forBet promocja

News - Inne

I-ligowy futsal w Lubawie!

2013-07-29 23:49:50 Constract Lubawa

Logo Constract Lubawa. Fot. constract.futbolowo.pl

Logo Constract Lubawa. Fot. constract.futbolowo.pl

W sezonie 2013/14 grający dotychczas w lokalnych ligach zespół Constractu Lubawa poczyni wielki krok naprzód i wystąpi w I lidze fustalu (zaplecze ekstraklasy).

Młody zespół z Lubawy dotychczas próbował swoich sił w lidze w swoim mieście oraz w silnych rozgrywkach na terenie Iławy. Największym sukcesem Constractu jest jednak jak na razie udział w rozgrywkach Pucharze Polski w Futsalu w sezonie 2012/2013, kiedy to dotarli do 1/16 finału i przegrali 1-6 z grającym w ekstraklasie zespołem AZS UG Gdańsk.

Skład drużyny tworzą miejscowi zawodnicy, którzy w większości mają za sobą występy juniorskim bądź seniorskim zespole Motoru. Co ciekawe, niektórzy z nich jeszcze w ubiegłym sezonie występowali w rozgrywkach III ligi (m.in. obrońca Dawid Ksiuk czy napastnik Arkadiusz Modrzewski), a teraz postanowili poświęcić się w pełni rozgrywkom futsalowym. Oprócz Constractu w północnej grupie I ligi zagrają: AZS UG Gdańsk, KS Gniezno, AZS UW Warszawa, Helios Białystok, Red Dragons Pniewy, TAF Euro Drób Toruń, Vamos Gdańsk, UKS Orlik Mosina i Unisław Team. Premierowy mecz lubawianie rozegrają 29 września na wyjeździe z KS-em Gniezno.

Ekipa Constractu rozpoczęła już przygotowania do rozgrywek, a w ich trakcie planuje przetestować kilku zawodników, którzy mogą wzmocnić zespół. Plan przygotowań wygląda następująco:

 • 4 sierpnia 11:00 Elbląg (wyjazd)
 • 7-11 sierpnia obóz Rybno (planowany sparing z miejscowym zespołem)
 • 17 sierpnia 19:00 AZS Warszawa (wyjazd)
 • 24 sierpnia ??:?? KS Toruń (dom) 
 • 28 sierpnia  ??:?? KS Toruń (wyjazd)
 • 1 września ??:?? Unisław Team (wyjazd)
 • 7-8 września turniej Malwee Cup w Łodzi 
 • 14-15 września dwumecz z Vamos Gdańsk (wyjazd)

Warto wspomnieć, że Constract Lubawa nie jest pierwszym (tak jak informuje strona wmzpn.pl), lecz drugim zespołem z naszego województwa, który próbuje swoich sił w centralnych rozgrywkach futsalowych. Nie wszyscy bowiem pamiętają, że w sezonie 2002/2003 na najwyższym szczeblu rozgrywkowym występowała drużyna ITR-Jeziorak Iława, która sezon wcześniej zdecydowanie zajęła 1 miejsce w pierwszej grupie II ligi. W barwach ITR-u-Jezioraka występowali wtedy tacy zawodnicy, jak m.in. Jarosław Płoski, Mariusz Opałka, Wojciech Tarnowski czy Tomasz Zakierski.

TS

źródło: własne, constract.futbolowo.pl

Komentarze

 1. Docent 2013-07-30 09:31:44 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #34344 0:0 zgłoś

  Czarno to widzę , jednym słowem zachcianka młodego człowieka by być wielkim ale na to trzeba czasu i współpracy z Motorem a nie podkupywanie zawodników obiecując im złote góry euforia szybko minie i nastanie wielki zal zawodników że nie to im było obiecane to tak jak w Jezioraku ile są warte zapewnienia Palucha

Dodaj swój komentarz

        
#  # # #### 
#  # # #   
#  # # #### 
#  # #   # 
 # # # #  # 
 ##  # ####