Koniec pięknej passy. Olimpia - Siarka 0:1

2013-05-04 19:51:07 Olimpia Elbląg, Siarka Tarnobrzeg

Olimpia Elbląg przegrała 0:1 z Siarką Tarnobrzeg. Fot. Michał Kalinowski

Olimpia Elbląg przegrała na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzego 0:1. Jedyna bramka padła w 82 minucie. To koniec pięknej passy elblążan, którzy wiosną przegrali dopiero po raz pierwszy. Fenomenalną passę zakończył również Aleksiej Rogaczow.

Zespół dospodarzy od pierwszych minut starał narzucić się swój styl gry rywalom. W pierwszym kwadransie spadkowicz przeważał jednak nie potrafił udokumentoeać przewagi na bramkę. Goście próbowali grać z kontrataku jednak zazwyczaj ich akcję kończyły się na dwadzieścia metrów przed polem karnym gospodarzy. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie zmarnował Anton Kołosow, który po dośrodkowaniu Piotra Skokowskiego doszedł do znakomitej sytuacji jednak strzelił obok bramki.

Początek drugiej połowy był identyczny jak pierwszej. Olimpia wyszła usposobiona ofensywnie, a efektem tego była sytuacja z 57 min., kiedy Kiriił Raduszko nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Siarki. W ostatnim kwadransie to przyjezdni przejęli inicjatywe i w 82 minucie zdobyli zwycięską bramke. Dośrodkowanie z rzutu roznego na bramkę zamienił Marcin Truszkowski.

Elblążanie stracili pierwszą bramkę w rundzie wiosennej (10-tą w sezonie), a bramkarz Olimpii zakończył swoją passę bez puszczonego gola na 973 minutach. Niestety, oznaczało to również pierwszą porażkę.

W doliczonym czasie Olimpia za sprawą Kamila Graczyka mogla doprowadzić do remisu, jednak strzał wychwanka Wałszy Pieniężno zatrzymał się na słupku.

• Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)

0:1 - Truszkowski (83)

Żółte kartki: Lewandowski, Pietrewicz (Olimpia) - Sulkowski, Wolan, Stępień, Cichos (Siarka)

Sędziował: Pożarowszczyk (Lublin)

Widzów: 1 500

Olimpia: Rogaczow - Broniarek, Ichim, Lewandowski, Ressel,  Raduszko (80 Sedlewski), Kołosow, Pietrewicz, Graczyk, Skokowski (90 Lisiecki), Kopycki (78 Wierzba)

Siarka: Beszczyński (63 Ćwiczak) - Ciesielski (23 Mahamadou), Grunt,  Korona, Sulkowski, Stępień,  Michalski (90 Tyburski), Piątkowski, Wolan, Kowalski (89 Cichos), Truszkowski