News - III liga

Wiatr szalał, bramkarz strzelił, a Czarni wygrali z Mazurem

2011-02-08 21:53:20 Czarni Olecko, Mazur Ełk, Marcin Grygo

Młody Marcin Grygo w środę pomógł kolegom nie tylko broniąc strzały rywali... Fot. archiwum piłkarza

W Olecku miejscowi Czarni ograli 3:1 Mazur Ełk. Wyrównującego gola dla III-ligowca z Olecka zdobył 17-letni… bramkarz Czarnych – Marcin Grygo.

Od pierwszych minut decydujący wpływ na przebieg meczu miał szalejący... wiatr. W pierwszej połowie z wiatrem grali goście i to oni mieli przewagę.

W 23 min. Mazur udokumentował dobrą grę golem Daniela Potuszyńskiego, który otrzymał świetne podanie z głębi pola i niepilnowany skierował piłkę do siatki.

Gospodarze mogli, a nawet powinni, wyrównać jeszcze w pierwszej połowie, ale w 35 min. rzutu karnego nie wykorzystał doświadczony Kamil Szarnecki.

Co nie udało się wicekrólowi strzelców III ligi po rundzie jesiennej, uczynił w 55 min. spotkania młodziutki… bramkarz Czarnych, Marcin Grygo, strzelając Konradowi Kropiwnickiemu tzw. kuszczaka.

- Dobry wiatr, dobrze piłkę trafiłem i dobrze w kozioł poszła – opisuje swoje trafienie 17-letni golkiper.

Na drugie trafienie olecczanie czekali niewiele ponad minutę. Już w 57 min. gola na 2:1 zdobył Mateusz Miłowicki.

Kilka minut przed końcem spotkania wynik meczu na 3:1 ustalił Arkadiusz Cichocki.

W drużynie Czarnych gościnnie zagrali Adam Wyszyński (Znicz Biała Piska) i Paweł Astapczyk (Polonia Raczki).

Trener Mazura sprawdzał jedynie juniorów.

Piotr Gajewski

Czarni Olecko – Mazur Ełk 3:1 (0:1)

0:1 – Potuszyński (23), 1:1 – Grygo (55), 2:1 – Miłowicki (57), 3:1 – A. Cichocki (86)

Czarni: Grygo - Sadłowski, Sadowski, Rytwiński, Sych - Wirżyński, Masłowski, Szarnecki, Witanowski, A.Tusznio – Bogdanowicz oraz M.Cichocki, Czuper, A.Cichocki, Miłowicki, Wyszyński i Astapczyk

Mazur: Ragajszyn (46 Kropiwnicki) – Rutkowski, Guzowski, Boguszewski (46 Hurcewicz), G. Piątkowski (46 D. Piątkowski), Piwko, Sidorowicz, Komorowski (46 Chudziński), Potuszyński (63 Sobczak) – Arasim, Janik (62 Pawluczyk)