Krótko - V liga - Sparingi

Sparing: Jeziorak Iława - Rodło Kwidzyn 5:2

2013-03-10 21:20:55 Jeziorak Iława, Rodło Kwidzyn

Jeziorak Iława w przedostatnim sparingu wygrał 5:2 z Rodłem Kwidzyn. Fot. Karol Synowiec

Jeziorak Iława w przedostatnim sparingu wygrał 5:2 z Rodłem Kwidzyn.

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Marka Czachorowskiego, który od pierwszych minut zagrażali bramce zespołu z Kwidzyna. Piłkarze z Iławy śmiało rozgrywali piłkę i atakowali bramkę gości. Jest takie piłkarskie porzekadło które mówi: "My gramy, oni strzelają" - tak też się niestety stało. W pewnym momencie po błędzie i stracie piłki przez jednego z piłkarzy Jezioraka, goście przejęli futbolówkę i wyszli na prowadzenie.

Iławianie jednak szybko się otrząsnęli i już dwie minuty później, Aleksander Krajewski strzelił wyrównującą bramkę. Jeziorowcy przeważali już do końca połowy, strzelając jeszcze dwie bramki. Dwukrotnie bramkarza Rodła, pokonał wracający do Jezioraka Tomasz Kolibowski. Popularny "Kolib" strzelił przepiękną bramkę na 2:1 z rzutu wolnego oraz chwilę później w również ładny sposób strzałem zza pola karnego.

Jeziorak Iława - Rodło Kwidzyn 5:2 Jeziorak Iława - Rodło Kwidzyn 5:2 Jeziorak Iława - Rodło Kwidzyn 5:2 Jeziorak Iława - Rodło Kwidzyn 5:2 Jeziorak Iława - Rodło Kwidzyn 5:2

FOTORELACJA Z MECZU

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie, kolejne bramki wisiały w powietrzu. Zabrakło jednak skuteczności. Po jednej z kolejnych akcji padła czwarta bramka dla Iławian. Zimną krew zachował Piotr Ciurkowski, który zdobył kolejną bramkę. W końcówce meczu dwie bramki zdobył także Błażej Łukaszewski jednak sędzia uznał tylko jednego gola. Arbiter przy pierwszej bramce sygnalizował zagranie ręką. W końcówce meczu niefrasobliwość defensywy wykorzystał jeszcze zawodnik Rodła, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Ostatni już mecz kontrolny "Jeziorowcy" rozegrają z ligowym rywalem Grunwaldem Gierzwałd o godzinie 13.

Jeziorak: Kręt - Kolcz, Kressin, Roszkowski, Kruszyński, Nowiński, Suchocki, Kolibowski, Piórkowski, Krajewski, Pawłowski oraz Grec, Ciurkowski, Demski, Łukaszewski oraz Wrześniak.