News - Sparingi - I liga

Sparing: Wisła Płock - Stomil Olsztyn 2:1

2013-07-10 15:40:42 Stomil Olsztyn, Wisła Płock

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w Płocki. Fot. Artur Szczepański

Niby nie jest źle, ale jednak wyniki nie napawają optymizmem. Piłkarze Stomilu Olsztyn znowu przegrali. Tym razem ulegli płockiej Wiśle, a więc beniaminkowi I ligi 1:2.

Gola na 0:1 Stomil stracił tuż przed końcem pierwszej połowy. Obrońcy źle obliczyli lot piłki i sytuację musiał ratować bramkarz Piotr Skiba. Golkiper zamiast wybijać na aut, zdecydował się jednak na wykop w pole. Do piłki dopadł były piłkarz Stomilu Paweł Kaczmarek i efektownie przelobował niedawnego kolegę z szatni.

Drugiego gola olsztynianie stracili już na początku drugiej połowy. Wisła wyprowadziła skuteczną akcję po stracie Stomilu w środku boiska.

Nieco później, przy stanie 2:0, na kilka minut przed końcem meczu, karnego nie wykorzystał Paweł Łukasik, którego strzał wybronił Seweryn Kiełpin. Honorowe trafienie dla Stomilu zaliczył za to... Łukasz Nadolski. Jak? Sam na sam z bramkarzem płocczan wyszedł Karol Żwir, ale Kiełpin zdołał odbić piłkę; zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że futbolówka trafiła w Nadolskiego i wpadła do siatki.

- Wyszedłem sam na sam. Strzeliłem, a bramkarz odbił piłkę i trafił w nadbiegającego obrońcę - opisuje sytuację Żwir. - Robię na treningach wszystko, żeby trener w lidze dawał mi więcej szans niż w poprzednim sezonie. W drugiej połowie graliśmy dobrze. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, tylko niestety zabrakło wykończenia.

• Wisła Płock - Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)

1:0 - Kaczmarek (43), 2:0 - Sekulski (48), 2:1 - Nadolski (88 s)

Stomil: Skiba (61 Leszczyński) - Bucholc (61 Mroczkowski), Koprucki (61 Tomkiewicz), Remisz (61 Szymonowicz), Hempel (61 Dziemidowicz) - D. Kun (61 Żwir), Jegliński (61 Łysiak), Głowacki (61 Michałowski), Lech (61 P. Kun), Bzdęga (61 Papka) - Kaźmierowski (61 Łukasik)