News - III liga - IV liga

Sparing: OKS II Stomilowcy Olsztyn - Mrągowia Mrągowo 2:1

2011-02-19 17:06:57 OKS II Stomilowcy Olsztyn, Mrągowia Mrągowo, Tomasz Żakowski, Piotr Żurawel, Jakub Sierzputowski

OKS II Stomilowcy mają patent na Mrągowię. Wygrali z nimi latem, wygrali i zimą. Na Dajtkach Stomilowcy ograli podopiecznych Andrzeja Biedrzyckiego 2:1.

- Był to kolejny sparing z dobrym przeciwnikiem. Cieszy wygrana, jednak podchodzimy do tego spokojnie bo w takich spotkaniach najważniejsze jest zdobyte doświadczenie, późniejsza analiza i wyciągnięcie odpowiednich wniosków - uważa Dariusz Maleszewski, trener Stomilowców.

Równie spokojnie do wyniku konfrontacji podszedł Andrzej Biedrzycki, opiekun III-ligowej Mrągowii.

- Do wyników na razie jeszcze nie przykładam wagi - przekonuje "Biedrza". - Chodzi o to, by dać się sprawdzić chłopakom, którzy walczą o miejsce w składzie i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Trenerowi Mrągowii oddać trzeba, że w jego zespole zabrakło aż czterech podstawowych graczy. Tomasz Strzelec i Piotr Osmański grają w akademickich mistrzostwach Polski w futsalu, Daniel Chiliński miał egzamin na studiach, a Damian Majak po sparingu z ŁKS Łomża jest wyłączony z gry na co najmniej dwa miesiące. Po raz pierwszy od pół roku na boisku pokazał się za to - wracający po kontuzji - doświadczony Michał Kościuczuk.

Mimo osłabień pierwsza połowa spotkania należała zdecydowanie do piłkarzy Mrągowii. Gracze Biedrzyckiego mogli w pierwszej połowie strzelić kilka bramek, ale udało im się to tylko raz - do siatki, po podaniu Piotra Karłowicza, trafił Jakub Sierzputowski.

W drugiej połowie Stomilowcy zagrali o wiele bardziej zdeterminowani i nie schodzi z połówki rywala. Przyniosło to skutek w postaci bramki wyrównującej - w zamieszaniu w polu karnym idealnie nogę dostawił Piotr Żurawel i doprowadził do remisu.

Zwycięska bramka padła w ostatniej minucie gry. Z boku boiska dośrodkowywał Mateusz Różowicz, a próbujący wybić futbolówkę Tomasz Żakowski, zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki...