Liga gra! - I liga

Znowu bez wygranej przy Piłsudskiego. Stomil - Olimpia Grudziądz 0:1

2013-09-08 10:30:18 Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz

Piłkarze Stomilu znowu nie wygrali w Olsztynie. Fot. Artur Szczepański

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na własnym stadionie 0:1 z Olimpią Grudziądz. Bramkę olsztyński zespół stracił w 86 minucie z rzutu karnego.

Wczoraj w Olsztynie było gorąco. Nie tylko przez świecące słońce, ale również - bądź w głównej mierze - za sprawą piłkarzy miejscowego Stomilu. Kolejny brak zwycięstwa w meczu przy al. Piłsudskiego 69A z rywalem "do ogrania" musi budzić spory niepokój. U wszystkich, od prezesa po kibiców tego klubu. Ale po kolei.

Przebieg pierwszej części gry najcelniej określił pomocnik olsztynian Grzegorz Lech. - W pierwszej połowie stało się z nami coś dziwnego. Nie było nas w ogóle na boisku, nic nam nie wychodziło. Nie stworzyliśmy żadnej dogodnej sytuacji, nie utrzymywaliśmy się nawet przy piłce. Chciałbym przeprosić kibiców, którzy przychodzą na nasze mecze i nie mogą doczekać się zwycięstwa - mówił łamiącym się głosem piłkarz Stomilu. Faktycznie gospodarze w pierwszej połowie jedyne co mieli to... szczęście, że nie przegrywali. W 28 minucie rozpędzony Maciej Kowalczyk znalazł się w sytaucji sam na sam z Piotrem Skibą i tylko dzięki znakomitej interwencji bramkarza wynik pozostawał bez zmian.

Po przerwie obraz gry nieznacznie uległ zmianie. Podopieczni trenera Zbigniewa Kaczmarka zaczęli częściej gościć pod polem karnym Olimpii. Na efekty - w postaci groźnych sytuacji - nie trzeba było czekać zbyt długo. Dwa strzały olsztyńskich zawodników (Grzegorza Lecha i Bartosza Papki) znalazły się na słupku bramki Bartosza Fabiniaka. I kiedy publiczności zgromadzonej na stadionie wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów nadeszła 85 minuta. W sytuacji niejednoznacznej do oceny sędzia zawodów podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę zamienił Adam Cieśliński. Po takim ciosie Stomil nie podniósł się już z kolan i doznał pierwszej porażki na własnym stadionie w tym sezonie. Zaś licznik meczów bez zwycięstwa w Olsztynie rośnie w zastraszającym tempie.

Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 0:1 Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 0:1 Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 0:1 Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 0:1 Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 0:1

Zobacz pełną galerię zdjęć: Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 0:1

- Napewno nie wyglądało to źle. Zabrakło nam po prostu szczęścia. I ten karny na własne życzenie. Podyktowany moim zdaniem prawidłowo, bo faul był ewidentny. Wszedłem z ławki i starałem się pomóc kolegom z drużyny. Nie dostałem zbyt dużo czasu, ale ciesze się chociaż z tych kilkunastu minut - powiedział po meczu debiutujący w tym sezonie w barwach Stomilu, reprezentant Polski U-19 Karol Żwir.

O ocenę sytuacji panującej w olsztyńskim klubie pokusił się dziennikarz sportowy serwisu interia.pl Konrad Kaźmierczak.

- Wkrótce minie rok, odkąd Stomil ostatni raz wygrał przed własną publicznością w Olsztynie. To bardzo niepokojąca statystyka, dlatego dziwią mnie słowa trenera Zbigniewa Kaczmarka, który nadal bagatelizuje ten problem. Nie trzeba być wielkim ekspertem piłkarskim, aby zdiagnozować, że ta drużyna potrzebuje zmian zarówno pod względem personalnym jak i taktycznym. Nauczony doświadczeniami z poprzedniego sezonu trener powinien mieć tego świadomość, wyciągnąć wnioski, tymczasem nadal kurczowo trzyma się starych rozwiązań, które nie przynoszą żadnych efektów.

• Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)

0:1 - Cieśliński (86 k)

Żółte kartki: Głowacki, Kaźmierowski (Stomil), Banasiak, Ruszkul (Olimpia)

Sędziował: Szczech (Warszawa)

Stomil: Skiba - Bucholc, Koprucki, Kucharski, Hempel - Głowacki, Jegliński, Papka (78 Żwir), Lech, Bzdęga (73 Michałowski) - Kaźmierowski

Olimpia: Fabiniak - Banasiak, Staniek, Piter-Bucko, Pisarczuk - Gawęcki, Kłus, Smoliński (82 Suchocki, 87 Frańczak), Rogalski, Cieśliński - Kowalczyk (82 Ruszkul)