Antek trafia, ale Olimpia nie daje rady. Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 3:2

2013-06-15 20:45:30 Olimpia Elbląg, Pelikan Łowicz

Olimpia Elblag przegrałą w Łowiczu. Fot. Michał Kuna

Nie pomogły dwa gole Piłkarza Roku 2012 Antona Kołosowa. Po ciekawym, zaciętym meczu Olimpia Elbląg przegrała w Łowiczu 2:3 z Pelikanem.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 7 min. za sprawą Konrada Kowalczyka objęli prowadzenie. Dwie minuty później wynik meczu podwyższyć mógł Solecki jednak jego strzał zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Aleksieja Rogaczowa.

Pierwsze zagrożenie Olimpii pod bramką gospodarzy przyniosło efekt w postaci bramki. Po rzucie rożnym w polu karnym niepilnowany znalazł się Anton Kołosow i z pięciu metrów bez problemu umieścił piłkę w bramce.

Radość zespołu z Elbląga z bramki trwała jednak jedynie dziesięć minut. W 31 min. ponowne prowadzenie Pelikanowi dał był zawodnik Olimpii Mykoła Dremluk, który z rzutu karnego pokonał Rogaczowa.

Pięć minut później gospodarze mogli podwyższyć, ale po raz drugi w tym spotkaniu elblążan uratował słupek. Ale uderzenie nr 3 i tak nadeszło. Kilka sekund przed zakończeniem pierwszej połowy na 3:1 podwyższył Rafał Kujwa, który strzałem z dystansu nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry zdobył Kołosow, jednak do końca wynik nie uległ zmianie.

TABELA II LIGI

• Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 3:2 (3:1)

1:0 - Kowalczyk (8), 1:1 - Kołosow (21), 2:1 - Dremluk (32 k), 3:1 - Kujawa (45), 3:2 - Kołosow (90)

Sędziował: Śliwa (Kielce)

Pelikan: Jędrzejewski - Kowalczyk (84 Mycka), Dremluk, Łakomy, Ceglarz (88 Fabijański), Wyszogrodzki, Zwoliński (55 Maksymow), Pomianowski (78 Bojańczyk), Solecki, Jackiewicz, Kujawa

Olimpia: Rogaczow - Ressel, Lewandowski, Broniarek (46 Maciążek), Nadijewskij, Raduszko (51 Kopycki), Molga, Pietrewicz (69 Lisiecki), Graczyk, Skokowski (64 Piotrowski), Kołosow