Mogło być lepiej, mogło i gorzej... Stomil Olsztyn - Energetyk ROW Rybnik 1:1

2013-08-04 02:08:55 Stomil Olsztyn, Energetyk ROW Rybnik

Bramkę dla Stomilu Olsztyn strzelił Paweł Łukasik. Fot. Artur Szczepański

Po ciekawym meczu Stomil Olsztyn zremisował na własnym boisku 1:1 z Energetykiem ROW Rybnik. Jedyną, ale za to piękną, bramkę dla Stomilu zdobył Paweł Łukasik.

Po remisowej inauguracji, obie ekipy chciały wygrać. Dzięki temu, mimo upału, kibice w Olsztynie obejrzeli zawody w niezłym tempie.

W Stomilu zdecydowanie na plus podziałały dwie roszady w składzie w stosunku do meczu z Arką (Dominik Kun za Bartosza Papkę i - przede wszystkim - Paweł Łukasik za Szymona Kaźmierowskiego), które sprawiły, że zespół od pierwszych minut dobrze prezentował się w ofensywie.

Jeszcze przed startem meczu piłkarz z Olsztyna zaprezentowali się w koszulkach z napisami: „Leszczu czekamy na Ciebie” solidaryzując się z kontuzjowanym bramkarzem Michałem Leszczyńskim, którego czeka operacja rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.

Mimo niezłego początku, wynik meczu otworzyli jednak goście. W 22 min. senegalski napastnik Idrissa Cisse skorzystał z błędu stopera Stomilu Dawida Kucharskiego, wyszedł sam na sam z Piotrem Skibą i pewnie trafił do siatki.

Stomil nie rzucił się do ataków "na hurra", ale czekał na swoją szansę i konsekwentnie budował ataki. Najpierw blisko zrehabilitowania się za wpadkę był Kucharski (dobra wrzutka Łukasika), a chwilę później efektowną bramkę zdobył sam "Pawlik". Napastnik Stomilu w swoim stylu nawinął obrońcą, a zaraz potem przepięknym strzałem w długi róg pokonał bramkarza.

W drugiej połowie przewagę miał Stomil, ale nie potrafił wykorzystać kilku dobrych okazji. Te najlepsze mieli Łukasik (bardzo dobra akcja Kuna) i Papka, który fatalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem (znakomite podanie Pawła Głowackiego).

W samej końcówce mecz na swoją korzyść mogli jednak rozstrzygnąć gospodarze, bo po szarży Cisse i jego starciu ze Skibą mocno zapachniało karnym. Na tyle mocno, że za głośne domaganie się "jedenastki" trener gości Ryszard Wieczorek wyleciał na trybuny.

Stomil Olsztyn - Energetyk ROW Rybnik 1:1 Stomil Olsztyn - Energetyk ROW Rybnik 1:1 Stomil Olsztyn - Energetyk ROW Rybnik 1:1 Stomil Olsztyn - Energetyk ROW Rybnik 1:1 Stomil Olsztyn - Energetyk ROW Rybnik 1:1

Zobacz pełną galerię zdjęć: Stomil Olsztyn - Energetyk ROW Rybnik 1:1

ZOBACZ SKRÓT MECZU

• Stomil Olsztyn — Energetyk ROW Rybnik 1:1

0:1 — Cisse (22), 1:1 — Łukasik (40)

Żółte kartki: Jegliński (Stomil), Jary, Muszalik, Cisse (ROW)

Sędziował: Lyczmański (Bydgoszcz)

Widzów: 1500

Stomil: Skiba – Bucholc, Kucharski, Remisz, Hempel – D. Kun, Głowacki, Lech (67 Michałowski), Jegliński, Bzdęga (64 Papka) – Łukasik (77 Kaźmierowski)

Energetyk: Skrzeszewski - Kutarba, Jary, Grolik, Krotofil - Buchała, Muszalik, Kostecki - Staniczek, Wieczorek, Feruga - Słodowy, Kurzawa, Cisse

PG, PZaj

=== === ===

Dla tych, który mało, wyjątkowo autorska relacja naszego reportera Pawła Zajączkowskiego:

Po meczu z Arką w Olsztynie wyraźnie odetchnęli z ulgą. Stomil uratował remis z faworyzowanym rywalem. Tym razem podopieczni Zbigniewa Kaczmarka mieli okazję zapunktować z beniaminkiem I ligi Energetykiem ROW Rybnik. Plan? Tylko zwycięstwo! Rzeczywistość? Tylko remis!

