Więcej o A klasie: Nie wystartowała tylko grupa 1

2013-08-26 20:31:09 A klasa

Tylko pierwsza grupa A-klasy jeszcze nie wystartowała. Pora na podsumowanie kolejki w poszczególnych grupach warmińsko-mazurskiej "Serie A".

A-klasa (gr. II)

Jedna strzelona bramka i aż czternaście straconych - tak wygląda bilnas Jastrzębia Ględy po dwóch kolejkach A-klasy gr. II. Znacząco do pogorszenia statystyk przyczynił się zespół rezerw Barkasu Tolkmicko, który "ustrzelił" Jastrzębia aż dziewięć razy. Z kompletem punktów znajduje się MGKS Miłakowo, Huragan II Morąg oraz Wałsza Pieniężno. Nadal bez zdobyczy punktowej są ekipy Piasta Wilczęta, LZS-u Lubominu - Wilczkowo oraz Jastrzębia Ględy.

A-klasa (gr. III)

Ciężką przeprawę w Czerwonce miał SRKiS Danpol Knopin, który dopiero w osiemdziesiątej minucie objął prowadzenie za sprawą Janusza Niemca. Zwycięstwo przypieczętował golem z rzutu karnego Mariusz Kułakowski na cztery minuty przed końcem meczu. Szczęśliwie dla LKS-u Różnowo zakończył się mecz z Warmianką Bęsia. Najpierw jednak Warmianka objęła prowadzenie wykorzystując błąd gości przy wyprowadzeniu akcji piłkarzy z Różnowa. W drugiej połowie LKS doprowadził do wyrównania dzięki bramce Macieja Kowalskiego. Następnie sędzia tego meczu przyznał dla gospodarzy rzut karny. Bramkarz LKS-u wybronił strzał z jedenastu metrów i gra toczyła się dalej. Potem Warmianka po kontrowersyjnej (według LKS-u) bramce wyszła na prowadzenie. Jednak w ostatnich minutach meczu goście wywalczyli rzut wolny. Z okolic trzydziestego metra Konrad Grzanowicz uderzył silnie w światło bramki gospodarzy i dzięki błędowi golkipera Warmianki LKS wywalczył cenny jeden punkt.

A klasa (gr. IV)

Z mocnym akcentem zaczął sezon Zamek Kurzętnik aplikując Iksrze Smykówko aż osiem bramek (trzy bramki Rafała Jobsa i pięć trafień Mariusza Jaroszewskiego). O pechu może mówić KS Mroczno, który w pierwszym meczu pokonał rezerwy GKS-u Wikielec 3:0. Jednak WMZPN przyznał trzy punkty dla rezerw GKS-u, gdyż w drużynie gospodarzy przez około pięć minut nie występował żaden młodzieżowiec na boisku.

• Olimpia Kisielice - Czarni Rudzienice 2:2
  • Wel Lidzbark - Gmina Kozłowo 1:1
  • KS Tyrowo - Iskra Narzym 3:2
  • Zamek Kurzętnik - Iskra Smykówko 8:2
  • GSZS Rybno - Osa Ząbrowo 1:3
  • KS Mroczno-Grodziczno - GKS II Wikielec wo. 0:3