Liga gra! - II liga

Siarka niestraszna Olimpii

2013-09-14 17:48:16 Olimpia Elbląg, Siarka Tarnobrzeg,

Olimpia Elbląg pewnie pokonala Siarkę Tarnobrzeg 2:0. Fot. Michał Kuna

Olimpia Elbląg pokonała na własnym stadionie Siarę Tarnobrzeg 2:0. Bramki dla Elblążan strzelali odpowiedni Ichim i Graczyk.

Olimpia podrażniona zeszłotygodniową porażką w Suwałkach od pierwszych minut starała się narzucić swój styl gry. W trzeciej minucie Kołosov zagrał w pole karne do kopyckiego jednak zawodnika gospodarzy uprzedził jeden z obrońcow rywali. Kilkadziesiąt sekund później Ichima zagrał do niepilnowanego Leśniewskiego jednak jego strzał poleciał wysoko nad poprzeczką. W 15. minucie po raz kolejny Kopycki doszedł do strzału jednak tym razem uderzył niecelnie. W 27. minucie do bezpańskiej piłki dopadł Pietrewicz, który zdecydowal się na strzał, który okazał się niecelny. Dwie minuty później Olimpia udokumentowała swoją przewagę bramką. Graczyk dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Ichima, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Siarki. W 32. minucie z kontrą ruszyli gospodarze, Graczyk zagrał do niepilnowanego Kołosowa, który znalazł się w sytuacji sam na sam jednak nie zdołał pokonać bramkarza gości. W 41. minucie jeden z zawodników Siarki zagrał w pole karne Olimpii, a tam do piłki doszedł Truszkowski jednak uderzył niecelnie. Minutę później ten sam zawodnik mógł pokonać Rogaczowa jednak z okolicy 16 metrów uderzył niecelnie.

Drugą połowę leiej rozpoczęli przyjezdni, którzy już minutę po wznowieniu gry mogli doprowadzić do remisu za sprawą Truszkowskiego jednak jego strzał pewnie wyłapał Rogaczow. W 58. minucie po raz kolejny na strzał zdecydował się Truszkowski jednak piłka minęła bramkę gospodarzy. W 66. minucie pierwsża akcja Olimpii w drugiej częśći spotkania przyniosla jej bramkę. Graczyk przejął piłkę w polu karnym, zwiódł obrońców i strzałem przy słupku pokonał Melona. Kwadrans przed zakończeniem spotkania Siarka mogła zdobyć bramkę kontaktową jednak strzał głową Koczona minimalnie minął słupek. W ostatnch minutach Siarka przejęła inicjatywę i w ostatnich sekundach spotkania mogła strzelić bramkę kontaktową. Strzał zawodnika Siarki zatrzymał jeden z zawodników Olimpii, a zdaniem gości piłka minęła linie bramkową, sędzia nie miał wątpilości i nakazał grać dalej.

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:0 Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:0 Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:0 Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:0 Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:0