News - Sparingi - I liga

Stomil na obozie: Z Bełchatowem do przodu, z Siedlcami na remis

2013-01-26 18:08:55 Stomil Olsztyn, GKS Bełchatów, Janusz Bucholc, Artur Siemaszko, Pogoń Siedlce

Piłkarze Stomilu ograli w Gutowie Małym ekstraklasowy GKS Bełchatów. Fot. gksbelchatow.com

Piłkarze I-ligowego Stomilu Olsztyn na obozie w Gutowie Małym rozegrali w sobotę aż dwa sparingi. Teoretycznie mocniejszy skład wygrał 2:1 z GKS Bełchatów, a później reszta zespołu zremisowała 1:1 z Pogonią Siedlce.

W pierwszym meczu Stomil wyszedł na prowadzenie po golu Łukasza Suchockiego, który wykorzystał nieporozumienie w szykach obronnych GKS.

Do wyrównania doszło po zamieszaniu w polu karnym Stomilu, w wyniku którego piłkę do własnej bramki wpakował Andrzej Niewulis.

Jeszcze przed przerwą olsztynianie wyszli jednak na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Co ciekawe, do siatki trafił Janusz Bucholc, któremu nie zdarza się zbyt często atakować bramki przeciwnika. A tu proszę, Janek dostał dobre podanie od Suchockiego i uderzeniem z lewej nogi pokonał bramkarza.

Dodajmy, że w ekipie z Bełchatowa pokazali się 20-letni Bartosz Widejko (pochodzący z Reszla zawodnik Legii Warszawa) oraz... Michał Świderski, jeszcze jesienią gracz Stomilu.

• Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów 2:1 (2:1)

1:0 - Suchocki (31), 1:1 - Niewulis (39 s), 2:1 - Bucholc (45)

Stomil: Leszczyński (46 Skiba) - Bucholc, Baranowski, Niewulis, Hempel (70 Dziemidowicz) - Suchocki, Glanowski, Jegliński, Lech, D. Kun - Kaźmierowski.

GKS: (I połowa) Baranowski - Basta, Michalski, Wilusz, Widejko - Mateusz Mak, Poźniak, Rachwał, Wacławczyk, Żurek - Kujawa (II połowa) Paprocki - Raúl, Sawala, Flis, Michalak - Michał Mak, Grzelak (70 Rozwandowicz), Baran, Gąsior, Żurek (70 Świderski) - Kamiński

Po południu natomiast gracze, którzy na razie teoretycznie mają status dublerów zmierzyli się z II-ligową Pogonią Siedlce. Do przerwy prowadziła Pogoń, ale już 10 minut po wznowieniu gry wyrównał młodziutki Artur Siemaszko, bramkostrzelny junior Stomilu, który w tym miesiącu skończył dopiero 16 lat.

• Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)

0:1 - Wójcik (33), 1:1 - Siemaszko (55)

Stomil: Wolański (46 Burzyński) - Strzelec, Szymonowicz, Remisz, Dziemidowicz - P. Kun, Głowacki, Łysiak, Piceluk (46 Siemaszko), Łukasik - Żwir

Pogoń: (I połowa) Kozaczyński - Kwiatkowski, Moryc, Rodak, Szymala - Kosiec, Dołubizna, Kamiński, Wójcik, Dzienis - Ekwueme. (II połowa) Kozaczyński - Augustyniak, Moryc, Rodak, Guzek - Jędrzejczyk, Stromecki, Dołubizna (65 Wójcik), Wasikowski - Dziubiński, Czerkas