20 minut po meczu. Podchodzę do czarnoskórego, rosłego, zbudowanego atletycznie piłkarza gości. Gość nawija mi o meczu po angielsku (bo taki język ustaliliśmy) paręnaście sekund. I twierdzi jednoznacznie: "Bramkarz Stomilu dotknął moich nóg. Zgłosiłem to sędziemu, ale ten nie podyktował rzutu karnego". To opinia napastnika Energetyka ROW Rybnik Indrissy Cisse.

Czemu taki wstęp? Bo ta sytuacja w szczególny sposób obrazuje ten mecz… Początek jak zwykle z pompą. Bo to w Olsztynie! Zaczęli nasi. I jakoś tak nic się nie klei… I jakiś taki upał mamy… Od kilku minut wbija się w mój wzrok czarnoskóry napastnik gości Cisse. Chwilę potem po szybkiej kontrze Senegalczyk pokonuje bezradnego Skibę. Ale z pierwszej części meczu pamiętam też napastnika Stomilu, Pawła Łukasika.

Gość dostaje swoją szansę wyjścia w pierwszej jedenastce od wielkiego dzwona. I tym razem na boisku zapieprzal aż miło! Pawła zawsze lubiłem za jego skromność. Patrzę… 40 minuta - 1:1. Paweł Łukasik! Okej, nie mam pytań. Zakręcił obrońcą gości i oddał świetny strzał. Pozostała tylko radość.

"Cieszę się, że w ogóle wyszedłem od pierwszej minuty. To dla mnie nowość. W głębi duszy ta bramka cieszy, ale jednak to dla nas tylko remis" - powiedział mi po meczu, zdobywca gola dla Stomilu. Ale w głębi duszy Paweł był zadowolony z tego remisu. Uwierzcie mi. Bo brak punktów też był blisko...

W drugiej części meczu to Stomil ruszył agresywniej. Wydawało się to być dla niego jedynym ratunkiem. Wyklarowały się z tego dwie znakomite sytuacje. Serio - znakomite. I słowo niewykorzystane może słabo odwzorować to, co zrobili piłkarze Stomilu. To były sytuacje... hm... spartolone. No, jak ten Papka przerzucił piłkę nad poprzeczką to myślałem, że oszaleję! ;)

Ale i tak największą winę za wynik końcowy wziął na siebie, ku mojemu zaskoczeniu, Dawid Kucharski.

"No, pierwsza bramka to ewidentnie mój błąd. Nie ma co do tego dwóch zdań. Nie mam nic do powiedzenia oprócz tego" - powiedział ewidentnie smutny defensor Stomilu. Choć rozmawiał ze mną dłużej, żeby nie było, że jakiś gbur. ;)

Sytuacje z ostatnich minut meczu pokazały, jaką bronią jest kontratak. Rozpędzony Cisse wpadł w pole karne Stomilu i... No właśnie. Na pewno upadł w polu karnym. Jakby mnie ktoś spytał? Karny…

Mocno stresująca końcówka. W tej sytuacji trener Energetyka tak protestuje, że ląduje… odesłany na trybunach! Niestety odmówił dziennikarzowi TVP Olsztyn komentarza na temat swojego zachowania, my również się nie załapaliśmy.

"Ta pierwsza połowa nie wyszła nam do końca, ale w drugiej pokazaliśmy kawałek charakteru" przekonywał mnie za to Łukasz Jegliński, pomocnik „Dumy Warmii”.

Mecz zakończył się podziałem punktów. Stomil na zwycięstwo musi poczekać do następnego tygodnia.