się, że piłkarzom oraz sztabowi trenerskiemu Stomilu należy przypomnieć, że zawody piłkarskie składają się z dwóch, a nie z jednej połowy. Choć w przypadku spotkania z Termalicą o dobrej grze „Biało-Niebieskich” możemy mówić w jeszcze mniejszym wymiarze czasowym. Bo nad zaledwie kwadransem solidnych zawodów ze strony piłkarzy Stomilu wypada jedynie spuścić kurtynę milczenia.

Kłopoty olsztynian rozpoczęły się wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego, oznajmującym początek pierwszej części gry. I już w 21 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Dalibor Pleva dośrodkował w pole karne Stomilu, a w nim Rafał Kujawa przy biernej postawie obrońców zdołał swobodnie przyjąć piłkę na klatkę piersiową i strzałem z 5 metrów pokonał bezradnego Piotra Skibę. Co w tej sytuacji robili środkowi defensorzy gości, zapewne wiedzą tylko oni sami.

Jak się później okazało napastnik miejscowych miał dziś sporą ochotę go gry. Jeszcze przed przerwą po raz drugi wykorzystał niefrasobliwość gości we własnej szesnastce i podwyższył wynik spotkania na 2:0.

W pierwszej połowie piłkarze Zbigniewa Kaczmarka nie oddali żadnego (!) celnego strzału na bramkę Sebastiana Nowaka, oraz nie stworzyli sobie żadnej (!) dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Po zmianie stron olsztyński szkoleniowiec zdecydował się na wprowadzenie do gry Daniela Michałowskiego, który zmienił Szymona Kaźmierowskiego. Zajął on miejsce na lewej stronie pomocy, zaś Tomasz Bzdęga powędrował na pozycję środkowego napastnika. Pomocnik Stomilu mógł mieć znakomite wejście w mecz. Już w 51 minucie mocno uderzył z dystansu, ale piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. Chwilę później popisał się znakomitym podaniem do Grzegorza Lecha, który w sytuacji sam na sam z Sebastianem Nowakiem nie potrafił umieścić piłki w siatce. W tym fragmencie gry Stomil wyraźnie przejął  inicjatywę.

Niestety, przewaga gości nie trwała zbyt długo, a w 72 minucie było praktycznie po meczu. Tomasz Foszmańczyk otrzymał piłkę na 16 metrze od bramki Piotra Skiby i uderzył niezwykle precyzyjnie w samo okienko olsztyńskiej bramki.

Ku zdziwieniu kibiców, olsztynianie zdołali uzyskać chociaż honorowego gola. Moment radości sobie i kolegom dał Tomasz Bzdęga, który najpierw ładnym zwodem wymanewrował dwóch niecieczan, by po kilku sekundach płaskim strzałem ustalić na 3:1 wynik spotkania.

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Stomil Olsztyn 3:1 (2:0)

1:0 - Kujawa (21), 2:0 - (Kujawa (38), 3:0 - Foszmańczyk (72), 3:1 - Bzdęga (73)

Żółte kartki: Horvath (Termalica), Bucholc, Koprucki (Stomil)

Sędziował: Złotek (Stalowa Wola)

Termalica: Nowak – Piątek, Czerwiński, Pleva, Jarecki, Foszmańczyk, Rybski, Pielorz, Horvath (61 Sołdecki), Kiełb (73 Moskal), Kujawa (75 Schulmeister)

Stomil: Skiba – Bucholc, Koprucki, Hempel, Remisz (65 Kucharski), Łysiak (82 Żwir), Jegliński, Lech, Papka, Bzdęga, Kaźmierowski (46 Michałowski).