Liga gra! - Nasi za granicą

Nasi w Ekstraklasie: Broź poprowadził Widzew, aż trzech między słupkami

2013-05-08 01:28:43 -

Łukasz Broź. Fot. widzew.pl

To nie była kolejka, która rzuciła na kolana. W głowach się bowiem nie mieści, że przez 90 minut rywalizacji mistrza Polski z Pogonią padają dwa (!) celne strzały na bramkę. No, i w takiej właśnie lidze gra garstka reprezentantów naszego regionu. Oto jak wypadli w ostatniej serii spotkań.

• Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

Zbyszek od dłuższego czasu pozostaje pewnym punktem swojego zespołu. Nie inaczej było w piątkowej konfrontacji z Polonią Warszawa. Choć byłemu bramkarzowi Stomilu nie udało się obronić rzutu karnego Aleksandra Todorovskiego, to z przekroju całego spotkania zasługuje na wysoką notę. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, zaliczył kapitalną interwencję po strzale Todorovskiego z rzutu wolnego. Przy kolejnych próbach Daniela Gołębiewskiego, Łukasza Piątka oraz Pawła Wszołka także nie dał się zaskoczyć.

Ocena dwadozera.pl: 6/10

• Tomasz Lisowski (Korona Kielce)

To nie był jakiś szczególny mecz kapitana Korony. Widzieliśmy zdecydowanie lepsze.  Co prawda nie popełnił żadnego kardynalnego błędu, ale też nie wykazał się niczym na plus. Być może odczuwa jeszcze skutki kontuzji sprzed tygodnia, choć tu akurat jesteśmy dalecy od  łatwo przychodzącego usprawiedliwiania zawodnika. Tak czy inaczej, szału nie ma. Tomka stać na dużo więcej, z czego sam powinien zdawać sobie sprawę.

Ocena dwadozera.pl: 4/10

• Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

Jeszcze tydzień temu wyszedł w pierwszej jedenastce, a już w piątek musiał przystać na ławkę rezerwowych. Zaraz po przerwie zastąpił bezproduktywnego Michała Janotę. Obiektywnie przyznajemy, że nie była to dobra decyzja Leszka Ojrzyńskiego. Paweł nie zaliczy tego występu do udanych. Swoją obecność na boisku najwyraźniej zaznaczył przepychanką w polu karnym, za którą otrzymał żółtą kartkę. A tak z innej beczki: Korona dołączyła do niechlubnego grona klubów, które nie płacą za grę swoim piłkarzom i… od razu spuściła z tonu. Nie ma sianka, nie ma granka?

Ocena dwadozera.pl: 3/10

• Łukasz Broź (Widzew Łódź)

Bardzo dobry występ przeciwko Jagiellonii Białystok, ukoronował zdobyciem gola. I właśnie to w Łukaszu najbardziej cenimy.  Jego ofensywne usposobienie oraz umiejętność wykończenia akcji. To już czwarte trafienie Widzewiaka w tym sezonie. A mniej zorientowanym czytelnikom przypominamy, że urodzony w Giżycku piłkarz to… obrońca. Łodzianie pewnie rozprawili się z ekipą Tomasza Hajty 3:0.

Ocena dwadozera.pl: 8/10

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Pomocnik Widzewa zaliczył mocne wejście z ławki rezerwowych. Potrzebował zaledwie dwóch minut, by popisać się fantastyczną asystą. Zagranie piętą do Łukasza Brozia zrobiło na nas spore wrażenie. Żałujemy tylko, że przebywał na placu gry zaledwie 20 minut. Tegorocznemu maturzyście życzymy połamania pióra i liczymy na dłuższy występ w Poznaniu.

• Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze)

To już drugie spotkanie z rzędu, w którym napastnik Górnika pozostaje poza kadrą meczową. Kryzys formy byłego kadrowicza Leo Benhakeera zdaje się być większy, niż przypuszczaliśmy. Choć dostrzegamy także spadek formy całej drużyny Adama Nawałki. Śląska ekipa niespodziewanie przegrała z ostatnim GKS-em Bełchatów 0:2.

• Norbert Witkowski (Górnik Zabrze)

Brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale najbardziej na roszadach w jedenastce zabrzan zyskał… były bramkarz Stomilu. Zobaczymy jak długo zadomowi się w bramce Górnika, skoro w wiosennym debiucie zdążył wpuścić dwa gole. Jedyne interwencje Norberta to dwukrotne wyciąganie piłki z siatki. Brutalna ta nasza Ekstraklasa…

Ocena dwadozera.pl: 2/10

• Rafał Dzierbicki (GKS Bełchatów)

W oczekiwaniu na ekstraklasowy debiut Rafał otrzymał szansę zaprezentowania swoich umiejętności w zespole Młodej Ekstraklasy. Zatem na konto bełchatowskiego pomocnika zapisujemy 20 minut.

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

Nareszcie doczekał się ligowego debiutu tej wiosny. Zachował czyste konto, choć akurat o to nie było zbyt trudno. Oba zespoły oddały dwa strzały na bramkę w całym meczu, co dobitnie odzwierciedla poziom tej rywalizacji. Doskonale interweniował po strzale z dystansu Bartosza Ławy. Mamy nadzieję, że Stanislav Levy ostatecznie przekona się do umiejętności Rafała. My od dawna uważamy, że na zespół Śląska są wystarczające.

Ocena dwadozera.pl: 5/10

• Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

Trener mistrzów Polski lubi zaskakiwać. Na mecz z Pogonią Szczecin posłał do ataku niedoświadczonego Jakuba Więzika. W 63 min. na boisku pojawił się jednak Łukasz. Cóż, wiele dobrego o tym występie nie sposób napisać. Brał udział w akcji, po której wrocławianie wymęczyli zwycięskiego gola. I na tym kończymy.

• Daniel Lukasik (Legia Warszawa)

Etatowy defensywny pomocnik Legii traci miejsce w podstawowym składzie. W rywalizacji z Lechią Gdańsk od trenera Urbana dostał zaledwie 13 minut. Bezbarwnym minut.

• Damian Garbacik (Lechia Gdańsk)

Na boiskach Ekstraklasy wciąż bez choćby minuty. Za to w drużynie Młodej Ekstraklasy wystąpił w drugiej połowie. Zaś dla „Bobo” Kaczmarka nadchodzą trudne dni. W wywiadzie dla weszło.com były sędzia Andrzej Czyżniewski zasugerował, że ówczesny trener Stomilu brał udział w korupcyjnym procederze. Czekamy na ripostę szkoleniowca Lechii.