Krótko - A klasa - B klasa - Sparingi

10 goli Śniardw w meczu z Kowalakiem

2013-02-17 23:32:44 Śniardwy Orzysz, Kowalak Kowale Oleckie

Piłkarze Śniardw strzelili rywalom 10 goli. Fot. Paweł Piekutowski

W niedzielne popołudnie (17 lutego) na sztucznej murawie MOSiR w Olecku zmierzyły się A-klasowe Śniardwy Orzysz oraz B-klasowy Kowalak Kowale Oleckie. Lepsi okazali się gracze z Orzysza, który wygrali aż 10:0 (2:0).

Oba zespoły w swoich ligach zajmują obecnie trzecią pozycję.

Pierwszy gol dla Orzysza padła w 26. minucie, gdy to sprzed pola karnego uderzył zawodnik Śniardw. Piłka, która zmierzała w krótki róg, uderzyła jeszcze w słupek i wpadła do bramki. Pięć minut później Kowalak mógł doprowadzić do wyrównania, ale najpierw strzał sprzed środka pola karnego obronił golkiper Śniardw, a dobitka okazała się niecelna. W 38. minucie Śniardwy egzekwowały rzut rożny i następnie po centrze na około drugi metr piłkarz Śniardw strzałem głową do pustej bramki podwyższa na 2:0.

Trzy minuty po przerwie pada trzecia bramka dla A-klasowych Śniardw. Z prawej strony dośrodkowywał piłkarz Śniardw i nieporozumienie między bramkarzem, a obrońcą Kowalaka wykorzystał napastnik Orzysza. W 51. minucie było 4:0 dla Śniardw. Siedem minut później kolejne trafienie na korzyść Śniardw - z lewego skrzydła zawodnik zagrał do środka pola karnego, następnie gracz Śniardw wycofał do tyłu do wbiegającego kolegi z zespołu i ten strzałem w długi róg pokonał bramkarza Kowalaka. Ostatecznie końcowy wynik brzmiał 10:0 dla Śniardw Orzysz.

Śniardwy Orzysz - Kowalak Kowale Oleckie 10:0 Śniardwy Orzysz - Kowalak Kowale Oleckie 10:0 Śniardwy Orzysz - Kowalak Kowale Oleckie 10:0 Śniardwy Orzysz - Kowalak Kowale Oleckie 10:0 Śniardwy Orzysz - Kowalak Kowale Oleckie 10:0

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU!

• Kowalak Kowale Oleckie - Śniardwy Orzysz 0:10 (0:2)

Śniardwy: (I połowa) Kleczkowski – Ciecierski, Kropiewnicki, Kubrowski, Maniurski – Tomaszewski, Sztachański, Tomaszewski, Szymanowski, Rzodkiewicz – Duchnowski (II połowa) Kleczkowski – Kropiewnicki, Lipowski, Wojtkowski, Laszkowski – Talaga, Sztachański (Szymanowski), Strychalski, Kulesza – Dymiński, Kowalczyk

Kowalak: A. Waluśkiewicz -  Szuliński, Slużyński,  Zawadzki, Sutuła, Niesterow, Kupiec, Szewczuwianiec, Sutuła, Szczęsny,  Sawicki, H. Waluśkiewicz, Paluśkiewicz