News - Sparingi - I liga

Stomil przegrał z Lechią Gdańsk. Bramki padały w drugiej połowie

2013-01-16 16:19:15 Stomil Olsztyn, Lechia Gdańsk

Stomil Olsztyn przegrał z Lechią Gdańsk 0:2.Fot. Marek Lewiński / stomilolsztyn.com

Swój pierwszy sparing w nowym roku rozegrał Stomil Olsztyn. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przegrali 0:2 z Lechią Gdańsk.

W pierwszej połowie przeważała Lechia, ale Stomil też miał swoje do powiedzenia. Gospodarze mieli poprzeczkę po strzale z wolnego Samuela Pietre, a po uderzeniu Grzegorza Rasiaka piłkę niemal na linii bramkowej zablokował Kamil Hempel. Później bramkarza Lechii postraszył Szymon Kaźmierowski, który niecelnie uderzał przewrotką, a potem celnie i groźnie zza pola karnego. Po stałym fragmencie blisko gola był też Paweł Baranowski.

W drugiej części Lechia już dominowała i przewagę udokumentowała bramkami. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Adam Duda, który najpierw trafił do siatki głową po rogu, a potem w sytuacji sam na sam.

Z kolei olsztynianie mieli tylko jedną okazję po akcji Karola Żwira i strzale Pawła Głowackiego.

Id wyższej porażki Stomil uchronił dobrze spisujący się w bramce Michał Leszczyński.

Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0

Zobacz pełną galerię zdjęć: Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0

• Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

1:0, 2:0 - Duda (71, 81)

Lechia: (I połowa) Buchalik - Deleu, Janicki, Bieniuk, Brożek - Buzała, Pietrowski, Andreu, Piètre, El Amine Rahoui - Rasiak. (II połowa) Sobczak - Oualembo, Bąk, Dawidowicz, Czerwiński - Wiśniewski, Surma, Zyska, Ricardinho, Łazaj - Duda

Stomil: (I połowa) Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Remisz, Hempel - Suchocki, Glanowski, Jegliński, Piceluk, Szymański - Kaźmierowski. (II połowa) Leszczyński - Strzelec, Niewulis, Szymonowicz, Dziemidowicz - Różowicz, Głowacki, D. Kun, Łysiak, Łukasik - Żwir (84 P. Kun)