News - Sparingi - I liga

Sparing: Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 2:1

2013-07-14 22:22:56 Wigry Suwałki, Stomil Olsztyn, Piotr Łysiak

Przed grą kontrolną w Suwałkach zarówno trener Stomilu Zbigniew Kaczmarek, jak i jego podopieczni zapowiadali, że w końcu czas na zwycięstwo w letnim sparingu (do meczu z Wigrami Stomil przegrał wszystkie pięć meczów). Niestety, z zapowiedzi wyszły nici, bo Stomil przegrał po raz kolejny...

Do przerwy nie było źle, bo – po golu Piotra Łysiaka – Stomil dość szybko wyszedł na prowadzenie i kontrolował grę. Bramkowych okazji było jednak niewiele.

- Przechwyciliśmy piłkę na 30 metrze od bramki rywali, Tomek Bzdęga podał do Bartka Papki, a ten wypuścił mnie ładnie w uliczkę. Strzeliłem obok bramkarza przy bliższym słupku - opisuje Piotr Łysiak, strzelec jedynej bramki dla Stomilu.

Na drugą połowę wyszła druga jedenastka i… wszystko się posypało, a zmiennicy nie zdołali utrzymać prowadzenia. Kilka minut po wznowieniu gry gospodarze wyrównali, a na niespełna 20 minut przed końcem zdobyli zwycięską bramkę, dokumentując tym samym wyraźną przewagę.

- Gospodarze bardzo podostrzyli grę i efekt był taki, że kończyliśmy mecz w „dziesiątkę”, bo z boiska wyleciał Szymon Kaźmierowski – mówi Adam Łopatko, drugi trener Stomilu. – To nie był w naszym wykonaniu dobry mecz – dodaje szkoleniowiec.

Wyniki letnich sparingów zaczynają niepokoić. O ile porażki z zespołami z Ekstraklasy (Lechią Gdańsk i Jagiellonią Białystok) można było jeszcze zrozumieć i wytłumaczyć, o tyle wpadki w grach kontrolnych z Wigrami i – w środę – z beniaminkiem I ligi płocką Wisłą, już martwią. A przecież do ligi zostały już tylko niecałe dwa tygodnie.

Dla porządku dodajmy jeszcze, że dla gospodarzy z Suwałk mecz ze Stomilem był okazją do uczczenia jubileuszu powstania klubu – stąd nietypowa godzina (19.47) spotkania.

W olsztyńskiej drużynie zabrakło natomiast jednego z trzech zakontraktowanych niedawno graczy. Doświadczony stoper Dawid Kucharski zmaga się jeszcze z drobnym urazem. Do pierwszego meczu ligowego z Arką Gdynia powinien być już jednak w pełnej dyspozycji.

• Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)

0:1 – Łysiak (14), 1:1 – Gehhan (53), 2:1 – Czapa (72)

Stomil: Leszczyński (46 Skiba) – Bucholc (46 Mroczkowski), Koprucki (46 Tomkiewicz), Remisz (46 Szymonowicz), Hempel (46 Dziemidowicz) – Papka (46 Żwir), Łysiak (46 Michałowski), Lech (46 Łukasik), Jegliński (46 Głowacki), P. Kun (46 D. Kun) – Bzdęga (46 Kaźmierowski)