Krótko - III liga - IV liga - V liga

MKS Korsze zwycięzcą zimowego turnieju w Bartoszycach

2011-02-05 20:08:01 MKS Korsze, Znicz Biała Piska, Rominta Gołdap, Łyna Sępopol, Victoria Bartoszyce, Polonia Lidzbark Warmiński

MKS Korsze wygrał 28. Zimowy Turniej Piłki Nożnej im. Roberta Borowskiego. Organizowana każdego roku w Sępopolu impreza tym razem odbyła się w Bartoszycach.

W tegorocznej edycji udział wzięło sześć drużyn: MKS Korsze (III liga), Rominta Gołdap (IV liga), Znicz Biała Piska, Łyna Sępopol, Victoria Bartoszyce i Polonia Lidzbark Warm. (wszyscy gr. 1 ligi okręgowej).

Drużyny spotkały się w Sępopolu, jednak z powodu złego stanu boisk ustalono, że turniej odbędzie się na sztucznym boisku w Bartoszycach. Każde spotkanie trwało 25 minut, bez zmiany stron.

MKS Korsze - Victoria Bartoszyce 1:0

W finale MKS Korsze pokonał Romintę Gołdap 1:0, a zwycięską bramkę w ostatniej minucie spotkania zdobył Piotr Sawicki.

W meczu o 3. miejsce Łyna Sępopol spotkała się ze Zniczem Biała Piska. Potyczka zakończyła się remisem 1:1, a w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Łyny (4:3).

6. Polonia Lidzbark Warm.

Organizatorzy przyznali także wyróżnienia indywidualne. Najlepszy strzelec: Piotr Sawicki (MKS Korsze), bramkarz: Maciej Krupiczojć (MKS Korsze), obrońca: Adam Wyszyński (Znicz), pomocnik: Damian Ołów (Rominta), napastnik: Daniel Borucki (Polonia). Nagrodą fair play uhonorowano Jana Kadziewicza (Victoria). Najstarszym zawodnikiem turnieju był Marek Bednarczyk (MKS Korsze, a najmłodszym Radosław Pryszczepko (Victoria).

Źródło: lkspolonia.futbolowo.pl, sepopol.wm.pl