Liga gra! - II liga

Antek strzela, Rogaczow wyciąga. Legionovia - Olimpia Elbląg 1:2

2013-08-10 20:04:35 Olimpia Elbląg, Legionovia Legionowo

Dwie bramki dla Olimpii Elbląg strzelił Anton Kołosow. Fot. Michał Kuna

Dwa gole Antona Kołosowa dały Olimpii drugie zwycięstwo z rzędu. Elblążanie znowu ograli ekipę z Mazowsza, tym razem Legionovię 2:1.

Zespoł z Elbląga nie ukrywał, że do Legionnowa jedzie po trzy punkty i każdy inny rezultat niż zwycięstwo będzie dla zespołu niespodzianką. W pierwszych minutach spotkania jednak to gospodarze zaatakowali i byli bliscy pokonania Rogaczowa, ale strzał z lini pola karnago Tomczyka okazał się minimalnie niecelny.

W odpowiedzi na sytuację gospodarzy cztery minuty później Graczyk wygrał pojedynek główkowy, jednak uderzył niecelnie. Kilka sekund później jeden z obrońców beniaminka II lgi wybił piłkę z lini bramkowej po strzale Kołosowa. Niedługo później było już dokładniej...

W 38 min. dośrodkowanie Czerniewskiego na bramkę zamienił Kołosow, a dwie minuty później ten sam zawodnik wykorzystał znakomite prostopadłe podanie od Graczyka i podwyższył na 2:0. Dla napastnika Olimpii był to już czwarty gol w tym sezonie!

W drugiej części spotkania to gospodarze byli stroną dominującą. Niespełna trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę kontaktoą zdobył Złotkowski, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, jednak strzał zawodnika Legionovii obronił Rgaczow i to zespoł z Elbląga mógł dopisać do swojego kontak kolejne trzy punkty.

• Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg 1:2 (0:2)

0:1 - Kołosow (38), 0:2 - Kołosow (40), 1:2 - Złotowski (48)

Olimpia: Rogaczow - Ichim, Lewandowski, Czerniewski, Ressel, Kopycki, Piotrowski (90 Lisiecki), Pietrewicz, Skierkowski, Graczyk (76 Sawicki, 89 Molga), Kołosow