Liga gra! - II liga

Concordia zdobywa na wyjeździe trzy punkty

2013-08-18 19:14:24 Concordia Elbląg, Łukasz Nadolny

Concordia Elbląg wygrała po bramce Łukasza Nadolnego. Fot. Michał Kalinowski

Concordia Elbląg pokonała na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Nadolny.

Od początku spotkania zespól z Nowego Dworu Mazowieckiego przejął inicjatywę, a zespół Mirosława Pelca nastawiony był na grę z kontry. W trzeciej minucie stratę w środku pola zanotował Ulaszewski, piłkę przejął Szczepański, który

dośrodkował w pole karne jednak żaden z zawodników gospodarzy nie doszedł do piłki. W odpowiedzi Concordia zaatakowała prawą strona jednak dośrodkowanie jednego z zawodników "Conci" zostało wybite na rzut rożny. W 24. minucie w polu karnym znalazł się Stępień jednak jego strzał zablokował Szabat. Sześć minut później na strzał z dystansu zdecydował się Glaniewski jednak Sak nie miał żadnych problemów z obroną. Kilkadziesiąt sekund później Maślanka zagrał do Adamczyka, który zagrał w pole karne do Szczepańskiego ten głową zgrał piłkę do Melona jednak jego strzał zablokowali gracze z Elbląga.

W 38. minucie na strzał z przewrotki zdecydował się Zejglić jednak Sak pewnie złapał piłkę. Najlepszą okazję do zdobycia bramki gospodarze mieli w ostatniej minucie spotkania. Kiwała dośrodkował z lewej strony do piłki doszedł Rombiejewski jednak uderzył prosto w bramkarza.

W pierwszych minutach drugiej połowy gra toczyła się w środkowej części boiska. W 57. minucie Melon oddal strzał z szesnastu metrów jednak Zoch zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. W odpowiedzi Stępień uderzył z dystansu jednak nad bramką Saka. W 65. minucie zakotłowało się pod bramką gości. Zawiska najszybciej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i oddał strzał, który przed siebie odbił Zoch do odbitej piłki doszedł Adamczyyk jednak jego strzał minął o centymetry bramkę.

Kwadrans przed końcem spotkania na prowadzenie mogła wyjść Concordia jednak Martynowicz z najbliższej odległości nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Pięć minut przed zakończeniem spotkania w zamieszaniu w polu karnym pierwszy do piłki doszedł Łukasz Nadolny, który pojawił się na boisku cztery minuty wcześniej i pokonał Saka, który nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po zdobyciu bramki goście złapali wiatr w żagle i dwie minuty po zdobyciu bramki Szuprytkowski uderzał z dystansu, a jego strzał z trudem obronił Sak. Minutę do końca Martynowicz znalazł się w sytuacji sam na sam jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i zawodnicy z Elbląga mogli świętować pierwsze zwycięstwo sezonie. Dzięki zwycięstwu Concordia awansowała na 13 miejsce.

• Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Concordia Elbląg 0:1 (0:0)

0:1 - Nadolny (85)

Świt: Sak - Szabat, Drwęcki, Melao, Maślanka - Szczepański, Grzelak, Adamczyk, Kiwała - Rembiejewski, Melon

Concordia: Zoch, Szuprytowski, Lewandowski, Stępień, Lepczak, Ulaszewski, Korzeniawski, Zejglić, Martynowicz, Glaniewski