News - Nasi za granicą

Nasi za granicą: Kurto powalczy w barażach

2013-05-06 15:47:00 Filip Kurto, Adrian Mierzejewski, Tomasz Wełnicki, Bartosz Białkowski

Filip Kurto. Fot. rodajc.nl

Tonasz Wełnicki wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie swojego zespołu, a Filip Kurto zagra w barażach o utrzymanie w Eredivisie.

• Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV)

Wydaje się, że obrońca na stałe wskoczył do pierwszego składu SV Kapfenberg. W piątek jego zespół pokonał rywali 2:1, a Wełnicki na placu gry przebywał do 81 minuty.

• Bartosz Białkowski (Notts County FC)

Rozgrywki ligowe zakończone.

• Filip Kurto (Roda JC Kerkrade)

Kkolejny mecz w podstawowym składzie i kolejny w którym "przyjął" kilka bramek. Tym razem Roda przegrała na wyjeździe 5:3. Filip nie zawinił przy stracie żadnej z bramek jednak swoja postawą nie uratował zespołu od porażki. Roda po tym spotkaniu zapewniła sobie baraże o byt w Eredivisie.

• Adrian Mierzejewski (Trabzonspor)

Po raz kolejny wyszedł w podstawowej "11" swojego zespołu. Nie wyróżnił się niczym szczególnym i został zdjęty w 61 minucie gdy jego zespół remisował 0:0. Po tym jak Polak opuścił plac gry Trabzonspor strzelił jedną, a stracił dwie bramki.

Znasz zawodnika z naszego regionu, który występuję za granicą, a nie piszemy o jego poczynaniach? Podpowiedz nam o nim w komentarzu, a przy następnym podsumowaniu nie pominiemy go!