Nasi w Ekstraklasie: Bramkarzami region stoi!

2013-07-23 10:19:52 Norbert Witkowski, Rafał Gikiewicz, Zbigniew Małkowski, Jonatan Straus

Rafał Gikiewicz stał się pierwszym bramkarzem Śląska. Fot. Artur Szczepański

Za nami pierwsza kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Wraz z nią ruszyliśmy także my. Oto w jakiej formie są piłkarze z Warmii i Mazur, występujący na boiskach Ekstraklasy.

Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

Z powodu kontuzji Daniel nie zdołał wystąpić w  zwycięskim 5:1 meczu przeciwko Widzewowi Łódź.

Łukasz Broź (Legia Warszawa)

Cały mecz z Widzewem Łódź przesiedział na  ławka rezerwowych, co jest dla nas sporym zaskoczeniem. W pierwszej jedenastce wystąpił Jakub Rzeźniczak, zdobywając jedną z bramek. To pierwsze ostrzeżenie dla Łukasza, że ten sezon może być dla niego bardzo trudny.

Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

Zbyszek rozegrał pełne 90 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław. Interweniował pięć razy. Nie wpuścił żadnego gola. Bronił pewnie. Korona bezbramkowo zremisowała ze Śląskiem.

Ocena dwadozera.pl: 7/10

Tomasz Lisowski (Korona Kielce)

Na konto obrońcy Korony zapisujemy 90 minut w meczu ze Śląskiem. Pewny występ Tomka. Nie dawał się ogrywać pomocnikom Śląska, a dodatkowo z przodu robił sporo wiatru. Zrealizowanie planu na dobre wejście w sezon zdaje się być w zasięgu ręki.

Ocena dwadozera.pl: 6/10

Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

Paweł wyszedł na mecz w pierwszym składzie i go dokończył. Otrzymał żółtą kartkę. Poza tym często wymieniany przez komentatorów. Był aktywny, walczył. Dobry mecz w  wykonaniu Pawła.

Tomasz Ptak (Jagiellonia Białystok)

Tomek spędził 90 minut na ławce rezerwowych w wyjazdowym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz. Jego zespół pokonał beniaminka Ekstraklasy 1:0.

Jonatan Straus (Jagiellonia Białystok)

Rozegrał całe, zwycięskie spotkanie w Bydgoszczy. To za faul na Jonatanie, Hermes otrzymał jedną z dwóch żółtych kartek. W przekroju całego meczu lewy obrońca Jagiellonii zaprezentował się bardzo dobrze.

Norbert Witkowski (Górnik Zabrze)

Norbert rozegrał 90 minut przeciwko Wiśle Kraków. I co jest dla niego najważniejsze, zachował czyste konto. Mamy nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Tomasz Wełnicki (Górnik Zabrze)

Pomimo że był awizowany przez dziennikarzy „Przeglądu Sportowego” w pierwszym składzie, to jednak znalazł się na ławce rezerwowych. I już z niej nie wstał. A przynajmniej nie po to, by wejść na boisko.

Damian Garbacik (Lechia Gdańsk)

Poza kadrą w meczu z Podbeskidziem.

Paweł Dawidowicz (Lechia Gdańsk)

Paweł wystąpił w kapitalnym meczu z Podbeskiedziem Bielsko-Biała. Rzutem na taśmę podopieczni Czesława Michniewicza uratowali remis. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 Mamy nadzieję, że fakt występu w pierwszym meczu w podstawowym składzie będzie dla niego furtką do kolejnych występów.

Krzysztof Iwanowski (Lechia Gdańsk)

Krzysztof był poza kadrą meczową.

Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław) 90 minut w meczu z Koroną

Bardzo się cieszymy, gdy widzimy, że w pierwszym składzie Śląska widnieje jego nazwisko. Chłopak ma niesamowitą wolę walki. Pojawił się w bramce Śląska pod koniec ubiegłego sezonu. Miejsca nie ustępuje do dziś. Jeśli chodzi o mecz z Koroną to powiemy tak: widać po Rafale, że nabiera niezmiernej pewności siebie.

Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Krystian cały mecz spędził w rezerwie swojego zespołu. Może to i lepiej, gdyż Legia przejechała się po Widzewie 5:1. Z takiej porażki ciężko się podnieść. A Krystian w niej nie uczestniczył. Zakładamy się o dobre piwo, że w kolejnym meczu Widzewa wystąpi od pierwszej minuty.

Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok)

Paweł nie doczekał się swojego występu. Cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, będąc do dyspozycji trenera Stokowca.

Hubert Otręba (Ruch Chorzów)

Poza kadrą meczową w spotkaniu z Lechem Poznań. Jego zespół na 7 minut przed końcem rywalizacji uratował remis. Szczęśliwym strzelcem gola był Marcin Malinowski.