Temat dwadozera.pl - V liga

W Piszu po staremu

2011-02-13 02:12:33 Mazur Pisz, Krzysztof Rumiński

Piski Mazur (żółte stroje) jesienią wywalczył 18 punktów i zajmuje 11. miejsce w grupie 1 ligi okręgowej. Fot. Łukasz Szymański.

Piski Mazur (żółte stroje) jesienią wywalczył 18 punktów i zajmuje 11. miejsce w grupie 1 ligi okręgowej. Fot. Łukasz Szymański.

Krzysztof Rumiński pozostał prezesem Mazura Pisz. W niedzielę piszanie, którzy grają w grupie 1 ligi okręgowej rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym.

Krzysztof Rumiński ponownie został wybrany prezesem Mazura Pisz. Znany w Piszu działacz sportowy pełnił funkcję od kilku lat, zastępując na stanowisku Mieczysława Skrzatka. Inne funkcje w nowym zarządzie sprawować będą: Marian Pietraszko, Józef Rutkowski, Wiesław Krzyżański i Krzysztof Czerwiński.

W zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w Urzędzie Miasta w Piszu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta oraz kibice, którzy wytknęli zarządowi sporo błędów. Sympatycy zaproponowali jednak także swoją pomoc. Kibice podjęli się m.in. utworzenia oficjalnej strony internetowej klubu.

Mazur od kilku lat boryka się z problemami finansowymi, korzystając głównie z dotacji miejskich, a w zespole seniorów grają praktycznie tylko młodzi wychowankowie. W poprzednim sezonie piszanie dramatycznie bronili się przed degradacją. Jesienią spisywali się lepiej. Ich dobra postawa w meczach wyjazdowych (wywalczyli aż 14 z 18 punktów) była niespodzianką. Pierwszą fazę rozgrywek zakończyli na 11. miejscu.

Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze z Pisza rozpoczęli w połowie stycznia. Nastoletni zawodnicy w czasie ferii wzięli udział w dwutygodniowym obozie dochodzeniowym, trenując dwa razy dziennie. W niedzielę o godz. 15 w Kętrzynie Mazur zagra pierwszy sparing. Rywalem będzie Kłobuk Mikołajki.

 

luc

Komentarze

 1. leonardo 2011-02-13 03:32:55 (atm.reszel.arkusnet.pl) #1089 0:0 zgłoś

  Spadek

 2. kibic 2011-02-13 02:26:32 (alfa.danet.com.pl) #1088 0:0 zgłoś

  Poświata zawodnik bardzo wartościowy! W III lidze spokojnie dałby sobie radę!

Dodaj swój komentarz

        
##### # #### 
 #  # #   
 #  # #### 
 #  #   # 
 #  # #  # 
 #  # ####